АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 5°C
Харьков: 8°C
Днепр: 10°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 3°C
Сумы: 5°C
Львов: 3°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

Військова прокуратура розслідує корупцію серед головних закупівельників Міноборони

Військова прокуратура розслідує корупцію серед головних закупівельників Міноборони
Військова прокуратура розслідує корупцію серед головних закупівельників Міноборони

Факти корупції при проведенні держзакупівель з боку вищих чиновників Міністерства оборони підтверджуються свідоцтвами самих учасників тендерів, а по низці епізодів Військовою прокуратурою відкриті кримінальні провадження.

Про це заявив журналіст Кирило Сазонов, передають українські ЗМІ.

За словами автора, "ситуація з чистотою закупівель в Міноборони діаметрально розходиться з тим, як намагаються її представити заступник міністра оборони Юрій Гусєв, а також в.о. голови Департаменту держзакупівель Міноборони Олександр Інжієвський".

Журналіст зібрав свідчення учасників тендеру на закупівлю взуття, перевіривши достовірність фактів, озвучених народним депутатом Тетяною Чорновіл. За даними ЗМІ, парламентарій повідомила, що технічні умови тендеру були прописані закупщиками Міноборони під протектор берців виробництва компанії "Таланлегрпром". таким чином фірма опинилася в привілейованому положенні і перемогла в більшості тендерів, хоча інші учасники пропонували більш дешеве і якісне взуття.

Зокрема, за даними ЗМІ, представник компанії "Валтекс" Юлій Марданшін підтвердив, що їх взуття визнали невідповідним ТУ тільки через інший малюнок протектора.

"Олександр Інжієвський (стверджуючи, що "Таланлегпром" був єдиним учасником тендеру, чиї пропозиції відповідали вимогам ТУ) справді вважає нас ідіотами? Є всі ознаки прописування умов тендеру під конкретного переможця. І ніяка система електронних торгів, ніяке Prozzoro тут не допоможе позбутися корупційної складової", — пише Кирило Сазонов.

Як зазначає журналіст, підтверджується "корупційна змова" і при закупівлі шкарпеток для військовослужбовців. За словами Сазонова, "в Міноборони заявили, що тендер пройшов чесно, оскільки ціна шкарпеток у його переможця — компанії "КиївЛегпром" — була нижчою від пропозиції "Київської шкарпеткової фабрики", яка ці шкарпетки і випускає (фабрика запропонувала 9,12 гривні, посередник — 8,94 гривні)". Проте глава громадської антикорупційної організації Віктор Неганов з’ясував, що фірма-посередник потім закупила значну частину шкарпеток у виробника "Київської шкарпеткової фабрики" по 7 гривень за пару, додав журналіст.

"Така ситуація вказує, що на торги в Міноборони компанія-виробник і фірма-прокладка виходили з узгодженою і договірною позицією, яка призвела до збільшення ціни на 40% більшою від ринкової", — пише Сазонов.

Журналіст зазначає, що Юрій Гусєв дистанціювався від тендерів, заявивши, що не впливає на вибір постачальників, але в такому випадку він повинен "назвати прізвище чиновника, який повинен за це відповісти". Сазонов підкреслює, що схожої думки дотримується і Військова прокуратура, яка кваліфікує угоду, як розтрату майна в особливо великих розмірах. "Відкрито кримінальну справу за статтею 191 ч 5. Так що чекаємо продовження історії", — уточнює автор розслідування.

Джерело: РБК-Україна

Теги статьи: Сазонов КириллМинобороныКоррупция

Дата и время 23 января 2016 г., 17:46     Просмотры Просмотров: 1421
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.104616