АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 29°C
Харьков: 29°C
Днепр: 31°C
Одесса: 32°C
Чернигов: 29°C
Сумы: 29°C
Львов: 21°C
Ужгород: 24°C
Луцк: 23°C
Ровно: 23°C

"Отвєточкі" прилетіли. Кернес попередив Садового

"Отвєточкі" прилетіли. Кернес попередив Садового
"Отвєточкі" прилетіли. Кернес попередив Садового

Цей текст не про те, чиї методи кращі, бо методи однакові, як інфузорія, і настільки ж примітивні. Він про те, як два регіональні осередки партій доводять, що кожен із них у білому фраку, а в гівні у підсумку виявляється глядач цих баталій. Електорат, що за кілька років у передвиборних технологіях вже руку набив, хоче тонше, але навіщо тонше, якщо до цього жерли і таке, впевнені в штабах.

Отже, генеалогія питання. Через два місяці після виборів спонсор харківської "Самопомочі" Всеволод Кожемяко викидає в мережу фрагмент оперативної міліцейської прослушки нібито штабістів "Відродження", де йдеться про фальсифікацію виборів. Залишимо за бортом питання, чому міліцейські записи опинилися у приватної, хоч і досить заінтересованої особи, констатуємо лише елемент технології вкидання інформації. Ок, Всеволод позначив тренд взаємин, продовжуємо далі. Далі "Самопоміч" полірує "Відродження" антикорупційними розслідуваннями, "Відродження", в свою чергу, мляво відбивається антикорупційними розслідуваннями на адресу "СП", тиражуючи їх через місцевих фріків-від-політики. Ок, тим більше на носі ймовірні парламентські, та й ніхто не сподівався, що Янукович, тікаючи до Ростова, забрав із собою методички з чорних технологій; не їх вивозили КамАЗами з Межигір’я.

І тут буквально подарунок долі: у гуртожитку Харківського університету радіоелектроніки вчиняє самогубство студент. Ситуація, безумовно, трагічна, але не ексклюзивна; Харків – місто студентське, та статистику студентських самогубств перевиконує з пояснюваною регулярністю. Однак далеко не в кожному вузі в. о. ректора – депутат від "Самопомочі", погодьтеся, тут у конструкції "знехтувати не можна скористатися" кома зникає як поняття і починається найцікавіше. Першим на біду (у "Фейсбуці", а де ж ще) відгукується голова однієї з райадміністрацій міста, депутат міськради від "Відродження" Максим Мусєєв.

З незрозумілої випадковості саме Мусєєв є найчастішим фігурантом розслідувань "Самопомочі", але аж ніяк не цей факт цікавить найбільше. У своєму репості новини про самогубство Мусєєв навалює на той факт, що саме партійна приналежність ректора призвела до загибелі студента – мовляв, хлопець напередодні був відрахований з університету, а ректор Едуард Рубін замість піклуватися про його психологічний стан був захоплений політичними іграми. У коментарі приходять адепти секти "долар по вісім", сам голова райадміністрації напирає на те, що, мовляв, ніколи раніше (читай – ніколи при Януковичі) харківські ректори не брали участі в політичному житті. Ось з цього моменту детальніше.

Віль Бакіров (ректор ХНУ ім. Каразіна з 1998 року), у 2004 році входив до координаційної ради коаліції суспільно-політичних сил "Харківщина – за Януковича!". Туди ж входив і незмінний ректор НЮАУ ім. Ярослава Мудрого Василь Тацій, що очолює вуз з 1987 року. Володимир Бабаєв, ректор Академії міського господарства, вступив у Партію регіонів за місяць до свого призначення. Бабаєв, до речі, далеко не єдиний ректор, який вийшов із гнізда Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна. А Володимир Лісовий (ректор медуніверситету з 2005 року) через рік після свого призначення став депутатом облради від НСНУ, в 2010-му – член партії "За Україну". Тетяна Вєркіна (Харківський університет мистецтв ім. Котляревського) в 2007-му стала депутатом міськради від Партії регіонів. Продовжувати можна, але навіщо?

