АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 28°C
Харьков: 26°C
Днепр: 28°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 27°C
Сумы: 26°C
Львов: 18°C
Ужгород: 26°C
Луцк: 21°C
Ровно: 25°C

Як живе багатодітний батько Олександр Колєсов – звичайний викладач на одну зарплату

Як живе багатодітний батько Олександр Колєсов – звичайний викладач на одну зарплату
Як живе багатодітний батько Олександр Колєсов – звичайний викладач на одну зарплату

А мова піде про звичайного викладача, не доктора наук чи академіка – Колєсова Олександра, який є викладачем одного з вінницьких вишів.

Молодий науковець – батько 4 дітей, дружина безробітна, ніколи навіть і не працювала, присвятила себе дітям. Ще б пак, та з таким чоловіком можна собі ні в чому не відмовляти. За останній рік він придбав вже другу машину – був дороговартісний джип, а тепер ще й бус прикупив.

Дороговартісний автопарк молодого науковця

За роки свого викладання встиг не лише євроремонти поробити у своїй трьохкімнатній квартирі, яка йому, до речі, дісталась задарма від університету, у той час, коли сім’ї докторів наук, яких залучають із інших міст не мають, де жити, а тут простому ще аспіранту, у якого навіть дружина в університеті не працювала, дали такі апартаменти. Він, звичайно, все швиденько «прихватизував» і тепер думає, скільки отримає від продажу свого майна, бо планує новосілля. І знаєте куди - у справжній маєток Царського села. А й справді, де нам, простим смертним, такі кошти взяти, щоб хоч соточку «золотої» землі прикупити у перших провулках села Агрономічне, де, як каже Катя Осадча, живуть заможні та знамениті. Схоже, Колєсов саме такий, бо будинок у нього, навіть за мірками тутешніх вельмож, відрізняється особливими розмірами – два двохповерхових будинки, аж два гаража, велика прибудинкова територія, вже почали будівництво огорожі. Одним словом – Вінницьке Межигір’я.

Вінницьке Межигір’я Колєсова

 

Ми поцікавились, звідки ж такі доходи, може й, дійсно, викладачі вінницьких вишів отримують такі зарплати. Якщо порахувати, то згідно законодавства, ставка викладача приблизно 3000 грн., якщо врахувати надбавки за науковий ступінь кандидата наук – 15% і диплом доцента – 25%, то з усіма надбавками і доплатами «на руки» чистими зарплата не більше 4500 грн. виникає логічне питання, коли ціни ростуть, як на дріжджах, не лише утримувати двох дорослих, та ще й 4 дітей потрібно влаштували в школу, садочки і т.д. важко, бо витрат чимало. А звідки ж тоді такі гроші, щоб такі маєтки побудувати, якщо дружина безробітна і багатодітна сім’я живе на одну зарплату?!

Як стало нам відомо, ці статки Колєсов нажив, налагодивши гарну систему продажу курсових, звітів, дипломів. Недарма, між студентами всі знають, якщо треба щось «рішити» за гроші, йди до Колєсова.

Та апетити у нього зросли, коли він був тимчасово виконуючим обов’язки декана. За ці тимчасові обов’язки йому доплати не було, то звідки ж гроші. А все банально просто. Отримавши таку посаду і повноваження, Колєсов першим ділом зробив дуже гарне навантаження – всі курсові, звіти, дипломні роботи забрав собі, а всім іншим залишив читання лекцій та практичних занять. Так би мовити «правильно» розприділив фінансові потоки. Такса за курсову у нього від 600 грн., звіт – від 1500 грн., а диплом – від 800 $. Маючи в одній сесії 90 звітів, 150 курсових і 20 дипломів виходить кругленька сума.

Цей корупціонер не лише створив систему відмивання коштів, як ви зрозуміли, у особливо великих розмірах, а й систематично вимагав у студентів платити за все. Активісти вишу й звернулись до нас провести журналістське розслідування цього хабарника. Бо, як кажуть у народі: «Не місце псує людину, а людина - місце».

І як писав І.П. Котляревський у своїй епічній, бурлескнотравестійній поемі «Енеїда», в якій засуджував жорстокість панів, паразитизм і моральне звиродніння, хабарництво і лицемірство чиновників:

Cмола там в пеклі клекотіла

І грілися все в казанах,

Живиця, сірка, нефть кипіла;

Палав огонь, великий страх!

