АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -5°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -4°C
Львов: -2°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

"Приїхали, вирізали живого бука. Це не чистка лісу, це бандитизм!" (ФОТО)

"Приїхали, вирізали живого бука. Це не чистка лісу, це бандитизм!" (ФОТО)
"Приїхали, вирізали живого бука. Це не чистка лісу, це бандитизм!" (ФОТО)

Так бідкається мешканець закарпатського села Буковець пан Василь.

Воловецький район тоне у скандалах. Історія з незаконним виділенням земельних ділянок та несанкціонованою вирубкою букових пралісів триває. Так мешканці сіл Пашківці, Перехресне, Щербовець, Жденієво, Буковець та Івашківці виступають проти цього, відтак звернулися по допомогу до до народного депутата від округу №70 Михайла Ланя, як представника інтересів громади з проханням аби нардеп негайно прийшов у Воловецький район і втрутитися в ситуацію з гучними корупційними скандалами із виділенням значного шматка землі та щоб зупинив незаконні рубки бука в захисних лісах в околицях вищезазначених сіл.


«Вони вже повивозили величезні буки», – бідкається місцевий мешканець, пан Михайло.
Завалені живі дуби при вході до лісу – це вже те, що побачили селяни, коли прибігли на звук пилок. Лісоруби їх намагаються переконати: проводять лише санітарну зачистку лісу від сухостою. Люди їм не вірять. Вони переживають, що скоро від букових пралісів, що внесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО через пів року нічого не залишиться. Великі бізнесмени приїхали, вклали гроші й нещадно рубають деревину аби відправити її на експорт. А хто зробить щось для району? Всі тільки й гаразд що рубати та ламати.
«Приїхали, вирізали живого бука. Це не чистка лісу, це бандітізм», – бідкається мешканець села Буковець, пан Василь.


«Випадкові люди почули, що вивозять ліс. Живе дерево, його не можна різати. Хвороб на ньому немає, і вони ріжуть, знищують, вивозять», – скаржиться пан Михайло.
«Кругом буки живі вирізають, а сухостій залишають», – каже пан Микола, місцевий мешканець.
Люди показали фотографії, на яких сфотографовано яка техніка стоїть у хащі лісів, як валяється кругляк і чекає доки його вивезуть. На одній з галявин вже лежить дванадцять кубів. Та більшу частину зрілого бука, запевняють селяни, встигли вивезти КАМАЗами.
«Фурою вивозили. Під’їхали трактором, погрузили, потім на фуру. Ми побачили, зібрались та й не дали. Вигнали, й все», – розповідає місцева мешканка Людмила.
Та поки лісоруби ріжуть здорові буки, справжній сухостій продовжує захаращувати ліс. Сухими деревами можна було би палити печі, та людям не дозволяють збирати гілля.
«Стільки тут сухого, гнилого лежить – нам нічого не дають. Візьмеш якусь дровиняку, то треба таки в землю влізти, бо хтось якщо зустріне, то поприписує нам», – каже Ірина, мешканка села Жденієво.


«Це вже не ліс. Заросло все повністю, нікому нічого не треба», – жаліється пан Василь.
«Це за вісім років, як вони сюди ввійшли, вони тут нічого не зробили – ні посадили, ні зрізали», – розповідає житель Івашківці пан Михайло.
Тутешні мешканці намагаються привернути увагу влади, аби зберегти лісове господарство ще своїх прадідів. Незаймані букові ліси в Карпатах є заповідним районом, розташованим на території нашого Закарпаття. Він є ланцюжком із десяти окремих заповідників, розташованих уздовж осі в 185 км, що протягнулася від Рахівськіх гір і Чорногорського масиву в Україні, переходять на заході в Полонинський хребет, аж до гір Буковські Врхи та Вігорлат у Словаччині. Усі десять заповідників є прекрасним зразком незайманих лісів, що є складними екосистемами помірного кліматичного поясу. Букові ліси Карпат є безцінним генетичним сховищем буку й інших видів живої природи, що існують з ним у сусідстві й залежать від обумовлених ним екосистем.

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, жителі Воловецького району, сіл Пашківці, Перехресне, Щербовець, Жденієво, Буковець та Івашківці просимо зупинити рубку буку в лісах Воловеччини та розібратися з розкраданням виділення земельних ділянок підставним громадянам. Ви, як народний обранець та представник Воловеччини та Закарпаття в ВРУ можете вплинути на ситуацію, яка коїться у нас в районі. Звертаємось і просимо аби Ви сам прийшли в район і побачили, як нещадно знищуються наші букові праліси. Ганьба!
На Закарпатті попри заборону рубки деревини та експортування її в Європу, всеодно продовжується нещадна рубка. Рубки догляду в лісах, розташованих у водоохоронних зонах, повинні бути спрямовані на вирощування здорових, стійких лісових насаджень, на ділі виходить, що вирубуються дерева, які могли б сприяти створенню здорових і стійких лісових насаджень. До того ж лісовози розбивають дороги, в криницях зникає вода, дедалі частіше стаються локальні паводки й зсуви. На території, що прилягає до наших сіл у самій хащі українських Карпат йде масова рубка лісу, а лісівники закривають на це очі. На наших очах знищуються багатовікові ліси, наша екосистема та майбутнє.
0_8475-.jpg
Шановний Михайло Івановичу, Ви єдиний маєте покласти край спробам всупереч закону України проводити вирубки в букових пралісах. Збереження букових лісів означає збереження самих Карпат.
Ми дуже хочемо зберегти залишки буку для, наших дітей. Прохання зупинити це свавілля і вжити заходів до припинення незаконних рубок букових лісі. Ви наша остання надія, бо ми переживаємо, що через півроку замість лісів залишаться тільки гори. Додамо також фотосвітлини.
Ми також звернулися до голови Закарпатської обласної адміністрації, однак поки не отримали відповідь.

Підписи жителів сіл Пашківці, Перехресне, Щербовець, Жденієво, Буковець та Івашківці - 170.

 

http://www.ua-reporter.com/


Теги статьи: Вырубка лесаЛес

Дата и время 04 февраля 2016 г., 09:31     Просмотры Просмотров: 5476
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Киллеры, лесорубы и их столичная «крыша» в «деле Кати Гандзюк» — расследование
Ёлки-палки: Кто крышует контрабанду леса в Придунавье
Контрабанда леса идет из порта Рени под видом дров,- Мосийчук

"Под кафешку или магазинчик". Неизвестные посреди Киева вырубили лес
Вырубка леса в Киеве: полиция открыла уголовное производство
На Лесном в Киеве неизвестные самовольно вырубают лес

Лесник Черкасского военного лесничества за взятки вырубал деревья
Загадочный расстрел черных лесорубов: полиция Донетчины уже вышла на след нападавших
Под Ялтой вырубили можжевельники из Красной книги

Возле особняка Злочевского вырубают государственный лес
Лесные пираты: из-за бумажной волокиты между чиновниками Украина теряет редкие карпатские леса
Закон о запрете не действует: В Карпатах продолжают вырубку редкого леса

Комментарии:

comments powered by Disqus
15 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.349821