АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -1°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Яценюк розповів, як фіктивна фірма з коренями у Донецьку ледь не вкрала з бюджету півмільярда

Яценюк розповів, як фіктивна фірма з коренями у Донецьку ледь не вкрала з бюджету півмільярда
Яценюк розповів, як фіктивна фірма з коренями у Донецьку ледь не вкрала з бюджету півмільярда

Кабінет міністрів України розпочинає службове розслідування щодо виграшу тендеру так званих кіотських грошей фіктивною фірмою, сліди якої ведуть до Донецька.

Про схему, за якою неіснуюча фірма виграла тендер на майже півмільярда гривень, прем’єр-міністр розповів на засідання уряду 20 січня.

Яценюк пояснив, що йдеться про освоєння коштів Кіотського протоколу.

"Доволі тривалий час приймалось рішення про те, як прозоро і чесно освоїти кошти Кіотського протоколу. Вкінці минулого року ми вирішили провести чесний і прозорий тендер, щоб придбати елементи зовнішнього вуличного освітлення і зменшити енергоспоживання в країні", — зазначив прем’єр.

Тендер на освоєння 480 мільйонів гривень проводила Державна компанія "Українські екологічні інвестиції", а виграла його компанія з назвою "Агротехбуд".

Яценюк нагадав, що 30 грудня 2015-го року на розгляд уряду була внесена постанова зробити попередню оплату на компанію "Агротехбуд" у розмірі до 75% від всієї суми.

Тобто дати можливість здійснити попередню оплату на суму приблизно 400 мільйонів на придбання нових енергоефективних елементів освітлення,
уточнив він.

За збігом обставин саме 30 грудня з’ясувалось, що компанія "Агротехбуд" зареєстрована у приватній квартирі і ніколи не займалась жодних видом діяльності, заявленим при поданні тендерної документації, а директор і власник компанії змінився буквально за кілька днів до проведення тендеру — ним стала особа, зареєстрована у Донецьку.

Після перевірки проведення тендеру з’ясувалось, що суб’єкт підприємницької діяльності, який у ньому переміг був фіктивним, так само, як і директор.

400 мільйонів гривень просто хотіли вкрасти і вкрали би,
— емоційно зауважив прем’єр.

За цією справою Фіскальна служба порушила кримінальне провадження, а Кабмін почав службове розслідування

"Ми як уряд будемо не просто сприяти розслідуванню цієї справи, а й відправимо всіх чиновників в Антикорупційне бюро, щоб вони давали покази і свідчення — починаючи з посадових осіб Мінекології та закінчуючи кожним чиновником, що брав участь у схемі щодо виграшу тендеру фіктивною компанією", — пригрозив Яценюк.

На 21 грудня Арсеній Яценюк збирає усіх силовиків країни, щоб передати їм справи про корупціонерів.


Теги статьи: АгротехбудЯценюк

Дата и время 20 января 2016 г., 19:37     Просмотры Просмотров: 1554
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.072261