АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -7°C
Днепр: -5°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -7°C
Львов: -5°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -6°C
Ровно: -5°C

Журналістка розповіла про нову партію Дмитра Яроша

Журналістка розповіла про нову партію Дмитра Яроша
Журналістка розповіла про нову партію Дмитра Яроша

Журналістка і боєць Правого Сектору Олена Білозерська розповіла про нову партію Дмитра Яроша в статті «Люди Яроша».

Назва — Національний рух Дмитра Яроша — поки що робоча. З часом вона може змінитися. Але рішення включити у назву нового руху прізвище нашого лідера — принципове, від цього ми не відмовимось.

«Організація вождистського типу»? Саме так. Кого це не влаштовує — швидко йдуть до інших структур або створюють свої. Щоправда, поточне формулювання особисто мені подобається не дуже. Я пропонувала інше — коротке, з викликом і зі смаком: «Люди Яроша». І все.

Так, ми люди Яроша. Ми довіряємо своєму лідеру, з яким воювали пліч-о-пліч, якого бачили в бою і у щоденній допомозі побратимам, навіть у тих випадках, коли вони з власної ініціативи вплутувались у банальний кримінал і на допомогу навряд чи заслуговували. Сьогодні окремі з них сміють називати Яроша зрадником. Чи мають право казати про поняття, що стосуються честі, люди, що самі не мають ні честі, ні совісті?

Це рішення — включити прізвище Яроша у назву руху — не було одностайним. Нам довелося довго переконувати частину побратимів, які вважають, що потрібно орієнтуватись лише на ідею, а не на особу. З одним з них у мене була гаряча суперечка. Я сказала, що якщо особа зрадить, розвалиться лише наша організація, а ідея житиме далі. Він обурився і сказав, що знає Яроша майже 30 років і знає, що на зраду він не здатний. «То в чому ж проблема?» — щиро здивувалась я.

Ідея не має ні вуст, ні вказівного пальця, щоб сказати: «Ось ти сповідуєш мене правильно, а ти ні». Єдині наші орієнтири — провідники минулого, але вони — це тільки ідея УССД, втілена у людях. Світ змінився, і якби Степан Бандера жив зараз — напевно можемо знати лише те, що він боровся б за УССД. Як саме боротися — йому довелося б вирішувати з нуля, як вирішуємо зараз ми. І хто з нас має рацію, а хто ні — розсудить тільки історія.

Тому — орієнтуємось на особу, якій довіряємо. Так, власне, роблять усі — довіряють або не довіряють саме особі, яка очолює і представляє структуру. Адже в програмі жодної політсили не написано: «Ми будемо торгувати Україною», там завжди пишуться різні привабливі речі.

Сам Дмитро Ярош дуже довго був проти свого імені у назві — по-перше, від скромності, по-друге, не хотів, щоб про нас казали — ось саме те, що деякі з вас вже зараз активно строчать у коментарях. Але нам вдалося його переконати.

Казати правду легко й приємно. Я зараз розкажу усім, якими аргументами апелювала до присутніх на закритій нараді.

По-перше, ми всі дуже балувані. Звикли, що назву «Правий сектор» від початку знають УСІ. В нормальних умовах це досягається просто скаженими — часом, працею, грошима. А за нас, щасливчиків, дві третини роботи зробив Путін, вклавши у розкрутку ПС свої кровні, вкрадені у російського народу газорублики. Більше — не сумнівайтеся — він не стане нас безкоштовно піарити.

Ще третина нашої знаності у суспільстві — це військові подвиги наших хлопців: ДАП, Піски, Широкине. Війна триває, і наші хлопці — ті самі бойові 5-й і 8-й батальйони, що звуться тепер не ДУК, а УДА — воюють і далі, але вже таємно. Ми маскуємось під інші підрозділи і старанно робимо вигляд, що нас на фронті немає — такі, на жаль, сучасні правила гри. Слави, співставної зі славою ДУК, нам через це навряд чи здобути.

І от ми, розуміючи це все, добровільно відмовились від обох знаних у суспільстві назв — ПС і ДУК. Грошей на «розкрутку» нового «бренду» — як не мали, так і не маємо, і навряд чи будемо мати. Єдине, що в нас залишилось — прізвище Дмитра Яроша. Саме з ним у суспільстві асоціюємось ми і наш рух.

Друга причина — якщо організація носить прізвище лідера, вона вже на майбутнє захищена від організованих зовнішніми силами «віджимателів бренду», рейдерів. Така організація житиме доти, доки її членство довіряє лідеру. Якщо перестануть довіряти — просто підуть, і він залишиться сам. Усе по-чесному.

(NB! У цьому абзаці в жодному разі не натякаю на побратимів, що залишилися в ПС. Це не про них. Але саме явище «віджимання бренду» є настільки розповсюдженим, що жодна організація не застрахована від цього).

Психологічну крапку у нашій дискусії поставив друг Вольф, сказавши: «Друже Провіднику, якщо у назві руху буде ваше ім’я, це покладе на вас більше відповідальності і примусить більше працювати». Здається, саме у цей момент Ярош «здався».

Зрозумійте: ми не прагнемо всім подобатись, та це й неможливо. Нещодавно Провідник виставив фотку, зроблену після нашого першого спільного бою, і в коментарях якийсь черговий фейсбучний конспіролог чи просто бот написав щось у сенсі, що це був ніякий не бій, а галімий піар на фото. Я могла б написати, що була з ним у тому бою, і розказати купу подробиць. Але нічого не написала, бо навряд чи моє слово є авторитетним для ботів. То навіщо витрачати на них час?

Ми не хочемо більше витрачати часу. Ми працюємо. Бути з нами чи ні — вирішувати вам.

 http://sectorpravdy.com


Теги статьи: Правий секторЯрош

Дата и время 17 января 2016 г., 19:05     Просмотры Просмотров: 3357
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

"Никого не собираюсь прикрывать, если человек сознательно идет на преступление", - Дмитрий Ярош о расследовании убийства Екатерины Гандзюк
Ярош заявил, что благодарен Коломойскому
’’Может умереть в любой момент’’: Ярош предрек Путину незавидное будущее

’’Донбасс зачистим, Крым заберем’’: Ярош озвучил дерзкий план борьбы с Россией
Ярош рассказал, когда впервые поднял сине-желтый флаг и как шваброй получил по голове
Правий Сектор вийде з акцією під стіни Свято-Георгіївської церкви ПЦ МП

Порошенко наградил Яроша огнестрельным оружием
Срыва выборов не будет: Ярош выступил с резким заявлением о военном положении в Украине
Ярош предлагает продолжить военное положение

У Львові виявили агітатора Партії регіонів
У Яроша ответили на призывы РПЦ его убить
«Он ничем не лучше бен Ладена»: Экс-спикер РПЦ призвал к убийству Яроша

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.148404