АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 6°C
Харьков: 8°C
Днепр: 10°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 5°C
Сумы: 6°C
Львов: 5°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 6°C
Ровно: 5°C

Фонд соціального страхування: кришування, поліція та королівський слід. Відео

Фонд соціального страхування: кришування, поліція та королівський слід. Відео
Фонд соціального страхування: кришування, поліція та королівський слід. Відео

Ось уже не за горами дворічна дата з моменту оголошення постреволюційною управлінською елітою курсу на люстрацію. Вже зараз зрозуміло, що очікування від обіцяного були куди більшими, ніж наслідки кадрових чисток. Абсолютна більшість чиновників часів Януковича так і залишається на своїх місцях, зубами вгризаючись у шкіряні крісла. І кожен "акт люстрування" дається громадськості з важкими боями.

Один з таких запеклих боїв нещодавно розгорнувся за Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. У перших числах грудня у національних ЗМІ з’явилося повідомлення про бійку в офісі соцстраху. Протистояння було викликано появою у стінах установи законного виконавчого директора фонду, Олега Бондаря. Свою законність останній міг підтвердити відповідним рішенням суду, який поновив пана Бондаря на посаді керівника. Але - ось невдача - нинішній заступник директора фонду, пан Сітайло (запам’ятайте це ім’я - ми до нього ще повернемося - авт.) відмовився виконувати рішення суду і забарикадувався в офісі разом з охороною. Не допоміг і співробітник поліції, який чергував біля будівлі. Замість того що б допомогти відчинити двері, чоловік всіляко підігравав людям всередині приміщення. Після того було викликано ще декілька патрулів поліції, співробітники якої укупі з судовими виконавцями допомогли нарешті старому-новому керуючому Бондарю потрапити на своє законне робоче місце.

 

Організувати таку неслабеньку групу підтримки Сітайлові вдалося за допомоги своєї немолодої, але вправної команди радників і заступників:

-          виконуючої обов’язки директора виконавчої  дирекції ФСС, Тамари Нагорної

-          директора контрольно-ревізійного управління, В’ячеслав Сученко  

- керівника організаційного управління ФСС, Леоніда Глущенка

- керівника юридичного відділу, Івана Шевченка

- позаштатного радника Юрія Черкасова, (причетний до справи Гонгадзе)  

 

Ці люди (доречі, усі в минулому члени "ПР") - гвинтики у великому корупційному механізмі, який об`єднує старих впливових міліцейських генералів часів Януковича і нинішнє незаконне керівництво Фонду. Генерали без портфелів і досі мають рішучий вплив на нових і "чесних" керівників Нацполіції в Подільському районі. Саме завдяки цим старим псам ростовського вигнанця Валерій Сітайло і тримається на своєму місці. І далі буде триматися, якщо суспільство не знатиме про це!

 

На кону 11 мільярдів

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - це один з найбагатших фондів України з мільярдами у річному бюджеті. А накопичуються ці мільярди за рахунок кожного офіційно працевлаштованого - на рахунок Фонду «капає» частина від єдиного соціального внеску, який сплачують усі працюючі в нашій країні громадяни. Поки існує фонд - у людей є впевненість в тому, що якщо завтра з ними трапиться щось неприємне, то про них і їхні сімї буде кому подбати.

Мало хто знає, але саме за рахунок коштів цього Фонду вагітні отримують декретні гроші, а всім застрахованим виплачуються лікарняні. Крім того, Фонд відповідає за надання за пільговою ціною путівок до санаторіїв для дорослих і в табори для дітей. Він же надає застрахованим працівникам новорічні солодкі подарунки для дітей, фінансує ДЮСШ та реабілітаційні центри в українських санаторно-курортних закладах.

Тобто як би непримітне на перший погляд установа виявляється величезним і дуже ласим шматочком бюджетного торта. Як говориться у вищих ешелонах вітчизняних політичних еліт - є за що поштовхатися!

 

Королевська немилість

Олег Бондар очолив фонд соціального страхування в самому розпалі фінансової кризи. Правлінням фонду на нього була покладена величезна робота з налагодження стабільної роботи установи після того колапсу, який вона пережила за часів головування попередників Бондаря - Санченка та Ушакова. Останні два прізвища на той час вже фігурували у цілому ряді голосних корупційних скандалів.

