АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 0°C
Днепр: 2°C
Одесса: 3°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 6°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 7°C
Ровно: 7°C

Нещасливий квиток: як бійці виборюють право на безкоштовний проїзд

Нещасливий квиток: як бійці виборюють право на безкоштовний проїзд
Нещасливий квиток: як бійці виборюють право на безкоштовний проїзд

Боєць 37 батальйону (а раніше волонтер) Олександр Каховський на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив: "Директор автовокзала Дніпропетровська заборонив касирам продавати квитки АТОшникам по справці учасника. Їх використовують ті, кому наше МО не поспішає видавати посвідчення… І таких людей тисячі… Тільки в моєму батальйоні УБД очікують близько сотні осіб, ось вже котрий місяць)".

За словами Олександра, директор керувався зміною законодавства. "При цьому, як переконався я особисто, в Запоріжжі, Маріуполі, Херсоні, Миколаєві, Києві, Краматорську і низці інших міст, куди я додзвонився, ніяких змін у законодавстві не відбувалося, і АТОшники нормально добираються з передової і назад", - додав він.

Обурений ситуацією боєць натякнув, що така ситуація робить кепську славу місту, яке зупинило хвилю сепаратизму та подало всій країні приклад патріотизму та допомоги армії. 

Відомо, що бійці АТО спочатку отримують довідку учасника бойових дій (УБД), яка є тимчасовим документом. Офіційний статус військовий набуває після отримання посвідчення УБД. В цьому і полягає основна законодавча колізія, яка має два рівні впливу - центральний і місцевий.

Юрист правозахисної групи "Січ" Володимир Плетенко у коментарі Depo.Дніпро зазначив з цього приводу, що в законодавстві дійсно відбулися зміни, але вони пов’язані з децентралізацією, а не з пільгами учасникам бойових дій.

"На даний момент жодних змін законодавства щодо надання пільгових квитків учасникам бойових дій немає. Квитки дають безкоштовно тільки учасникам бойових дій при наданні посвідчення", - зазначив юрист.

В центрі допомоги бійцям при Дніпропетровській облдержадміністрації підтвердили, що пільговий проїзд для учасників АТО діє виключно для тих, хто має посвідчення УБД і ніяк інакше.

Втім, власникам довідки УБД теж може "пощастити" з безкоштовним проїздом. Це залежить в повній мірі від фінансових можливостей і вміння місцевої влади домовлятися з перевізниками.

"Учасникам АТО за довідками можуть давати безкоштовні квитки лише за рішенням місцевої влади. Наразі законодавчим органом внесені зміни, які скоро мають вступити в силу. За зміненим законом пільги на безкоштовний проїзд для учасників бойових дій будуть компенсуватися перевізнику не з державного бюджету, як було раніше, а із місцевого за рішенням місцевої влади", - зазначив Володимир Плетенко.

Як відомо, Дніпропетровськ ще не має свого бюджету. Та й зміни до закону ще не набули чинності, тож в цей перехідний період питання вирішується буквально в "ручному режимі". Тобто поки закон нікому не приписує обов’язок компесувати проїзд бійця без посвідчення УБД.

Наприклад, у Дніпропетровську діє програма "Родина героя", яка покликана перейняти опіку над бійцями з ще неоформленим статусом – тим, хто має тимчасові документи. За рахунок міського бюджету минулого року їм частково покривали пільги на комуналку і деякі інші витрати. 

За даними активістів, які залучені до транспортної сфери, лише одиниці міських маршрутів отримували компенсації з держбюджету за перевезення пільгових категорій пасажирів взагалі. "Але це - добра воля перевізників, їм ніхто не компенсує перевезення за довідками", - наголошує начальник Управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської міської ради Вікторія Сенаткіна.

"Проте зараз скарг від ображених пільговиків майже немає, як це було раніше", - зазначають в управлінні соцзахисту. Тобто, на думку представників міської влади, перевізники йдуть на діалог і все ж беруть безкоштовних пасажирів. 

"Учасники АТО приїхали – подають документи, і їм через досить короткий час надається статус учасників бойових дій або інвалідів війни. Але на той період, поки ще у учасників АТО є лише довідка, з доброї волі було дане таке усне розпорядження для перевізників, щоби вони користувалися безкоштовним проїздом", - повідомила Вікторія Сенаткіна.

Відомо, що статус учасника бойових для демобілізованих бійців надає комісія при обласному військкоматі. Проте передачею всіх необхідних для цього довідок опікується військова частина, до якої приписаний боєць. Тобто навіть якщо на момент демобілізації військовий не отримав посвідчення, то він може звернутися до свого районного військкомату з довідкою про участь в АТО, і вже там зберуть всі необхідні документи з військової частини. Принаймні так має працювати бюрократичний механізм. І тільки після цього захисники можуть повною мірою користатися своїми законними пільгами.

Що ж стосується бійців, які ще проходять службу, то вони не можуть самовільно на власний розсуд відправлятися в поїздки. Місце служби вони покидають на час відпустки, хвороби тощо, що погоджено із командуванням. Тоді командування чи військовий госпіталь видає бійцю довідку на відрядження, в якій містяться посилання на законодавчі норми, що дають бійцям право безкоштовного проїзду в поїздах та автобусах. 

 Depo.Дніпро


Теги статьи: АТО

Дата и время 15 января 2016 г., 11:25     Просмотры Просмотров: 1546
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.121406