АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -6°C
Днепр: -3°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -10°C
Сумы: -8°C
Львов: -6°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -4°C
Ровно: -4°C

Матвієнко: Альтернативи немає – або дочасні парламентські вибори, або новий уряд

Матвієнко: Альтернативи немає – або дочасні парламентські вибори, або новий уряд
Матвієнко: Альтернативи немає – або дочасні парламентські вибори, або новий уряд

Головним генератором нестабільності в Україні є саме уряд, він має піти у відставку негайно. Таку думку в ефірі ток-шоу "Свобода слова" на телеканалі ICTV вчора, 1 лютого, висловив політолог Костянтин Матвієнко. На його переконання, альтернативи немає – або дочасні вибори до Верховної Ради, або новий уряд. "Кабмін має піти у відставку. – стверджує політолог. – Намагаючись зберегти його, таким чином зберігають ту політичну нестабільність, яка призводить до безробіття й інфляції".

Експерт наголосив на бракові комунікації та координації дій у коаліції. "Загальних зборів коаліції із часу підписання коаліційної угоди не було", – зазначив Матвієнко, зауважуючи на тому, що саме публічне й відверте спілкування між відповідними політичними силами могло б унеможливити постання багатьох дражливих питань до уряду, декотрі з яких "набувають скандального характеру". Так, оперуючи даними голови франкції "Народного фронту" в парламенті Максима Бурбака, що на перше грудня 2015-го залишок на єдиному казначейському рахунку становив майже 48 млрд грн., політолог зазначив: уже на початок цього року він склав лишень 9 млрд. Таким чином, за відсутності урядової індексації пенсій і зарплат, експертові йдеться про втрату 39 млрд грн.

Матвієнко критикував й "окремі політичні суб’єкти коаліції, надто "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт", які "намагаються реалізувати власні, не так політичні, а радше фінансово-економічні інтереси через механізм цього парламенту, навіть через конституційний процес". Прикладом останнього, не деталізуючи, політолог убачає децентралізацію й запровадження інституту префектів: "Це та ж сама реалізація фінансово-економічних і земельних інтересів".

Підсумовуючи, експерт висловив упевненість у тому, що коаліція самотужки заводить себе у глухий кут, тож йому видається цілком обґрунтованим вести мову про доцільність дочасних парламентських виборів. При цьому, як зауважив Матвієнко, – за новим законом, а не тим, згідно із яким було обрано Верховну Раду нинішнього скликання. Іншим виходом із ситуації політолог уважає формування нового уряду. "Пропонуйте суспільству коаліційну угоду, спробуйте перезавантажитися, хоча, думаю, загал вам не повірить.  – скептично підбив підсумок Матвієнко. – Нещастя українських політиків полягає в тому, що вони намагають керувати неймовірно рефлексивним, розумним й активним суспільством".

UAINFO


Теги статьи: ВыборыМатвиенко Константин

Дата и время 02 февраля 2016 г., 12:58     Просмотры Просмотров: 1075
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

70 тысяч долларов или как Министерство юстиции Украины зарабатывает на предвыборной лихорадке
Грузинская оппозиция объявила бессрочный протест: Почему они не признают поражение даже после инаугурации Зурабишвили
У Гриценко рассказали о роли Вакарчука на выборах

Президент ответил на вопрос об участии в выборах
Порошенко сделал жалкую попытку оправдать свое фиаско с переносом выборов на лето из-за военного положения и провал диктатуры, – Корнейчук
Порошенко готов помогать новому Президенту, но есть условие

В ’’ДНР’’ ликвидировали ’’министерство обороны’’: террористы сделали заявление
СБУ выявила попытки вмешательства России в украинские выборы через Facebook и Twitter
’’Мы — империя’’: украинец Куценко высказался о политике Путина

Большинство украинцев считают, что Порошенко ввел ВП с целью отложить выборы — опрос
За що бізнесмену Зеленському слід поставити найвищий бал
Леонид Щвец: “Президентская кампания для некоторых уже, на самом деле, закончилась”

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.500054