АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -2°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -2°C
Львов: 1°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

Як подорожчало життя в Україні, і чого чекати далі (інфографіка)

Як подорожчало життя в Україні, і чого чекати далі (інфографіка)
Як подорожчало життя в Україні, і чого чекати далі (інфографіка)

З 2010 року життя українців подорожчає на 80%, а реальні доходи при цьому скоротилися більш ніж на 10% – такі розрахунки Держслужби статистики.

Причому товари та послуги дорожчали нерівномірно: наприклад, триразове за сумою підвищення цін на компослуги і паливо припало на 2011-й, 2014-й і 2015 роки, а в 2012-2013 рр. ціни на них були стабільними. Приблизно так само змінювалася вартість медицини і транспортних послуг, повідомляєFinance.ua. А ось одяг, послуги зв’язку та освіта всі роки, крім 2015-го, дорожчали лише на кілька відсотків (докладніше – див. Інфографіку),e845695eb2b5eaf0364a8ed397a79d7d

Різкий стрибок цін на все стався саме в 2015-му, коли обвалилася гривня, пояснюють економісти, але найгірше ми вже пережили: в 2016 році інфляція сповільниться приблизно вдвічі, до 24-25% на рік, а з 2017 року можна сподіватися на деяке поліпшення, хоча ціни виростуть ще на 10-12%.

“До того часу депресія світової економіки закінчиться. А отже, Україна зможе заробляти на експорті металу і зерна”, – прогнозує економіст Віктор Лисицький.

Президент Украналітцентру Олександр Охріменко каже, що причини підвищення вартості різних категорій товарів і послуг відрізняються. “Колишня влада штучно стримувала тарифи на компослуги, щоб не розганяти інфляцію. Хоча при стабільній економіці плавне підвищення вартості води, газу, опалення, електроенергії не було б настільки болючим для населення, як зараз, – роз’яснює Охріменко. – У дворазовому зростанні вартості підакцизних товарів (алкоголю та тютюну) також “винувата” держава: податі підвищувала як стара, так і нова влада, адже акцизи – самий простий і надійний спосіб наповнити бюджет”.

Аналітик компанії “Простобанк консалтинг” Іван Нікітченко також зазначає, що на зростання цін впливають різні чинники – в одному випадку ціни формує ринок, в іншому – адмінресурс. “Лідерами з подорожчання стали комунальні послуги, але ріст відбувся в останні два роки, – аналізує Нікітченко. – Причина – занадто довго тарифи були низькими. Додатковим каталізатором зростання виявилася девальвація гривні, адже ціни газу і нафтопродуктів зафіксовані в доларах. А ось галузі, де достатньо висока конкуренція, показали найнижчі темпи зростання цін – зв’язок, готельно-ресторанна сфера, продукти, одяг та взуття”.

З продуктами ситуація трохи інша. На думку експертів, показник, що ціни за п’ять років зросли на 67% – явно занижений, бо сири та інші молокопродукти подорожчали за п’ять років втричі, а м’ясо – вдвічі.

http://varota.com.ua/


Теги статьи: УкраинцыПодорожание

Дата и время 24 января 2016 г., 14:55     Просмотры Просмотров: 1455
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Героическая украинка спасла детей из огненной ловушки в Калифорнии
В Украине может заметно подорожать кабельное телевидение
1800 грн з Солом’янки до Борисполя: UBER через снігопад встановлює захмарні ціни

В Одессе хотят рекордно поднять цену на отопление
В Украине подорожают интернет и телевидение: названы суммы
’’Думала повеситься’’: как коллекторы выбивают долги с украинцев и почему под угрозой каждый

В Украине дорожают продукты: каких цен ждать к концу года
В Украине взлетят цены на сигареты: сколько будет стоить пачка
Гройсман: Тарифы на тепло не могут повыситься более чем на 16%

Украина обогнала все страны Европы по повышению цен на продукты
Россия прекратит поставки бензина? Озвучен прогноз по ценам в Украине
Стало известно о подготовке провокаций польскими радикалами под видом украинских националистов

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.566536