АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -3°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

Так, триста мільйонів євро. Вчіться жити

Так, триста мільйонів євро. Вчіться жити
Так, триста мільйонів євро. Вчіться жити

Після звільнення з посади високопоставлений податківець відкрив у банку депозит на астрономічну суму Розмір цього депозиту - 300 мільйонів. Євро. Це - не помилка. І не жарт. А документально встановлений факт. Депозит у відділенні “Сбербанк Росії” в Луганську відкрив Євген Пухальський.

Сталося це у червні минулого року. Сталося не будь-де, а в Луганську. Тобто у місті, яке на той час захлиналося у сепаратистському штормі: масові мітинги, погроми, арешти людей та захоплення адмінбудівель. Утім, це не злякало пана Пухальського. Він був упевнений, що через рік, тобто у червні 2015 року, розбагатіє на суму відсотків, нарахованих на депозит відділенням “Сбербанку Росії”.

Так, саме цю фінустанову вибрав клієнт у той напружений час. Чому? Наразі можна лише здогадуватися. Чоловікові трохи не пощастило. Після того, як у Луганську почалася воєнна катавасія, банк відмовився повернути гроші. А лише сума відсотків за рік набігла чималенька - 24 мільйони ДОЛАРІВ. Тепер чоловік подає до суду.

Вимагає від банку повернути борг - основну суму та відсотки. Він звернувся із позовом до Печерського райсуду міста Києва і вимагає, щоб йому повернули заборговану суму - 8 040 877 128 гривень! Вісім мільярдів!!! Перша сторінка позовної заяви до суду. Позивач просить стягнути з банку понад 8 мільярдів гривень. Фото Zaxid.net Звісно, сума депозиту - астрономічна, можливо, навіть рекордна. А ще цікавіше стало, коли ми поцікавилися, хто він - власник депозиту. Хто такий Пухальський?

Яким бізнесом займається? Зрештою, де у свої 33 роки встиг заробити астрономічну суму? Як з’ясувалося, це колишній високопоставлений податківець. 33-річний Євген зовсім не публічна особа. Ба навіть більше, цей чоловік - щось на кшталт темної конячки. З 2011 по 2014 рік він працював у ГУ Міндоходів у Рівненській області. Ким? Головним державним ревізором-інспектором відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом. А вже через п’ять мiсяцiв пiсля звiльнення з податкової пiшов у банк - класти депозит на триста мiльйонiв. Телефоную до вiддiлу кадрiв, щоб дiзнатися про успiхи пана Пухальського на цiй нивi. Натомiсть у вiдповiдь чую: "Нiчого не знаємо. Луганська команда давно вже в нас не працює. Пухальський звiльнився.

 

Куди пiшов? У партiю до Ляшка - на вибори". Справдi, прiзвище мiльйонера зазначено у списку Радикальної партiї України пiд номером 102. Можливо, в центральному офiсi розкажуть про загадкового кандидата? "Ой, що ви, - бiдкається голова фракцiї Радикальної партiї в Київрадi. - Я про такого навiть не чув. А шукати у списках, даруйте, немає часу". В iнтернетi таки знаходжу деякi данi. У партiйних списках зазначено, що  Євген Пухальський народився 18 жовтня 1982 року. Останнiм часом жив у Києвi i працював першим заступником генерального директора  ДП "Українська геологiчна компанiя". Тобто, вочевидь, влаштувався туди пiсля закiнчення кар’єри в податковiй. Щоправда, i цього разу менi не пощастило. У приймальнi сказали, що в цього чоловiка з геологiєю також не склалося. Що робить тепер? Нiхто не знає. Можливо, далi розвиває свiй бiзнес? Який? "Королiвський зв’язок".

Так винахiдливий пiдприємець назвав своє ТзОВ, зареєстроване в 2007 роцi Оболонською районною держадмiнiстрацiєю в мiстi Києвi. Мета дiяльностi - здавання в оренду власних примiщень. Цiкаво, що в графi "кiлькiсть працiвникiв" зазначена цифра - 1. Невже мiльйоннi статки Євген спромiгся заробити наодинцi? Щось не вiриться. Телефоную за номером мобiльного, вказаним у реєстрацiйному свiдоцтвi. Нiхто не вiдповiдає.

Очевидно, не хоче. Невдовзi знаходжу ще кiлька цiкавих фактiв з бiографiї мiльйонера. У 2000 роцi вiн закiнчив унiверситет податкової служби, який очолював сумнозвiсний ректор-хабарник Петро Мельник. А через чотирнадцять рокiв, коли працював на державнiй службi, на посадi головного державного ревiзора-iнспектора, не заповнив податкової декларацiї про свої доходи. Забув чи не захотiв оприлюднювати iнформацiю про мiльйони? Вiдповiдно до рiшення суду, з порушника стягнули штраф у розмiрi 170 гривень.

Коли iсторiя з мiльярдним депозитом набула розголосу, Євген Пухальський поспiшив пояснити, мовляв, депозитнi кошти належать не йому, а офшорнiй кампанiї. Вiн же спiвпрацює з нею згiдно з довiренiстю. Ось так. Попрацював у податковiй, вiдповiдаючи за боротьбу з брудними грошима. А потiм, так би мовити, "за довiренiстю", цi ж, швидше за все, "бруднi грошi" й отримав в управлiння.

I якби не вiйна, був би, як то кажуть, в "шоколадi". Ну, трiшки не пощастило. Але чомусь не вiриться, що триста мiльйонiв - останнi. Мабуть, вiзьме хлопець нову "довiренiсть" i розкошуватиме далi. А ви кажете: вам пенсiї i зарплати на життя не вистачає. Вчiться жити.

Володимир IСАЄВ, газета "Експрес"


Теги статьи: Сбербанк РоссииСбербанк

Дата и время 15 февраля 2016 г., 22:36     Просмотры Просмотров: 1874
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.061939