АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -2°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -4°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -3°C
Ровно: -4°C

Змінено порядок реєстрації нерухомості

Змінено порядок реєстрації нерухомості
Змінено порядок реєстрації нерухомості

Починаючи з 1.01.2016 р. набрав чинності новий порядок реєстрації нерухомого майна.

По-перше, скасовується такий документ, як свідоцтво про право власності, натомість право на нерухомість буде підтверджуватися через Інтернет. По-друге, реєстрацію нерухомості можна проводити у нотаріусів без обмежень. Є й інші, але менш суттєві нововведення.

Найцікавішим для власників квартир і земель є те, що тепер під час реєстрації нерухомості не буде видаватися свідоцтво про право на нерухомість. Факт володіння нерухомістю буде підтверджуватися рішенням реєстратора про реєстрацію права на нерухомість, яке буде оформлюватися в електронному вигляді. При цьому момент, з якого право зареєстровано – це момент опублікування такого рішення на веб-порталі Міністерства юстиції України. На руки власник може отримати роздруківку вказаного рішення, але на неї не ставиться ні підпис, ні печатка реєстратора.

В цілому, таке положення, звичайно, досить прогресивне, але населенню, особливо літньому, не просто буде зрозуміти, що право на їх квартиру підтверджується звичайною роздруківкою.

У той же час, досить зручним є відкриття доступу до реєстру через Інтернет – https://kap.minjust.gov.ua/. Так, не виходячи з дому можна перевірити інформацію про будь-яку нерухомість на території України (якщо, звичайно, така інформація вказана в реєстрі). Достатньо тільки пройти нескладну реєстрацію на сайті.

Зручною є і можливість через нотаріуса проводити не лише реєстрацію нерухомості, стосовно якої проводилися нотаріальні дії, але й усі інші реєстраційні операції. Крім цього, подати документи можна і через центри надання адміністративних послуг.

Також корисним нововведенням є можливість оскаржувати дії реєстраторів не тільки до суду, але й до Міністерства юстиції України та його територіальних органів.

Дехто побоюється, що у зв’язку з тим, що тепер не буде «документа з синьою печаткою», може піднятися хвиля рейдерських атак на нерухомість, враховуючи той факт, що надія тільки на електронні бази даних. Залишається сподіватися, що бази даних все ж відповідають вимогам безпеки. Шахрайство, звичайно, може траплятися, особливо, якщо хтось заволодіє електронно-цифровим підписом нотаріуса або реєстратора, але, швидше за все, масовими такі атаки не будуть.

Власникам нерухомості радимо періодично перевіряти свої об’єкти власності в реєстрі, а якщо вони ще не внесені до нього, то обов’язково внести.

yur-gazeta.com


Теги статьи: Право собственностиГосрегистрация недвижимости

Дата и время 22 января 2016 г., 12:18     Просмотры Просмотров: 2222
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Судью Закарпатского окружного административного суда Павла Микуляка снова могут привлечь к дисциплинарной ответственности
Львовянин с долгами по коммуналке купил на Волыни 200 га земли с залежами янтаря
Забрать и поделить. Новые схемы черных государственных регистраторов

"Укртелеком" вернули государству: что это значит для абонентов
Одесский «Черноморец» заявляет о попытке захвата собственности клуба
Экс-директор и главбух лесхоза сядут за кражу большой квартиры в центре Львова

В Украине открыт еще один “фронт”: активисты запасаются оружием
Чем грозят попытки перепродажи авто с иностранными номерами
Крым на грани: Готовится масштабный бунт

Сюрприз для украинских водителей: оформление права собственности на авто вскоре изменится
Что такое рейдерство в Украине и что делать
Что такое рейдерство в Украине и кто виноват

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.087925