АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 5°C
Днепр: 7°C
Одесса: 7°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 3°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Парламентська більшість у патовій ситуації

Парламентська більшість у патовій ситуації
Парламентська більшість у патовій ситуації

Ми маємо урядово-коаліційну кризу, дострокові парламентські вибори стають дедалі реальнішими – політолог Єрмолаєв

Дві з чотирьох фракцій парламентської більшості – «Батьківщина» й «Самопоміч» – відмовилися підтримувати Кабмін на чолі з прем’єром Арсенієм Яценюком. Так вони відреагували на заяву про те, що уряд працюватиме єдиною командою, а четверо міністрів відкликали свої заяви про відставку. В рамках чинної парламентської більшості порозумітися щодо розв’язання політичної кризи політикам наразі не вдається. За таких умов дострокові парламентські вибори стають дедалі реальнішим варіантом виходу з політичної кризи, зазначають оглядачі.

Ми відповідальні члени уряду. Поставте на голосування питання про недовіру. Якщо це набере голоси, ми передамо відповідні повноваження. Це вже буде ваша відповідальність


У відповідь на критичні зауваження з боку народних депутатів, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що вони можуть відправити уряд у відставку, а відтак взяти на себе відповідальність за подальший розвиток подій.

«Ми відповідальні члени уряду. Ми разом прийшли – разом підемо. У вас є право внести до парламенту резолюцію недовіри. Скористайтеся цим правом і поставте на голосування питання про недовіру. Якщо це набере голоси, ми передамо відповідні повноваження. Це вже буде ваша відповідальність, а зараз це наша відповідальність», – наголосив голова уряду.

Особливості «перезавантаження» сподобалися не всім

У парламентській більшості переважно критично відреагували на демарш урядовців, які на позачерговому засіданні заявили, що мають намір упродовж наступного року працювати єдиною командою. Відтак міністри інфраструктури, аграрної політики, охорони здоров’я та інформації заявили про те, що відкликають подані раніше заяви про відставку.

Найкритичніше до такої ініціативи поставилися «Самопоміч» та «Батьківщина». Депутати з фракції «Самопоміч» навіть залишили сесійну залу, коли прем’єр промовляв до депутатів.

Олег БерезюкОлег Березюк

«Молоді міністри не розуміють, що потрапили в тенета олігархічно-корупційної системи. Ця система хоче протриматися ще декілька місяців, а за цей час підготуватися до виборів… Заради стабільності в державі уряд має бути змінений. А коаліція має домовитися про те, хто стане новим прем’єром», – коментує ситуацію очільник фракції «Самопоміч»Олег Березюк.

Дещо менш критично з приводу урядового демаршу висловлюються депутати з фракції «Блоку Петра Порошенка». Хоча й там чимало невдоволених позицією чинних членів Кабміну.

«Те, що відбувається зараз – це вистава. Нам пропонують зробити перезавантаження, а потім повертають в уряд «збитих льотчиків» – міністрів, які вже подали у відставку», – зазначив член фракції «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко.

Дочасні вибори вірогідніші за переформатування більшості – політолог

Утім, всередині коаліції не можуть вирішити подальшу долю уряду. Глава уряду та представники фракцій більшості намагалися досягти порозуміння на спільній зустрічі, однак – безрезультатно.

Сергій СоболєвСергій Соболєв

«Ні фракція «Самопоміч», ні фракція «Батьківщина» з цим прем’єром не працюватимуть. Ясно, що в «Народному фронті» заявили, що вони будуть працювати з цим прем’єром, «Блок Петра Порошенка» вимагає переформатування уряду, тоді вони готові працювати з цим прем’єром. Ми заявили, що в разі, якщо залишається цей прем’єр і ця економічна політика, то в цей уряд не підемо», – каже заступник голови фракції «Батьківщина»Сергій Соболєв.

Водночас, за його словами, «питання коаліції – це інше питання».

За умов, коли всередині влади склалася патова ситуація, найбільш вірогідним сценарієм подальшого розвитку подій стають дострокові вибори.

Є такі варіанти: або дійсно нова широка коаліція, але інша за ідеологією – що малоймовірно; або ж нові демарші – й дочасні вибори восени

«Ми маємо урядово-коаліційну кризу. Патова ситуація не може тривати довго. І на сьогодні немає розумного виходу із неї. Тут є такі варіанти: або дійсно нова широка коаліція, але інша за ідеологією – що малоймовірно; або ж нові демарші – й дочасні вибори восени. Команда Яценюка використовує цю ситуацію задля посилення своїх позицій напередодні можливої виборчої кампанії», – вважає політолог Андрій Єрмолаєв.

Долю уряду депутати вирішуватимуть не раніше 16 лютого – після того, як у парламенті має відбутися звіт чинного Кабінету міністрів.

http://www.radiosvoboda.org/


Теги статьи: Ермолаев АндрейСергей соболевЛещенко СергейБерезюк ОлегКабмин

Дата и время 07 февраля 2016 г., 17:53     Просмотры Просмотров: 1173
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Гройсман заставит всех жить по его "жизненному принципу"
Олег Соскин: В бюджет на 2018 год заложена угроза полного прекращения выплат пенсий и тотальной девальвации гривни
Порошенко хочет стать совладельцем российского "Сбербанка" в Украине

Новая стратегия развития лесхозов грозит Киевщине ростом безработицы и опустошением бюджетов
Кабмин поднял зарплату «бедным» главам регионов: суммы
Гройсман объяснил, когда "минималка" вырастет до 4100 гривен

Лещенко показал скандальную квартиру
Голые стены, полное отсутствие ремонта: Как выглядит сейчас скандальная квартира нардепа Сергея Лещенко
Украина входит в период большой смуты — Лещенко

Сергей Лещенко: «Порошенко не хочет пойти по дороге Фийона»
Договорняк в Верховной Раде: «Пока мы тут ломаем копья, пацаны все порешали»
Украина может потерять безвиз с ЕС: Лещенко объяснил почему

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.068705