Незрозумілі речі почали відбуватися у ФСС одразу ж після того, як у грудні 2012, в кабінеті міністра соціальної політики опинилася сумнозвісна представниця луганського клану Наталя Королевська. На той час Олег Бондар ще був повноважним керівником фонду і не очікував ніяких зазіхань на свою посаду, тому що показники Фонду зростали, а витратна частина за рык була зменшена на 680 мільйонів, лише за рік. Але в нового міністра були свої плани стосовно багатоміліардного бюджету відомства. "Не свого" директора різко почали зливати.

Справа в тому, що Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності керують три сторони - держава, працедавці та профсоюзи, кожна з яких делегує по 15 чоловік до правління фонду. Згідно регламенту, для прийняття легітимних рішень на засіданнях правління повинні бути присутніми усі три сторони (не менше 10 представників від кожної). Цією нормою і вирішила скористатися леді-міністр для усунення некерованого Бондаря.

Першими у наступ на директора перейшли люди хімічного короля, олігарха Дмитра Фірташа. Від грудня 2012 року, одразу ж після призначення Королевької, представники Федерації працедавців України перестали з`являтися на зборах правління фонду для прийняття бюджету на 2013 рік. Слідом за ними засідання почали саботувати і представники державної сторони. Певно, між людьми Фірташа і Королевською на той час вже існували домовленості щодо подальшого спільного дерибану бюджету ФСС - інакше, чим пояснити таку злагодженість дій їхніх людей!?

Ситуація із прогулюванням зборів правління людьми Фірташа і Королевської затягнулася на кілька місяців, що вилилося у катастрофічні наслідки з фінансуванням цілої купи програм, якими на той час займався фонд. Найстрашніше, що через неухвалення відповідних рішень в продовж двох місяців (!) взагалі без фінансування залишалися усі українські ДЮСШ разом з відомчими санаторіями та профілакторіями.   

Тільки після того, як громадськість і сам тоді ще чинний директор ФСС Бондар почали бити на сполох у процес дозволила собі втрутитися сама пані міністр соцполітики. Наталія Юріївна миттєво розібралася в проблемі і "блискуче" її вирішила - усіх собак постановили повісити на Бондаря. Вже за кілька днів відбулися екстрені збори правління, на яких ніби по команді (хоча чому "ніби"?) були у повному складі присутніми і представники держави, і представники працедавців. На голосування ставилося єдине питання - про звільнення Бондаря з посади виконавчого директора як-то кажуть "за статтею". Такий фарс обурив представників профсоюзів (які, до речі не прогуляли жодного засідання правління) і вони покинули залу засідань. Здавалося б тепер, за відсутності кворуму рішення зборів не мали б бути правочинними. Але ті, хто так думав - погано знали міністра Королевську. Правління, не дивлячись ні на що, незаконно звільнило Бондаря з обійманої посади і призначило на його місце ... кума міністра, Олега Погодіна. До речі, Сітайла призначили заступником Погодіна у той же день.

Пан Погодін пробув на місці директора менше року, але за цей час встиг провернути безліч оборудок, загальна сума яких становить більше сотні мільйонів гривень. Ці гроші були вкрадені в дітей та важкохворих людей, якими має опікуватися фонд. Втім рядові працівники організації кажуть про те, що кум Королевської виконував виключно роль "смотрящего" в фонді. Головним же махінатором був один із заступників кума, уже згадуваний нами Валерій Сітайло. Нагадаємо, що він і досі обіймає свою посаду, спокійно пересидівши і хвилю сміттєвої люстрації і пізнішого, суто декларативного очищення влади. Ця одіозна постать заслуговує на декілька окремих рядків.

Сірий кардинал соцстраху

Валерій Сітайло потрапив до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності у 2013-му році, в часи "наведення ладу" міністром Королевською. Джерела у фонді називають Сітайла людиною Фірташа. Доказом цього може бути той факт, що пан Валерій з 2009-го року займає посаду керівника житомирського відділення Федерації працедавців України, яке, як і всі інші обласні відділи, підпорядковане опальному нині олігархові.