В смолі сій грішники сиділи

І на огні пеклись, горіли,

Хто, як, за віщо заслужив.

Пером не можна написати,

Не можна і в казках казати, 

Яких було багацько див!

Багатим та скупим вливали

Розтопленеє срібло в рот,

А брехунів там заставляли

Лезать гарячих  сковород...

Цікавим є й тлумачення Енеєві – волелюбному, незалежному, веселому троянцю-запорожцю «правди життя» Еола-хабарника:

Ти знаєш — дурень не бере:

У нас хоть трохи хто тямущий,

Уміє жить по правді сущій,

То той хоть з батька, то здере.

Чи не нагадує вам нікого характеристика персонажа Еола? Та видно, не боїться тих тортур і сім кругів аду, які описує Котляревський, Колєсов, бо хабарі брав, бере і буде брати. Схоже, він нікого не боїться і йому все сходить із рук.

Та це ще не всі його гріхи.

Виявилось, що він любить молодиць. За словами його колег, у нього був чи і є довготривалий роман з методисткою деканату Ілоною Григус.

Напевне, тому вона так його в соцмережах активно вітає з усіма святами.

За словами студентів, він активно «кришує» її сестру Григус Анну, яка теж навчається у цьому виші. З сесіями і викладачами у неї проблем жодних.

Та схоже, на білявці Колєсов не зупинився, нещодавно, за словами його колег, у нього з’явилась інша молодша фаворитка – його аспірантка брюнетка Недбалюк Оксана. Вони й на фото постійно разом.

 

Коханки і фаворитки Колєсова

 

Та схоже, мораль для такої людини відсутня.

А давайте поглянемо глибше на проблематику твору «Енеїда», яка була написана в далекому ХVІІІ ст. чи не актуальна вона зараз? Поет засуджував соціальну несправедливість, мріяв про таке суспільство, в якому пануватимуть високі благородні моральні заповіді, люди житимуть за законами добра і правди. У своїй моральній програмі у пекло Котляревський помістив скупих, брехунів, гульвіс, самогубців, лжевчених, графоманів, пияків, балакунів, перекупок, паліїв, ворожбитів, злодіїв, картярів, лікарів-партачів – усіх, чиї дії народ трактував як аморальні, за які людина після смерті потрапляє в пекло, де зазнає тяжких мук.

А чи не за таке суспільство стояв Майдан?! Чи не такими були ідеали Майдану і прагнення мільйонів українців змінити стару прогнилу корупційну систему. Саме Майдан став надією та символом перетворень і оновлень для багатомільйонної нації українців, які втомились від зовнішньої агресії, безкінечної корупції, безгрошів’я, внутрішніх політичних розборок. Майдан став гарантом того, що «як раніше» вже не буде, а буде все «по-новому» - чесно, прозоро, без корупції і хабарництва, кумівства тощо.

 

Хочеться вірити, що ця зима нас справді змінила і нам пора очиститись від таких нечистих на руку людей, які не гребують нічим і не бояться нікого, у яких лише зростає жадоба до наживи і збагачення. Ця пухлина потребує хірургічного втручання і рецепт тут дуже простий – люстрація. 

 Элита Страны


Теги статьи: ВинницаОлександр Колєсов

Дата и время 26 июня 2014 г., 13:06     Просмотры Просмотров: 5673
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

В Виннице водометом взорвали подозрительную банку с пирожками
Мэр Винницы Моргунов погряз в коррупции, а его жена хранит наличными свыше 11 млн грн
Мэр Винницы продал коммунальную землю своей сестре по заниженной цене

Родила на столе под роддомом: в Виннице врачи отказались принять роженицу из-за карантина
В Виннице женщине пришлось рожать на улице возле закрытого на дезинфекцию роддома
В Виннице задержали главу местных Нацдружин, который избил активиста "Партии Шария"

СБУ задержала еще одного «советника Зеленского», вымогавшего у бизнесмена миллион
В Виннице открыли платную камеру в СИЗО
В скорой помощи Винницы коронавирус сразил почти 80 медиков

Винница и Житомир ужесточили карантин: что будет под запретом
Появилось видео о тяжелых больных коронавирусом в реанимации Винницы
Племянник Полторака возглавил полицию Винницкой области

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Изменилось ли ваше отношение к Владимиру Зеленскому за последний год?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.930927