АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 24°C
Харьков: 24°C
Днепр: 25°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 23°C
Львов: 23°C
Ужгород: 28°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

Якість товарів на ринку торгівлі досі ніхто не контролює, – експерти


Санітарно-епідеміологічна служба України застерігає, що сьогодні кожен третій супермаркет не дотримується санітарних норм і не є безпечним для споживача. Найпоширенішими зловживаннями є порушення умов зберігання харчових продуктів, недотримання температурного режиму та особистої гігієни працівників.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).

Сім’я Федорчуків постраждала від отруєння простроченою курятиною із супермаркету. До новорічного столу Дзвінка Федорчук купила дві заморожені курки. Після розморожування птиця підозри не викликала. Хоч м’ясо у духовці запікали три години, проте тривала термообробка не врятувала всю сім’ю від отруєння.

«Від самого початку м’ясо не мало жодного запаху. Мабуть, його спеціально вимочили в якомусь розчині. Вже стало зрозуміло, що щось не так, коли ми приготували птицю і почали їсти. М’ясо було дуже жорстким, ніби картонним», – пригадує Дзвінка Федорчук, яка постраждала від простроченого товару.

Жінка також додала, що після цього випадку почала все частіше виявляти неякісні товари саме серед заморожених продуктів. Натомість колишня співробітниця однієї із торговельних мереж розповідає, що працівники супермаркетів знають безліч способів, як реалізувати протермінований товар.

«Зіпсоване м’ясо часто реалізують через місцеву кулінарію супермаркету. Якщо ж воно стає слизьким чи липким, то його просто миють водою й викладають на прилавок, наприклад, по акції. Тоді люди швидко розбирають його, і таким чином товар вважається реалізованим», – розповідає колишня співробітниця супермаркету Наталя Дубовик.

Контролем за якістю товару повинні займатися три державні служби. Це Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів, Санітарно-епідеміологічна служба та Ветеринарна і фітосанітарна служба України. Проте більшість торгових мереж не бояться санкцій, адже встановлений державою мораторій заборонив інспекторам проводити рейди та перевірки. Так, у серпні 2014 року Кабмін заборонив перевіряти суб’єкти господарської діяльності, щоб зменшити тиск на бізнес.

Чинність мораторію минула ще у липні 2015 року, проте планові перевірки інспектори не проводять і дотепер. Адже у вересні цього року набув чинності вже новий закон, який повністю змінює систему контролю якості харчових продуктів.

Відтепер за це має відповідати Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Цей орган має об’єднати під собою усі органи контролю, які раніше працювали незалежно один від одного.

Проте новостворена служба ще не працює. Натомість наслідки відсутності контролюючих органів продовжують відображатися на здоров’ї українців.

«На кінець 2015 року ми зафіксували близько 100 випадків спалахів гострих кишкових інфекційних хвороб. У порівнянні з 2012 роком, до дії мораторію, кількість випадків інфікування у 2015 збільшилася утричі», – зазначив керівник відділу Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олексій Даниленко.

Міністерство аграрної політики запевняє, що новий орган з контролю якості запрацює вже з квітня 2016 року. Проте експерти обурюються і не розуміють, як взагалі можна було залишити злісних порушників без нагляду.

«Держава відмовилась від виконання своїх конституційних обов’язків перед громадянами. Держава чомусь поділяє позицію бізнесу, але взагалі забуває про головного внутрішнього інвестора – споживача, який є основним джерелом надходження коштів до держбюджету», – зауважив заступник голови ГО «Союз споживачів України» Олег Цільвік.


Теги статьи: Продукты питанияПродукты

Дата и время 23 января 2016 г., 11:21     Просмотры Просмотров: 1264
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Украинский арбуз заполнил латвийские супермаркеты
Помидоры "с мясом": известный супермаркет в Киеве попал в скандал
Цены на продукты в Украине и Польше: шокирующее сравнение

На Полтавщине предупреждена попытка продажи сотни зараженных АЧС свиней
Завтрак для детей с живыми червями продается в магазине Черновцов
Грядет подорожание: украинцев предупредили о скачке цен

Результат шокировал: в Украине продукты проверили на нитраты
В Киеве в «Фуршете» продавали булочки с роями мошек
Еда уйдет за доллары. Как мировой зерновой кризис взвинтит цены на продукты в Украине

Столовая Верховной Рады заплатила за муку вдвое дороже, чем продают в Украине
Полосатый рейс: в Киев прибудет баржа с арбузами из Херсона
Госпродпотребслужба об отравлении шаурмой в Киеве: Канал по поставке недоброкачественного мяса приостановлен

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.057469