АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 5°C
Днепр: 6°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 3°C
Львов: 2°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 2°C
Ровно: 2°C

Як Львів фінансує сепаратистів і терористів та допомагає їм технікою

Як Львів фінансує сепаратистів і терористів та допомагає їм технікою
Як Львів фінансує сепаратистів і терористів та допомагає їм технікою

Деталями, виробленими на львівському підприємстві "Галпідшипник", продовжували торгувати у Донецьку і з початком війни. Український товар збували на непідконтрольній Україні території та ще й сплачували податки в казну так званої "ДНР".

Приватне підприємство "Торговий дім Галпідшипник" має філії по всій Україні. До війни воно мало філію в Донецьку і товар туди постачали зі Львова. Утім, у Донецьку на вулиці Сєчєнова, 31 і досі працює магазин "Галпідшипник МТС".

Подзвонивши до цієї точки продажу, журналісти з’ясували, що туди й досі постачають деталі саме зі львівського заводу. Функціонуючи, це підприємство сплачує податки до казни так званої "ДНР". Задля цього у "Галпідшипнику" просто змінили назву філії на "Галпідшипник МТС" і зареєструвалися у терористів. Попри це, новостворене підприємство самостійним залишилося лише де-юре: ним досі керують із головного офісу у Львові. Львівське керівництво відмовилося надавати будь-які коментарі, назвавши всю оприлюднену інформацію про "Галпідшипник" — провокацією.

Кримінальне провадження за цим фактом розпочали ще минулого року. За цією справою Харківський суд ухвалив рішення. В ухвалі журналісти віднайшли схему, за якою здійснювалося постачання продукції до Донецька: транзит продукції зі Львова до Донецька йшов через харківську філію, далі — маршрутками через Маріуполь. Усі гроші за збут надходили до Львова. В офісі компанії провели обшук і знайшли там накладні. За дивним збігом обставин у львівському управлінні Фіскальної служби накладних уже немає. Керівництво "Галпідшипник" досі не покаране.

СБУ ще минулого року відкрило провадження за статтею про фінансування сепаратизму. Однак про деталі справи розповідати не хочуть. На інформаційний запит відповіли, що "розслідується кримінальне провадження за фактом вчинення керівником донецької філії злочину, матеріали справи скеровані до київського районного суду Харкова".

28 грудня суд розглянув справу, у якій львівське підприємство "Галпідшипник" уже не фігурує. Про підозру повідомили лише керівнику донецької філії Ігореві Журавлю. Нова ухвала суду суттєво відрізняється від тієї, яка була винесена в листопаді. Деталі справи різко змінились.

В ухвалі суду за листопад 2015 року зазначено: "Керівництво ПП "ТД "Галпідшипник" у місті Львові обізнане про функціонування донецької філії, сприяє її функціонуванню, а, відповідно, й наповненню бюджету "ДНР". Натомість у грудні підприємство перестає фігурувати у тексті ухвали: "Після початку АТО постачання з львівської фірми до міста Донецьк було припинено".

Тобто, єдиним порушником слідство вважає керівника донецької філії, який платив податки так званій "ДНР". Керівник донецької філії покаявся і підтвердив обставини вчинення злочину, тому суд його звільнив від кримінальної відповідальності.

Автори — Христина Шевченко, Віталій Чвак. 

Джерело: 24 Канал

Теги статьи: ЛьвовСепаратизмФинансирование террористовГалподшипник

Дата и время 13 февраля 2016 г., 22:13     Просмотры Просмотров: 3187
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Во Львове обокрали судью Верховного суда Украины
Экс-главу Донетчины уже не подозревают в сепаратизме, дело закрыли
Военные США сообщили подробности смерти своего инструктора во Львове

Автобус польских туристов под Львовом обстреляли из РПГ-26
Крупное ЧП во Львове: 80 улиц остались без воды
«Коммунальная афера»: как ЛГС вместе с медведчуковцами «отжимает» у предпринимателей рынок «Привокзальный»

Порошенко во Львове проехался на единственном в Украине электробусе
Корчинский назвал бандита Юру Енакиевского единственным не сепаратистом из прошлой власти и борцом с террористами на востоке
Нацсовет хочет больше полномочий, чтоб "не допускать безнаказанных заявлений"

Во Львове охрана ресторана напала на АТОшников за замечания о русской попсе
«Пока мы не поймем, что такое конец войны, его не будет» – как во Львове искали ключ к миру в Украине
Во Львове неизвестные уничтожили коммунистический памятник

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.34743