Енергійний керманич, Сітайло одразу ж взявся до справи - добре, що можливостей для навару у ФСС більше, ніж достатньо. Головною фішкою Валерія Сергійовича у відмиванні грошей фонду стали тендери на закупівлю оргтехніки. Новпризначений заступник виконавчого директора вирішив взяти на себе нелегку справу комп`юторизації фонду. Були підписані ряд угод на купівлю необхідної техніки на загальну суму в декілька мільйонів гривень. Прилади були поставлені відповідно до контракту фірмою, що виграла тендер. Все б було добре, от тільки розрахуватися за всі послуги пан Сітайло чомусь забув. Борг фонду за тендерами склав 8 мільйонів гривень. Ці гроші і досі вітають десь між особистим кабінетом та особистим рахунком Валерія Сергійовича.

Не дивлячись на зірвані угоди, пан Сітайло вже у вересні 2013 ініціює нові тендери на постачання такої самої оргтехніки, тільки за вдвічі більшою ціною. Виконавець - вже інша фірма з Одеси, «Лан Тек». Різні джерела пов`язують цю компанію з неофіційним керманичем південної столиці, паном Ківаловим. Загальна сума контракту більше 36 мільйонів гривень. Скільки з цих грошей осіло в карманах Сітайла та його босів? Сподіваємося, що колись на це питання дасть відповідь новостворене Національне антикорупційне бюро.

Іще раз проаналізувавши вправні дії пана Валерія на своєму посту, можна прийти до висновку, що на нову посаду Сітайло прийшов вже з чималим досвідом у тіньових іграх навколо державних закупівель. Головні пристрасті насиченого життя Валерія почалися в 2010-му: у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності тоді змінювалося керівництво, а сам Сітайло керував Житомирської виконавчою дирекцією цього Фонду. Зміни в головних кріслах відомства обіцяли Валерію Сергійовичу підвищення, залишалося тільки показати київському начальству, як ми вміємо «працювати».

 

Шанс випав під чергові новорічні свята. Тендер на виготовлення подарунків для дітей працівників виграла фірма "Житомирські ласощі". В її офіс і заявився пан Сітайло із пропозицією двадцятитрьохвідсоткового відкату для себе. Коли здивований і обурений директор підприємства запитав, як йому вичавити ті відсотки з і без того мізерної вартості подарунка, батько чотирьох дітей, Валерій Сергійович запропонував молодому-зеленому керівнику зекономити на якості та вазі продукції. Але, незважаючи на обіцянки Валєри проконтролювати, щоб Фонд неякісні цукерки без претензій прийняв, кондитери співпрацювати відмовилися. Причому не просто відмовилися, але і записали усю розмову на диктофон і виклали в мережу.

 

У 2010-му році Житомирська обласна прокуратура відкрила провадження у справі вимагання Сітайлом В.С. відкату від фірми "Житомирські ласощі" в обмін на виграний тендер

Чесно виграний житомирською фабрикою тендер на виробництво дитячих новорічних подарунків тоді по-тихому скасували, а ось з аудіо-записом вимог відкату «як по маслу» не минуло: за доказ того, що директор обласного соцстраху намагався нажитися на дітях, вхопилися безліч ЗМІ. Тоді покровителі нашого героя, очевидно, вирішили Валерія Сергійовича злити - виплили нові факти життя Сітайло та обставини, за яких той опинився на керівній посаді обласного Фонду. Виявилося, Валерій Ситайло взагалі не мав права займати своє крісло: відповідно до Статуту Фонду на посаду не може претендувати людина, яка не має як мінімум 5-річного досвіду в соціальній сфері, а Сітайло до призначення директором Житомирської виконавчої дирекції соцстраху взагалі ніякого відношення до соціальної сфери не мав. Більше того, з`ясувалося, що свою посаду пан Сітайло отримав шляхом банального в наш час рейдерського захоплення із купою "тітушек", вибитими дверима і т.п.

 

Але і це ще не все! Іще раз Валєра відзначився, коли незаконно усунутий ним директор житомирського ФСС намагався разом з судовими виконавцями повернутися у свій кабінет. Тоді виявилося, що більшість співробітників відділення фонду - на боці старого законного директора. Не витримавши такої зухвалості, поважна людина Валерій Сергійович в мить перетворився на некерованого монстра. Не пощастило співробітниці фонда, яка потрапила під гарячу руку керманича - пан Сітайло жорстоко побив жінку ногами прямо на очах у телекамер. Наслідок - переламані ребра, струс мозку, внутрішня кровотеча. На роботу нещасна змогла повернутися тільки рік пробувши на лікарняному.

