АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 16°C
Харьков: 18°C
Днепр: 19°C
Одесса: 18°C
Чернигов: 16°C
Сумы: 17°C
Львов: 14°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 14°C
Ровно: 14°C

Посковзнувся, впав... Можете спробувати домогтися справедливості через суд!

Посковзнувся, впав... Можете спробувати домогтися справедливості через суд!
Посковзнувся, впав... Можете спробувати домогтися справедливості через суд!

Настав час травм від ожеледиці. Чи можна отримати компенсацію за зламані кінцівки, та чи є сенс скаржитися на комунальні служби?

Життєвий досвід свідчить, що посковзнутися можна де завгодно: на тротуарі, у дворі будинку, на ганку магазину. Взимку всі ці небезпечні місця повинні оброблятися протиожеледними сумішами і своєчасно очищатися. Проте це робиться далеко не завжди.

Якщо ви все ж впали, отримали травми і пошкодження, і знаєте, що це сталося через чиюсь недбалість, можете спробувати домогтися справедливості через суд. 

Ось тут постає питання – хто повинен відповісти за травму? Традиційно двори обслуговують ЖЕКи, ЖРЕПи та всілякі «Житлокомунсервіси», прибирання території біля магазинів та інших установ – на совісті самих підприємців та установ, проїжджу частину чистить автодор, а внутрішньоміські дороги – відповідні комунальні служби.

Ми віримо в сумлінність працівників комунальних служб і чудово розуміємо, що кожен метр під ногами піском не посиплеш. Тому головне правило поведінки в ожеледицю – будьте уважні і дуже обережні! Але й допускати нехлюйство комунальних служб і чиновників теж не слід. Тому не виключено, що кому-небудь знадобляться наші поради.

Перш ніж звертатися до суду, озбройтеся доказами:

1. Якщо ви впали і відчуваєте, що отримали травму, не намагайтеся шкутильгати додому на пошкоджених кінцівках – це може погіршити стан здоров’я, а викликайте «швидку допомогу»! По-перше, медики зможуть надати вам професійну допомогу, а по-друге, зафіксують час і місце падіння.

2. Також самостійно запишіть час і обставини ексцесу, а також телефони свідків (мінімум 2-х). Будь-яким можливим способом зафіксуйте місце події (фото, відео тощо), адже вам доведеться довести, що травма сталася не з вашої необачності, а з причини неналежного виконання працівниками відповідних служб своїх обов’язків. Важливо, щоб ви були тверезі в той момент, коли отримали травму. Якщо поруч із місцем падіння маються відеокамери зовнішнього спостереження, письмово зажадайте дані відеоспостереження.

3. У лікарні обов’язково візьміть довідку від лікаря, де має бути вказана ступінь пошкоджень, час і обставини отримання травми, час перебування на лікуванні.

4. Зберігайте всі чеки та довідки, копії рецептів тощо, які у вас будуть з’являтися в процесі лікування. Це потрібно для підтвердження ваших витрат на лікування. Якщо травма призвела до втрати працездатності, то розмір відшкодування буде розраховуватися за правилами, передбаченими Цивільним кодексом України (статті 1195 – 1199). Тобто ви маєте право вимагати, щоб вам відшкодували втрачений в результаті травми дохід, тому запасіться довідкою про розмір свого заробітку.

5. Сформулюйте претензію і відправте її рекомендованим листом з повідомленням на адресу служби, що відповідає за експлуатацію ділянки, на якій ви впали. У листі вкажіть, що розраховуєте на компенсацію у термін до певної дати. У конверт вкладіть також копії всіх зібраних документів. Якщо після всього цього недбайливі служби відмовляться вам допомогти, тоді подавайте позов до суду!

І пам’ятайте: якщо ви не зазнали якихось значних витрат на лікування, це не означає, що компенсації вам не дочекатися. Крім відшкодування витрат на лікування, ви вправі вимагати відшкодування реального збитку (компенсації вартості чищення або ремонту зіпсованого одягу, взуття тощо) та/або моральної шкоди (у випадку, якщо заподіяно шкоди вашому здоров’ю), відшкодування втраченого доходу (заробітку). Причому компенсація моральної шкоди здійснюється незалежно від відшкодування майнової шкоди.

Нагадаємо також, що згідно зі 152 статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), винних у таких порушеннях штрафують на суму від 340 до 1700 гривень.

Автор: Юрій Чумак, 

http://cripo.com.ua/


Теги статьи: травмы

Дата и время 01 февраля 2016 г., 13:24     Просмотры Просмотров: 1318
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Константиновке 16-летнему парню оторвало руку из-за взрыва боеприпаса
Взрыв "Волги" в Киеве. У мальчика сквозное ранение в живот, три девочки иссечены осколками
Под Киевом на СТО взорвалась самодельная бомба, пострадал работник

В Днепр доставлены трое тяжело раненых бойцов ВСУ. Больше всех пострадал молодой сапер
Пыталась отбиться топором: под Киевом "стаф" почти отгрыз волонтеру руки
Трагедия в Киеве: Подросток срочно доставлен в реанимацию

Мэр Смелы попал в ДТП: Чиновника госпитализировали со сломанными ребрами
У автомобиля под Львовом оторвались два колеса, которые чуть не убили прохожую
Во Львове полицейские сбили пешехода

В Киеве кусок бетона упал с моста на Renault – пассажиру почти оторвало руку
Под Житомиром 10-летний школьник получил ожоги, делая селфи на крыше поезда
"Вскрыла вены и сбежала": в Киеве "потеряли" жертву "Синего кита"

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.053672