До речі, під час мерських виборів-2010 шість найбільших вузів (НТУ ХПІ, ХНУ ім. Каразіна, залізнична академія, університет будівництва і архітектури та ін) відмовили у проведенні зустрічей зі студентами кандидату в мери Арсену Авакову з різних, але в більшості своїй смішних причин. Ректор же фармуніверситету Валентин Черних (також відмовив Авакову) тим не менш, пустив до себе для агітації Геннадія Кернеса, сказавши, що той "є представником влади і тому має можливість презентувати свою передвиборчу програму професорсько-викладацькому складу та студентству вишу". Ректори поза політикою? Шта?

Це все не до того, що більшість харківських голів вишів – негідники. Аж ніяк: менеджери науки – народ підневільний, не здружишся з місцевими адміністраціями, матимеш постійний безперервний пул проблем – від комунальних до ідеологічних. Просто політизованість ректорського складу – це якась константна даність, простіше кажучи – поза раком, в яку ставить керівників університетів наша політична реальність. А вищенаведена інформація – just for lools, бо говорити про незаполітизованість харківських ректорів може або дуже далека від реалій людина, або, навпаки, недалека.

Промерські ЗМІ, до речі, вельми жваво підхопили на багнети тему самогубства. Один з інтернет-ресурсів, що входить до медіа-холдингу міського голови, миттєво викотив новину про це, зауважуючи, що відрахування з вишу "швидше за все, і стало причиною самогубства".

Заради справедливості варто зазначити, що Максим Мусєєв видалив свій пост через кілька годин, але вектор провладної позиції вже було встановлено, про що свідчать численні, як під копірку, коментарі в соціальних мережах. Той же промерський сайт на досягнутому не зупинився і ввечері 29 січня порадував новиною про те, що ставленик Едуарда Рубіна, "самопроголошений проректор ХНУРЕ Станіслав Ігнатьєв походжає по вишу в годиннику за $30 тисяч". Шок, жах, жерсть (с), новина дня, не інакше.

Резюме не буде. Ми є свідками банальних взаємних накидів на вентилятор, які, на думку їхніх ініціаторів, формують суспільну думку в потрібному напрямку. Чи огидна спекуляція на смерті людини? Безумовно. Але "Самопоміч" сама захотіла цієї гри в брудних відтінках, і тепер залишається тільки пожаліти Рубіна, якого в бесідах off the records називають одним із небагатьох порядних людей у цій партії.

Запасаємося попкорном. Так це вибори ще навіть не анонсували, а пацани до успіху вже йдуть.

Дело


Теги статьи: КернесСадовий

Дата и время 02 февраля 2016 г., 11:44     Просмотры Просмотров: 1915
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Закрытие дела Кернеса: прокуроров наказывать не будут
Прокуроры подтвердили справками отсутствие на судах по делу Кернеса, оснований их наказывать нет, - Лысенко
Совет судей стал на защиту судьи, который закрыл дело Кернеса

Перелет за 3 млн: стало известно, как Кернес отдохнул в Италии с чиновниками
Сеть магазинов пива и птицефабрика на Волыни: чем владеют охранники Кернеса
Совет судей сегодня экстренно соберется из-за дела Кернеса

Бідні агрохолдинги. Куди зникають мільярди держпідтримки для аграріїв
Почему я считаю нынешний формат государственности вообще нежизнеспособным, – Подоляк
Жена одного из «заболевших» прокуроров по делу Кернеса защищала похитителей евромайдановцев

НАПК взялось за судью, закрывшего дело Кернеса. Обещают проверить все его декларации
Владимир Бойко: “Если Кернес договорился с Порошенко, то Луценко не надо смешить людей”
Не судимы будете: Почему ГПУ развалила дело Геннадия Кернеса

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05383