АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 21°C
Харьков: 20°C
Днепр: 21°C
Одесса: 23°C
Чернигов: 21°C
Сумы: 19°C
Львов: 18°C
Ужгород: 22°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

Афера Яценюка: експерт розповів про перевірки отримувачів субсидій

Афера Яценюка: експерт розповів про перевірки отримувачів субсидій
Афера Яценюка: експерт розповів про перевірки отримувачів субсидій

Уряд України відверто знущається над громадянами коли дає пільги та субсидії, а потім вирішує перевірити кому саме надані такі поблажки. Чим саме закінчиться така собі «законна перевірка» поки не відомо, однак тих людей, у яких знайдуть будь-які липові документи, чекатиме кримінальна відповідальність. Правозахисник Едуард Багіров пояснив, у чому полягає така «афера Яценюка». 

Новину передає «Преса України».

Рішення Кабінету міністрів України про проведення верифікації всіх отримувачів субсидій це звичайне бажання уряду зекономити, впевнений експерт. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк щоразу підносить тему субсидій і підвищених соціальних стандартів як щось надзвичайне та унікальне. Багіров пояснює, що крім популізму, який неприємний ментально, українці ходять під в’язницею.

«Громадяни з-за голоду і злиднів, нужди змушені підробляти документи, піддавати себе небезпеки – щоб хоч якось вижити сьогодні. Тому кримінальне провадження, яке почнуть стосовно будь-якого громадянина за фактом підробки документів для отримання пільг, буде на совісті прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка», – зазначив правозахисник.

Багіров запевнив, що державі наплювати на своїх пенсіонерів та інвалідів, адже спочатку встановлюються мізерні пенсії і соцвиплати, а потім створюються штучні механізми пільг, щоб бути «добренькими зі своїми громадянами». 

Замість того, щоб проводити верифікацію даних, держоргани повинні були детально вивчати надані документи. Не виключив Багіров і корупційну складову: чиновник може бути безпосередньо зацікавлений в оформленні «липових» документів. Едуард Багіров рекомендував не підробляти документи для отримання субсидії, адже це загрожує тюремним терміном.

«Категорично не рекомендую громадянам України, навіть враховуючи складне матеріальне становище, підробляти документи та подавати їх у державні органи для отримання пільг. Законами України передбачено позбавлення волі за такі дії», – наголосив правозахисник.

Правозахисник в цій ситуації бачить один вихід: держава має в бюджет країни закладати такий розмір пенсій та соціальних виплат, який би відповідав українським реаліям, тоді б не довелося «давати подачки».

Нагадаємо, на початку січня поточного року Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє перевіряти дані громадян, їхні банківські рахунки при оформленні соціальних виплат. Законопроект дозволяє розкривати банківську таємницю за запитом Міністерства фінансів.


Теги статьи: ЖКХСубсидия

Дата и время 15 февраля 2016 г., 10:17     Просмотры Просмотров: 3865
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.071984