АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: 1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Чи потрібні міліцейські "штрафбати" на українському Донбасі

Чи потрібні міліцейські "штрафбати" на українському Донбасі
Чи потрібні міліцейські "штрафбати" на українському Донбасі

Повідомлення про те, що на український Донбас відправлятимуть поліцейських, що не пройшли переатестацію, потрапило у ЗМІ 16 лютого випадково і вже спричинило чвари у соцмережах та повне розчарування таким рішенням. 

Українці не розуміли, як в голову могло прийти рішення перетворити прифронтову зону у ще більш незрозуміле утворення, прийнявши до лав правоохоронців людей, які, як мінімум, не знають законів, якщо не переатестувалися, а як максимум, можуть бути симпатикам "Л-ДНР". Та при нагоді приймуть бойовиків з розпростертими обіймами, здавши знову адмінбудівлі.

Речники МВС наступного ж дня змушені були виправдовуватися. Усю відповідальність з шефа Арсена Авакова зняли та переклали її на місцевих головних поліцейських Юрія Покиньбороду та В’ячеслава Аброськіна та заразом на голову Нацполіції Хатію Деканоїдзе. Мовляв, це вони ініціювали створити "міліцейський штрафбат".

Пояснення "чому та навіщо": потрібна "свіжа (свіжа!?) кров" через кадровий голод, поліцейські на засланні матимуть змогу допрацювати до пенсії.

Також у Авакова обіцяють, що відверто скомпрометовані особи не потраплять на службу, мовляв, шанс матимуть ті, хто просто не склав тести чи не пройшов співбесіду.

Крім того, кажуть, що цей "штрафбат" станеться у нагоді "якщо у майбутньому доведеться брати під контроль внаслідок мінських домовленостей чи інших обставин, нині тимчасово окуповані населені пункти".

"Таким чином буде виявлено реальний рівень патріотизму непереатестованого особового складу Нацполіції: хто реально готовий їхати захищати країну у надважких умовах передової", - пояснюють в МВС.

Тільки сліпий не може не помітити що, усі пояснення побудовані на протиріччях один одному. Добре, якщо потрібна "свіжа кров", то навіщо відправляти у проблемний регіон пенсіонерів - людей старої системи? Невже хтось вірить, що ці пенсіонери ефективно візьмуть під контроль нині окуповані території, коли вони таки повернуться в Україну? До чого тут рівень патріотизму, якщо мова іде не тільки про це, а про професіоналізм - не пройшов переатестацію, щось тут не те саме з професійними якостями.

До речі про патріотизм. Очевидно, що багатьох "ментів" старої гвардії, не залежно від регіону служби, нічого вже не виправить, ані нова форма, ані зарплатня, ані гімн, який їх змушуватимуть слухати. У таких людей немає Батьківщини. А давайте усіх таких потенційних сепарів відправимо на Донбас? Чудова ідея!

Заради справедливості зазначимо, що і успішна переатестація в Україні не гарантує, що в лави поліцейських інших регіонів не потраплять "антинародні елементи". Варто лише згадати скандал з переатестованими "беркутівцями", тими, що били мітингарів на Майдані. Тоді у Нацполіції від теми не знали як відмитися, та на кого цих "беркутівців" перекласти. І скільки таких переатестованих, про яких громадськість ще не знає?

І останнє. На Донбас з давних давен відправляли чи то злочинців, чи то неблагонадійних, усілякий зброд, коротше. У 21 сторіччі ця практика продовжується. Карма така чи що?

Депо


Теги статьи: Донбас

Дата и время 17 февраля 2016 г., 18:25     Просмотры Просмотров: 1473
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.090584