АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 6°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 0°C
Львов: 6°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 5°C
Ровно: 5°C

Путін, Ленін та Україна

Путін, Ленін та Україна
Путін, Ленін та Україна

Путін звинуватив Леніна у розвалі Радянського Союзу. Із формальної точки зору він має рацію

Критика, якій Володимир Путін піддав більшовицького вождя Володимира Леніна, стала одним із важливих новинних сюжетів останнього тижня. Путін звинуватив Леніна у розвалі Радянського Союзу. Для багатьох коментаторів це стало приводом для глузувань на адресу Путіна, а російські комуністи заступилися за свого кумира. Але парадокс у тому, що з формальної точки зору Путін має рацію.

Створення Радянського Союзу дійсно стало усього лише етапом розвалу Російської імперії. У новому утворенні союзні республіки формально вважалися суверенними державами і отримали право на вихід зі складу СРСР. Зрозуміло, що в роки більшовицької диктатури реалізація такого права не була можливою, про неї ніхто не говорив всерйоз. Але як тільки імперія ослабла, союзні республіки своїм правом скористалися.

Виникає, однак, питання – а чому взагалі з’явилися союзні республіки? Через примхи Леніна? Ні, в результаті національно-визвольної боротьби народів імперії. Українці, білоруси, поляки, грузини, фіни, вірмени, азербайджанці, латиші, литовці, естонці боролися за свою свободу зі зброєю в руках – і проти білогвардійців-шовіністів, і проти червоноармійців-«інтернаціоналістів». Насправді більшовицький інтернаціоналізм був однією з масок російського шовінізму – і тільки. Але це маскування дозволило більшовикам залучати на свій бік багатьох жителів пригноблених окраїн Російської імперії.

Тим не менш, не помічати національного питання більшовики вже не могли – тим більш, що і Ленін, і Сталін були великими спеціалістами з цієї проблеми. Так і виникла ідея «підміни» нових держав на союзні республіки, формально суверенні, а фактично – керовані з Москви. Бунтівні території спочатку окупували, населення піддавали жахливим репресіям, а потім оголошували «суверенітет». Так, Українська Народна Республіка і стала УРСР. Однак український народ не сприйняв заміни своєї держави більшовицьким виродком. І тоді мстивий Сталін влаштував українцям Голодомор.

Через сім десятиліть Володимир Путін зіткнувся з тією ж проблемою, що і Ленін. Розпад імперії призвів до вибуху в Чечні, її народ піднявся на боротьбу за свою незалежність. І Путін – ось що дивно – повністю перейняв ленінський підхід. Бунтівну територію окупували, її населення піддали неймовірним репресіям. А потім Чечні надали суверенітет, який важко навіть порівняти з суверенітетом союзних республік в СРСР. Чечня сьогодні – фактично незалежна держава. Федеральна влада на її території безпорадна. Республіка стала мононаціональною в етнічному сенсі. Єдина нитка, яка об’єднує Чечню і Росію – особиста унія Путіна і Кадирова. Тому справжня незалежність Чечні – це таке ж питання часу, як незалежність союзних республік.

Так що Путіну не варто критикувати Леніна, а комуністам – захищати вождя від президента. Хто в Росії вірний ленінець – так це Путін.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

radiosvoboda.org

 


Теги статьи: ЛенинПутин

Дата и время 23 января 2016 г., 14:23     Просмотры Просмотров: 1188
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

"Ел борщ и хлопнул рюмку": Ада Роговцева рассказала о встрече с Путиным
Над путинским Рейхом нависла большая угроза — Александр Сотник
Путин получил травму во время боя

«Блазень Коломойського»: Валерій Івасюк жорстко висловився про роль Зеленського
Лишь 10% украинцев хотят силой вернуть Донбасс, столько же - за переговоры с Путиным
Захватит какую-то страну. Астролог рассказал, когда Путин "слетит с катушек"

Виталий Портников: Россия создала сеть отравителей
Порошенко и Путин идут одним путем — Семенченко
Перед встречей с Путиным Лукашенко пригрозил Польше белорусско-российской группировкой войск

"Выдающийся, по-моему, фантаст": Шнур стихами откликнулся на публикацию Суркова
Венедиктов: «Статья Суркова - это рассуждения лидеров Третьего рейха»
13,8% россиян продолжают жить без туалета в доме, а Путин собрался базу на Луне строить, - Явлинский о лунной стратегии РФ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.186496