 

А от Валєра на робоче місце вже не повернувся - пішов на підвищення, до Києва. Певно міністрові Королевській та її союзникові Фірташу сподобалися жорсткі управлінські методи Сітайла.

 

У Києві ситуація повторилася - знову нелегітимні збори  правління, знову "тітушкі" і Ситайло опинився в кабінеті заступника директора Фонду соціального страхування. Що було далі - Ви вже знаєте...

Більше і детальніше про пристрасті навколо фонду і особисто про Валєру Сітайла можна прочитати тут - http://wikileaks-ua.livejournal.com/942.html

 

 

Леді міністр vs  Фірташ vs народ

 

Наразі усю ситуацію навколо Фонду соціального страхування можна змалювати, як запекле протистояння опальних олігархів один з одним та з громадянським суспільством.

 

Фірташу, який і без того за останні роки позбувся багатьох зі своїх сумнівних джерел доходів, треба будь-що втримати свою людину на доходному місці. Тому Сітайло так міцно і тримається за своє крісло, використовуючи старі зв`язки свого шефа.

 

У Королевської така ж сама стратегія: користуючись старими зв`язками залишити якомога більше своїх емісарів на посадах у Міністерстві соцполітики. У цьому плані для ФСС відведена ключова роль, адже це друга за обсягом фінансування установа в міністерстві після Пенсійного фонду.

 

Зараз положення колишніх царедворців Януковича не викликає заздрощів, а в такі часи - кожний сам за себе. Тому інтереси колишніх союзників цього разу пересіклися не в дружньому форматі. Королевська в жовтні намагалася повернути до фонду свого останнього призначенця - Володимира Ткаченка. Цей вірний зброєносець екс-міністра з легкої руки своєї шефині опинився на посаді директора ФСС у буремному січні 2014-го. Вже в лютому Ткаченко зник зі свого кабінету і не з`являвся там аж до жовтня цього року. Спочатку в нього все йшло добре - потрапив на робоче місце, забезпечив собі спокій кількома десятками кремезних хлопців у спортивному, але вже наступного дня з`явився Сітайло зі спецпризначенцями і повернув фондові status quo.

 

Така ж доля чекала і на представника громадянського суспільства в боротьбі за ФСС, Олега Бондаря. Восьмого грудня його за допомоги представників профспілок та ветеранів АТО триумфально було поновлено на посаді виконавчого директора фонду, а вже наступного дня будівлю офіса установи оточили спецпризначенці МВС, не пускаючи в середину нікого, окрім працівників та все того ж беззмінного Валерія Сергійовича Сітайла.

 

У поліціянтів тут свої інтереси - для них ФСС теж годівниця, яка щороку приносить у безмірні кармани правоохоронців до 30 мільйонів гривень.

 

У пана Сітайла діє стара і надійна схема співпраця з певними структурами МВС та інших державних установ. Головними союзниками непотоплюваного Валерія Сергійовича є Подільське управління Національної поліціїї у м. Києві та Державна реєстраційна служба, яка хоч і знаходиться в процесі розформування, але успішно встигає довідпрацьовувати у справах своїх старих годувальників. Реєстраційна служба успішно закриває очі на ухвали судів щодо поновлення Бондаря на посаді директора ФСС та вміло маніпулює статутом фонда. А поліціянти в прямому сенсі живою стіною захищають неназваного володаря Соцстраху, за потреби блокуючи всі входи-виходи до будівлі установи.

 

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності покликаний забезпечити працівникам впевненість у завтрашньому дні. Але наразі ані самі працівники фонду, ані численні претенденти на головування в ньому не можуть дати відповідь на питання, що чекає на установу завтра? Скільки ще кабінет директора буде займати неперможний Сітайло? - Напевно стільки, скільки суспільство дозволить йому. Робіть висновки!

 Руслан Якушев

 

 


Теги статьи: Ситайло ВалерийФонд соцстрахования

Автор статьи:
Руслан Якушев
Все статьи автора

Дата и время 01 февраля 2016 г., 19:16     Просмотры Просмотров: 23069
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
19 апреля 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.116888