АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 6°C
Харьков: 8°C
Днепр: 9°C
Одесса: 11°C
Чернигов: 5°C
Сумы: 7°C
Львов: 4°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 5°C
Ровно: 5°C

Газпрому дають зрозуміти, що більше з ним церемонитися не будуть. Що стоїть за штрафом АМКУ

Газпрому дають зрозуміти, що більше з ним церемонитися не будуть. Що стоїть за штрафом АМКУ
Газпрому дають зрозуміти, що більше з ним церемонитися не будуть. Що стоїть за штрафом АМКУ
Сьогоднішнє рішення Антимонопольного комітету оштрафувати Газпром на 85 млрд грн є відповіддю російському монополісту за спробу стягнути з України $2,5 млрд за недобір газу і може бути використане для арешту активів компанії та належних їй виплат, вважають учасники ринку

АМКУ сьогодні прийняв рішення оштрафувати Газпром на суму 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу магістральними трубопроводами територією України. На виплату штрафу і нові домовленості про умови транзиту АМКУ дав Газпрому два місяці.

Як розповіло НВ джерело в НАК Нафтогаз України, рішення Антимонопольного комітету є демонстративним кроком, який показує, що Україна в газовій війні буде відстоювати свої інтереси до кінця. «Висновки АМКУ базуються не на якихось фантазіях, а на реальних фактах. Раніше Газпрому протистояв лише Нафтогаз, тепер же до протистояння долучилася ще й Національна комісія з енергетики, а також Антимонопольний комітет. Логіка в цьому є, оскільки в нас відбувається системна реформа газового сектора», - сказав співрозмовник НВ.

Він нагадує, що раніше Газпром виставив Україні претензії на $2,5 млрд з вимогою оплатити газ, який був спожитий згідно з принципами take or pay, угоди від 2009 року. «Це абсурдно, оскільки сам Газпром перевів Україну на режим передоплати, а він якраз передбачає що ми не повинні вибирати весь обсяг газу», - сказало джерело в Нафтогазі.

У Газпромі назвали рішення АМКУ безпідставним. У компанії зазначили, що не ведуть підприємницької діяльності в Україні, а передають паливо Нафтогазу на західному кордоні РФ. Що до контрактних взаємовідносин с українським монополістом, то вони є предметом розгляду у Стокгольмському суді.

Проте, співрозмовник НВ у Нафтогазі зазначив, що тепер, коли сторони будуть у судовому або позасудовому порядку вирішувати суперечки, то кожна сторона виставити певну сукупність претензій, а вже далі відбуватиметься певний взаємозалік: тобто Газпром пред’являє претензію на $2,5 млрд за невибраний газ, а з боку України прозвучить претензія на $3,5 млрд за зловживання монопольним становищем.

Більш того, Україна може скористатися створеним становищем для того, щоб навіть у разі програшу Газпрому в міжнародному суді за фактом нічого йому не заплатити, каже НВ партнер юрфірми AIG Law Тетяна Кузьменко. «Це рішення дозволяє заарештувати будь-які належні Газпрому виплати. Технічно Нафтогаз навіть може заплатити і з рахунку підуть гроші. Але на транзитному рахунку ці гроші будуть перехоплені як належні Газпрому і з них сплачено штраф державі Україна», -- каже Кузьменко.

Партнер, глава антимонопольної практики юрфірми Asters Ігор Свечкар зазначає, що рішення антимонопольного комітету також відкриває можливість для арешту активів Газпрому в Україні і закриває йому будь-які можливі інвестицій в українську інфраструктуру.

Президент центру глобалістики Стратегія XXI Михайло Гончар упевнений, що все, що відбувається, показує рішучість нинішньої влади в боротьбі з російським монополістом. «Росії показують її місце. А Газпрому дають зрозуміти, що більше з ним церемонитися не будуть», - каже Гончар. Також Україна дає сигнал європейським партнерам, що вона також має намір діяти максимально жорстко.

nv.ua


Теги статьи: Антимонопольный комитетГазпром

Дата и время 22 января 2016 г., 18:34     Просмотры Просмотров: 1283
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

"Подарок врагу": Гройсман прокомментировал идею ликвидации "Нафтогаза"
«Она все понимает»: Тимошенко хочет пустить украинскую трубу на металлолом
Коммерческий директор ’’Нафтогаза’’ перевел миллионы за границу: известно кому

Украина потеряет до 3% ВВП из-за «Северного потока-2»
Мобильных операторов проверят на "хитрости" с тарификацией
Витренко рассказал, сколько "Газпром" потерял из-за закупок Украиной газа в ЕС

Больше не лидер: «Газпром» рухнул в рейтинге мировых энергетических компаний
Путин готов полностью финансировать строительство "Северного потока 2"
«А мы уйдем на север!»: стало известно, как Россия может получить украинскую трубу

Глава Нафтогаза: Власти Германии панически боятся Путина
«Газпром» может лишиться доли в «Северном потоке»
Суд в Швеции возобновил взыскание долга в $2,6 млрд с "Газпрома" в пользу "Нафтогаза"

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.075618