АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -7°C
Днепр: -4°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -6°C
Львов: -5°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -7°C
Ровно: -6°C

Іранська сировина “знищить” ціну на нафту в світі – The New York Times

Іранська сировина “знищить” ціну на нафту в світі – The New York Times
Іранська сировина “знищить” ціну на нафту в світі – The New York Times
У понеділок з Ірану були зняті міжнародні санкції, і заступник міністра нафтової промисловості цієї країни Рокнеддін Джавади заявив про готовність збільшити нафтовидобуток на півмільйона барелів на день
 
Це може збільшити перевиробництво нафти, через що ціни на неї різко впадуть. Однак деякі нафтові аналітики сумніваються, що іранці зможуть видати обіцяний обсяг.
 
За оцінками експертів, на ринку нафти сьогодні спостерігається перевиробництво приблизно в 1 млн барелів на день. Якщо Іран зараз витягне кролика з капелюха і збільшить видобуток, то станеться це не в найвдаліший момент, говорить директор RBC Capital (входить в Королівський банк Канади) Хеліма Крофт.
 
Іран щодня постачає на ринок близько 2,9 млн барелів, і ще півмільйона барелів вважаються межею того, що Іран в змозі добути з старіючих і гостро потребуючих інвестицій родовищ. Саадад Ібрагім Аль-Хусейн, колишній співробітник нафтової компанії Saudi Aramco, висловив думку, що межею для Ірану будуть додаткові 300-400 тис. барелів на добу.
 
Через санкції Іран був позбавлений доступу до імпорту новітніх західних технологій для розробки родовищ нафти і обладнання. Хоча виробництво нафти [урізане приблизно на 1 млн барелів на добу після введення санкцій] і може бути частково відновлено порівняно швидко, для суттєвого підвищення обсягів видобутку потрібно значний час. Однак ця країна має величезні запаси в сухопутних і морських сховищах, за рахунок яких можливе збільшення експорту як мінімум в наступні кілька місяців.
 
На європейському ринку Іран може зіткнутися з конкуренцією з боку Саудівської Аравії та інших постачальників. Крім того, в силі залишається ряд санкцій на оборот американської валюти, яка широко використовується в нафтовій торгівлі.
 
Є думка, що заявами про збільшення видобутку (звучали обіцянки підвищити її навіть на 1 млн барелів на добу) намагаються підбадьорити населення, що давно вже страждає від економічних санкцій, донести до людей думку, що допомога вже в дорозі. Ефект від заяви іранського чиновника був дещо змазаним через звістку з Омана: ця країна повідомила про намір на 5-10% урізати своє щоденне видобування, яке складає 1 млн барелів.
 
Так чи інакше, вважають експерти, весь наступний рік вартість нафти буде залишатися низькою, що безпосередньо позначиться на споживчих цінах на пальне. В понеділок галон (4,55 літра) низькооктанового бензину коштував у США 1,89 долара, а ті домогосподарства, які використовують для опалення мазут, заощадять цієї зими по кілька сотень доларів.
 
Джерело: The New York Times

Теги статьи: НефтьСанкціїСанкцииИран

Дата и время 21 января 2016 г., 18:42     Просмотры Просмотров: 1449
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.097994