АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 17°C
Днепр: 23°C
Одесса: 25°C
Чернигов: 20°C
Сумы: 16°C
Львов: 18°C
Ужгород: 19°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

Перед приватизацією Крючков почав концентрувати борги «Центренерго»

Перед приватизацією Крючков почав концентрувати борги «Центренерго»
Перед приватизацією Крючков почав концентрувати борги «Центренерго»

Господарський суд міста Києва дозволив чотирьом новим фірмам потрапити до реєстру кредиторів ПАТ «Центренерго» з загальними вимогами близько 70 млн грн., відхиливши претензії інших кредиторів на 2,3 млрд грн. Про це пише Андрій Самофалов в «Українській правді».

У листопаді Госпсуд Києва Києва відмовив низці державних та приватних кредиторів, які хотіли отримати від «Центренерго» понад 2,3 млрд грн. старих боргів.

Відразу після цього кілька старих кредиторів переуступили свої вимоги до «Центренерго» на загальну суму 70 млн грн. чотирьом новим фірмам – ТОВ «Тера», ТОВ «Транснова», ТОВ «Баланс Груп» та ТОВ «Легіст-Інвест».

Цієї суми вимог достатньо, щоб фірми стали учасниками комітету кредиторів, призначали керівництво та погоджували план санації.

Всі події відбулись напередодні того, як міністр економ розвитку Айварас Абромавичус повідомив про намір держави продати «Центренерго».

Фірми «Тера» і «Траснова» належать Євгену Ферафонтову. На виборах до Верховної Ради в 2012 році був представником екс-голови Харківської облради Василя Cалигіна (бізнес-парнера сім’ї Кацуб – НГ). Однак в чиїх інтересах він діє зараз достеменно невідомо.

Дві інші фірми близькі до керівника ПАТ «ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова, якого неофіційно пов’язують з віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом.

Засновницею «Баланс Груп» є Ганна Надьожина. Вона також є співзасновницею ТОВ «Спортивно-оздоровчий центр фізичного розвитку «Динамо-Київ». Іншим співзасновником тут є Данііл Платонов. Саме він є засновником іншого нового кредитора «Центренерго» – фірми «Легіст-Інвест». Платонов також був керівником ТОВ «Енергомережа-генерація», власником якої є «ХК «Енергомережа» Крючкова.

Також в кінці 2015 року «Енергомережа» почала скуповувати борги Одеської ТЕЦ.

Від «Наших грошей»

Найбільшим новим кредитором стала «Транснова», якій ПАТ «Київоблгаз». відступило право вимоги на 45,24 млн грн боргу.

Асоціація «Донецьке НВО «Символ» відступила 14,59 млн фірмі «Баланс Груп». Ще 0,74 млн грн. цій фірмі відступило ТОВ «Востокенергоремонт».

«Легіст-Інвест» отримав заборгованість від ДП «Укрінтеренерго» на суму 9,94 млн грн. та ще 0,54 млн грн фірмі перейшли від ПАТ «Миколаївенерго», якій цей борг перед цим переуступив інший новий кредитор ТОВ «Тера».

Нагадаємо, «Енергомережа» стала фігурантом оборудки на «Запоріжжяобленерго» з крадіжки 346 млн грн.

НАШИ ГРОШИ


Теги статьи: Крючков ДмитрийЦентрэнерго

Дата и время 28 января 2016 г., 10:12     Просмотры Просмотров: 2730
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.062549