АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 16°C
Днепр: 18°C
Одесса: 21°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 16°C
Львов: 22°C
Ужгород: 25°C
Луцк: 21°C
Ровно: 21°C

Хабар як стиль життя: хто в Україні більше краде

Хабар як стиль життя: хто в Україні більше краде
Хабар як стиль життя: хто в Україні більше краде

Рівень корупції в Україні зашкалює і продовжує стрімко зростати – такими є висновки експертів після опрацювання даних соцдосліджень за останні вісім років

Нинішній рівень корупції в Україні вищий, ніж до Революції Гідності, в цьому впевнена третина українців. А близько половини населення країни вважають, що ситуація з хабарництвом не змінилася з часів Майдану.

Водночас абсолютна більшість не сумнівається в тому, що корупція широко поширена у всіх сферах життя – таку думку висловили 85% опитаних.

Дані довгострокового моніторингу ситуації з корупцією в Україні надали експерти проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У ході досліджень фахівці UNITER окреслили коло системних проблем суспільства, щоб сприяти процесу проведення реформ в Україні.

Соціологи проаналізували результати опитувань, починаючи з 2007 року, та простежили динаміку розвитку проблеми хабарництва, ставлення українців до цього явища, їхній особистий досвід у цій сфері, а також оцінку ефективності антикорупційних заходів і готовність простих громадян протистояти корупції.

Також фахівці з’ясували, які владні структури найкорумпованіші, де найбільше зросло хабарництво і хто найрішучіше готовий боротися з корупцією в країні.

Типовий портрет борця з корупцією: українець віком 30-44 років із західного регіону, симпатик БПП.

Підсумки дослідження невтішні: цифри говорять про те, що проблема посилюється на тлі стрімкого зростання недовіри до всіх владних інститутів.

Президенту зараз вірять трохи більше 10% українців, рівень довіри уряду не дотягує навіть до 6%, парламенту довіряють лише 5% громадян.

Причому, на думку українців, саме ці структури зобов’язані вести боротьбу з корупцією, але щирого бажання очолити і підтримувати цей процес у вищого керівництва країни немає.

Понад те, дослідження засвідчило одну з актуальних тенденцій – серед громадян зростає впевненість, що корупції у владі стало більше. За 4 останніх роки показник корумпованості органів влади, на думку українців, зріс на 6% для парламенту, 8% для уряду і 5,7% щодо президента та його Адміністрації.

Ще одна тенденція – стрімке зростання хабарництва у сферах приватизації землі, отримання кредиту від держустанов та у судовій системі. Загалом 65% населення країни хоча б раз на рік стикаються з проявами корупції.

Водночас соцопитування показують, що корупціонери чітко розуміють свою цільову аудиторію: найчастіше хабарі вимагають у молодих українців і людей з вищою освітою та високим рівнем доходу.

З іншого боку, за статистикою саме ці групи населення частіше за інших схильні добровільно пропонувати хабар чиновникам за вирішення своїх проблем в найкоротші терміни.

Поряд з прагненням політиків і держслужбовців використовувати посаду для особистого збагачення, саме звичка людей вирішувати всі проблеми за допомогою хабарів є однією з причин зростання корупції в країні – так вважають опитані під час соцдослідження.

Разом з тим, 65% українців нетерпимо ставляться до хабарництва. Саме тому частка людей, які вважають, що з цією проблемою повинні боротися вони самі, не покладаючись на владу, зростає.

У 2007-му таких було близько 16%, в 2015-му вже 24%. І нехай приріст повільний і невеликий, але тенденція вже намітилася.

У ході соцдослідження вималювався й типовий портрет того, хто дотримується думки, що влада не вирішить цю проблему, а потрібно братися за неї самому. Це українець віком 30-44 років із західного регіону, симпатик БПП.

Єдиною втіхою після опублікування свіжих даних про стан корупції в Україні може служити лиш те, що дослідження проводилося до початку повномасштабної роботи всіх новостворених державних антикорупційних структур.

Чиновники заявляють, що вже через рік роботи цих відомств ситуація кардинально зміниться і ми побачимо зовсім інші показники.


http://ua1.com.ua/


Теги статьи: Коррупция

Дата и время 24 января 2016 г., 17:41     Просмотры Просмотров: 1575
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

После получения взятки задержан депутат Коцюбинского поселкового совета
Вслед за Бочковским: экс-замглавы ГосЧС Стоецкого суд восстановил в должности
В Днепре на взятке поймали судью

В Киеве экс-следователю дали пять лет за взятку в 24 тысячи
Как забывчивость депутата от «Самопомощи» Юрия Акуленко помогла уйти от правосудия
В Киеве задержали чиновника, вымогавшего 30 тысяч у предпринимателя

Адвокат “погорел” на взятке в 2 тысячи долларов
Налоговый инспектор брал взятки бытовой техникой
Экс-член Исполкома ФФУ рассказал, как зарабатывают миллионы на футбольных «договорняках»

Порошенко и другие воры уже два года пребывают в ужасе — Соболев
Невянущие схемы: как “Киевзеленстрой“ тратит миллионы на озеленение
Организаторы договорных матчей в Украине зарабатывали ежегодно $5 млн на тотализаторе

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Савченко?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.370701