АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 3°C
Днепр: 5°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 2°C
Львов: 2°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

«Укрспирт» безкарно злив 436 мільйонів на «прокладку» з гнізда Юри Єнакієвського

«Укрспирт» безкарно злив 436 мільйонів на «прокладку» з гнізда Юри Єнакієвського
«Укрспирт» безкарно злив 436 мільйонів на «прокладку» з гнізда Юри Єнакієвського

ДП «Укрспирт» перерахувало 837 млн грн за поставку зерна й палива низці сумнівних суб’єктів господарювання, взаєморозрахунки з котрими не змогла підтвердити Державна фінансова інспекція, оскільки не знайшла цих фірм ні за юридичними, ні за фактичними адресами. Про це повідомляється взвіті Дерфінінспекції за січень-вересень 2015 р.

Йдеться про ревізію фінансово-господарської діяльності ДП «Укрспирт» за період з січня 2012 по березень 2015. В ході цієї перевірки ДФІ виявило численні зловживання у спиртовій галузі, через які безпідставно витрачено кошти державних підприємств на суму понад 2,3 млрд грн.

Зокрема, ДФІ виявило перерахування «Укрспиртом» коштів п’яти приватним фірмам з ознаками фіктивності:

  • ТОВ «Інтерстарт» – 436,5 млн грн,
  • ТОВ «Білдінг-Індастрі» – 93,9 млн грн,
  • ТОВ «Карраген» – 63,9 млн грн,
  • ТОВ «Нубірум» – 25 млн грн,
  • ПП «АП «Агро-Дружба» – 38,3 млн грн

Дві з п’яти зазначених фірм уже фігурували в судах щодо постачання зерна «Укрспирту». Зокрема у вересні 2015 р. «Укрспирт» домігся стягнення з ТОВ «Білдінг-Індастрі» 151 млн гр. за непоставлене зерно. Окрім того у 2014 році Броварська податкова інспекція перевіряла придбання «Укрспиртом» кукурудзи у «Білдінг-Індастрі» і «Каррагена», і вирішила, що ці операції не мали реального характеру, товар фактично не поставлявся, а директори обох фірм зізналися, що очолювали їх лише номінально. Паралельно ДФС підтвердило, що розслідує розтрату коштів посадовими особами «Укрспирту», у т.ч. і по контрактам із вказаними компаніями. Відтак обидві фірми заявили, що поставили кукурудзу у нині окуповану Горлівку, а «Укрспирт» за зерно не розрахувався. Київський окружний адмінсуд визнав операції реальними, а протоколи допиту директорів з їх викривальними зізнаннями не прийняв, як такі що добуті поза межами судового процесу.

Разом з тим у Судовому реєстрі не вдалося знайти даних щодо оскарження закупівель у найбільшого контрагента з перерахованих у звіті фінінспекторів – ТОВ «Інтерстарт».

АЛIБЕЙ СТОРIНКАТОВ «Інтерстарт» було засноване у лютому 2013 р., незмінною власницею і директором фірми значиться Марина Алібєй з села Красна Поляна Донецької області, хоча компанія має київську приписку на адресі масової реєстрації – по вул. Зоологічна, будинок 4А, офіс 139.

Водночас з 2013 р. «Інтерстарт» є співвласником іншої фірми – ТОВ «Альді Інвест» – разом із кіпрською компанією «Індастрі Іст Юроп Інвестментс лімітед». Остання до листопада 2010 року володіла 50% ЗНВКIФ «Новi технологiї» Івана Аврамова, партнера Юрія Іванющенка.

Окрім того керівником «Альді Інвест» від самого заснування фірми є Софія Шевеля – незмінний директор ТОВ «Інтеграліті Інвест», на котре оформлювалася частина землі під так званим межигір’ям Юрія Іванющенка. Телефон, який було вказано контактним для компанії «Інтерстарт» при її реєстрації – співпадав із телефоном того ж «Інтеграліті».

Також «Альді Інвест» приписана по вул. Гончара 73, оф 5, де мають/мали реєстрацію низка фірм Івана Аврамова, зокрема вказані вище «Нові Технології» з дочірніми фірмами («Неолан», «Сигма Трейд», «Капінвест», «Єврогаз Україна» тощо).

«Наші Гроші» скерували ДФІ запит з проханням надати деталі контрактів – дати угод, предмет договору і умови розрахунків по ньому. Однак ревізори відмовились надати інформацію, оскільки в липні 2015 р. передала матеріали ревізії в Генеральну прокуратуру, котра долучила їх до кримінального провадження, деталі котрого ДФІ відтак не в праві розголошувати. Йдеться про кримінальне провадження № 1203000000000094 від 2013р.

На аналогічний запит в ГПУ також не відповіли, скерувавши його натомість в Державну фіскальну службу. Остання підтвердила, що в Головному слідчому управлінні фінансових розслідувань знаходиться декілька кримінальних проваджень стосовно посадових осіб «Укрспирту», в ході котрих зокрема досліджують і факти, викладені в нашому запиті. Однак з огляду на таємницю слідчих дій надати запитувану інформацію відмовилися.

Жодних матеріалів, рішень чи проміжних ухвал, по кримінальному провадженню № 1203000000000094 в Судовому реєстрі немає.

ДФI ДФС-1 ДФС-2

nashigroshi.org

Теги статьи: Укрспирт

Дата и время 15 февраля 2016 г., 12:50     Просмотры Просмотров: 1055
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Достижения новых управленцев спиртом
Укрспирт планує змусити автомобілістів оплачувати збиткові спиртові підприємства, – ЗМІ
Российские СМИ похвалили руководителя "Укрспирта" Лучечко за помощь в программе импортозамещения РФ

Вскрыты финансовые махинации на "Укрспирте"
Становление владельца бренда «Хортица» Евгения Черняка и схемы с «семьей Януковича»
«Дело Лабутина – Заярнюка». Как уничтожают "Укрспирт". Документы

В Украине упало производство и потребление водки
В Украине упало производство и потребление водки
«Дело Лабутина – Заярнюка». Как власть пытается прикрыть собственное воровство громкими «делами»

Станислав Речинский: «Приватизировать выгодно за несправедливо малые деньги»
Как связано убийство экс-главы Укрспирта Виктора Панкова и Всеукраинская ассоциация защиты окружающей среды?
В деле об убийстве экс-главы “Укрспирта” замаячила ассоциация экологов

Комментарии:

comments powered by Disqus
12 декабря 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.051325