АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 16°C
Харьков: 17°C
Днепр: 18°C
Одесса: 18°C
Чернигов: 15°C
Сумы: 16°C
Львов: 13°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 15°C
Ровно: 15°C

Група депутатів БПП склала план виходу з політичної кризи

Група депутатів БПП склала план виходу з політичної кризи
Група депутатів БПП склала план виходу з політичної кризи

Для подолання кризи частина депутатів БПП пропонує Кононенку і Шокіну скласти повноваження, а уряду піти у відставку.

Про це йдеться у відповідній заяві депутатів.

Депутати пропонують главі держави звільнити генерального прокурора Віктора Шокіна, закликати прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та Кабмін добровільно піти у відставку, а також ініціювати підписання Меморандуму принципів взаємодії між урядом, парламентом і президентом.

За інформацією УП цей план дій був представлений на початку засідання фракції народним депутатом Мустафою Найємом. Співрозмовник редакції повідомив,  що президент України Петро Порошенко, який був присутній на засіданні, ніяк не відреагував на вимогу відставки Шокіна, але і заступатися за нього не став.

"...ми переконані, що будь-яке намагання зберегти діючий уряд шляхом внутрішніх переговорів без врахування загальної ситуації в країні, не дозволить відновити довіру суспільства та Верховної Ради до діючого Уряду. Більш в разі такого вибору ми за декілька місяців повернемося в базову точку конфлікту ще з гіршими стартовими умовами", - йдеться у заяві.

У зв’язку з цим, посилаючись і враховуючи дані соціологічних опитувань, за якими відставку голови уряду Арсенія Яценюка підтримує 70% населення, депутати пропонують наступні кроки по виходу з політичної кризи:

1. Президент закликає Голову Уряду та членів Кабінету міністрів добровільно піти у відставку, і одночасно звертається до Верховної Ради та коаліції з вимогою негайно почати консультації щодо формування нового складу Уряду

2. Заради відновлення довіри до найбільшої фракції Верховної Ради та відведення будь-яких підозр щодо Президента України, Голова держави та керівник фракції партії "Блок Петра Порошенка" закликають Ігоря Кононенка добровільно скласти повноваження народного депутата.

3. Президент України в рамках доброї волі має внести в Верховну Раду подання на звільнення Генерального прокурора Віктора Шокіна, наслідком чого голова ГПУ має бути усунутий з посади.

4. Президент виступає із ініціативою підписання публічного Меморандуму принципів взаємодії між Урядом, Парламентом та Президентом щодо прозорості прийняття рішень з метою запобігання будь-яких конфліктів інтересів та корупційних складових.

В результаті цих дій Верховна Рада має прийняти відставку Уряду, а у разі відмови членів Уряду скласти повноваження, визнати роботу Кабінету Міністрів незадовільною та прийняти постанову про оголошення недовіри Уряду.

Після цього, за планом, мають початися чітко обмежені в часі консультації щодо нового Уряду та принципів роботи. Результатом коаліційних перемовин має стати:

1. висунення єдиної консолідованої кандидатури на посаду голови Уряду;

2. підписання нової Коаліційної угоди з наступними обов’язковими складовими:

(а) чіткий план дій Уряду на наступний рік із вказанням критичних термінів виконання (дедлайнів);

(б) зобовязання парламенту щодо прийняття чіткого переліку законодавчих актів, необхідних для виконання Коаліційної Угоди;

(в) визначення відповідальних з числа міністрів та народних депутатів з коаліції за виконання конкретних пунктів угоди із зазначенням міри відповідальності;

(г) обов’язковий щоквартальний звіт Уряду щодо виконання пунктів угоди з прийняттям рішення щодо відповідальних за реалізацією відповідних пунктів Угоди;

(д) створення в тридцятиденний термін дієвих механізмів усунення будь-яких тіньових груп від зловживання бюджетними коштами та державними активами;

Автори заяви впевнені, що такий план дій дає усім гілкам влади шанс на відновлення довіри суспільства та якомога швидкого виходу з кризи без втрати довіри з боку міжнародних партнерів та гальмування реформ.

Заяву підписали народні депутати: Олександр Бакуменко, Владислав Голуб, Світлана Заліщук, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Павло Різаненко, Олександр Черненко, Оксана Юринець.

Як відомо, у понеділок ввечері фракція БПП на своєму засіданні вирішила визнати роботу Кабінету Міністрів незадовільною.

Раніше депутат БПП Мустафа Найєм повідомив, що "Народний фронт" готовий проголосувати за відставку Яценюка, якщо буде запропонований варіант наступного уряду.

У той же час депутат НФ Павло Пинзеник, на якого посилався Найєм, спростував цю інформацію.

При цьому, на засіданні фракції "Народний фронт", яке відбулося у понеділок ввечері, депутати одноголосно висловили підтримку чинному уряду.

Українська правда


Теги статьи: Шокин ВикторШокинЯценюкБПП

Дата и время 16 февраля 2016 г., 09:15     Просмотры Просмотров: 1226
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Михаил Подоляк: “Все происходящее – лишь прямое следствие страха”
Лещенко объяснил, почему Тимошенко и Порошенко стоит опасаться Вакарчука
Экс-помощник депутата от БПП выиграл тендер Укроборонпрома на 35 млн

В следующем парламенте Медведчук может стать вице-спикером – Найем
Соратник Порошенко нардеп Барна обматерил журналистов
Алексей Савченко как партийное фиаско БПП

Телеканал NewsOne подает иски против БПП, "Народного фронта" и Нацсовета
"NewsOne" - антиукраинский флагман в гибридной войне, - представитель Порошенко в ВР
Тимошенко пообещала Порошенко "политический конец"

"Жалуются, что их заставляют агитировать за Порошенко". Как в регионах готовятся к выборам
Валендюк Олег. Пыльные скелеты из шкафа молчаливого СБУшника. Часть 2
Блогер рассказал, что нардеп от «БПП» считает, что выплата пенсий является лишним расходом для Украины

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.234638