АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 13°C
Днепр: 15°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 12°C
Львов: 10°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 11°C
Ровно: 10°C

Займаній посаді відповідає?

Займаній посаді відповідає?
Займаній посаді відповідає?

Уже понад тиждень в Україні не вщухають дискусії  щодо трагічних подій 7 лютого. Саме тоді, в ніч проти неділі, патрульний поліцейський застрелив пасажира авто, яке намагалось втекти від погоні. Спори навколо даної події виглядають  логічними, адже цей випадок має всі шанси стати прецедентом для майбутніх стосунків поліцейських і громадян.

І тут постановка питання,як ніколи ребриста, бо у випадку виправдання правоохоронця, національна поліція отримає індульгенцію на застосування зброї. Якщо ж полісмена визнають винним,реалізацію однієї з небагатьох вдалих реформ в країні цілком реально може забракувати саме суспільство. Сама ж громадськість тежподілилась на 2 табори: прибічників та противників дій правоохоронця. Ситуацією не погребували скористатись і політики. Зрештою, хіба тільки лінивий не висловлювався з даного приводу.

Об’єднує супротивників у цій дискусії одне: всі солідарні з думкою про те, що проблему слід вирішувати гласно, адже минули вже ті часи, коли справи спускались на гальмах, винні уникали покарання, а скривджені страждали від несправедливості. Чи  може не минули? Позаяк,до сьогодні, відео з місця події не оприлюднене. Відомо лише, що коп-вбивця пройшов атестаційну комісію, обов’язкову для усіх правоохоронців, які працювали в правоохоронних органах до реформ.

Такі обставини  змушують замислитись над питанням: хто ж охороняє сьогодні наші права і де гарантія того, що завтра черговий поліцейський знову не перевищить свої повноваження?

Очевидним залишається той факт, що удосконалення вітчизняної правоохоронної системи - питання не одного року, а може,  і років. Зрештою, довгоочікувана атестація керівного складу Міністерства внутрішніх справ підтвердила такі побоювання. За словами очільника відомства, 80%!!! керівництва МВС Києва не пройшли атестацію.

Про це Арсен Борисович Аваков заявив ще у грудні. Пізніше, новопризначена шефиня Нацполіції Хатія Деканоїдзе підтвердила ці дані результатами переатестації. Таким чином виконується, а , може, і перевиконується умова повного очищення правоохоронної системи і прихід на посади нових людей. Але очевидним залишається і питання:  а хто ці "нові люди"? Який у них досвід? Хто їх навчить бути правоохоронцями?

Такими питаннями в першу чергу задалися правоохоронці так званої старої гвардії - колишні міліціонери, котрі не пройшли атестацію. По закінченні першого туру перевірки, вони , під стінами Міністерства внутрішніх справ, провели маніфестацію. Це виглядало досить дивно, адже чи не вперше в історії України правоохоронці не лише забезпечували порядок на мітингу, а й були його організаторами і учасниками.

Протестувальники вимагали поновити їх на посадах і різко висловлювались проти призначення недосвідчених людей, подекуди без належної освіти, на керуючі пости МВС. Однак, найбільше колишні міліціонери нарікали на роботу атестаційних комісій. Зокрема, голова профспілки поліції Петро Васюк у коментарі телеканалу ЗІК назвав роботу комісарів -  некомпетентною, методи спілкування - хамовитими, а сам склад комісії - дбало підібраними виконавцями, які виконують команду "фас!". Васюк зазначив,що атестаційних комісарів не цікавить профпридатність правоохоронця, а головним фактором, який впливає на оцінку є особисте враження "екзаменаторів" . До слова, організатора мітингу під стінами МВС, Олександра Терещука,  незабаром звільнили з посади начальника поліції Києва, а всіх протестуючих почали цькувати в ЗМІ.

 Складається  двояке враження: з одного боку, очищення влади відбувається,  а з іншого виходить,що звільнені правоохоронціне можуть без негативних для себе наслідків відстоювати свої права.

Ще одне гучне "звільнення"відбулось 25 грудня. Тоді мало не всі ЗМІ понесли інформацію про те, що Хатія Деканоїдзе звільнила "чергового перевертня в погонах" -  заступника начальника головного слідчого управління Григорія Мамка. Утім, як з’ясувалось пізніше, інформація не відповідала дійсності. Дивує той факт, що жоден з ресурсів, який опублікував неперевірену інформацію, навіть не спромігся її спростувати, або хоча б доповнити існуючий матеріал "нововиявленими" обставинами.

Утім, найцікавіше в цій історії було попереду. Дізнавшись, що Григорія Мамка не звільнено, очільниця Нацполіції вирішила компенсувати розходження бажаного і дійсного. Так,  після переатестації заступнику начальника головного слідчого управління повідомили, що він не відповідає займаній посаді, а потім звільнили. 

На цьому історія могла б і скінчитись, якби не одна обставина:підставою для непридатності Григорія Мамка для подальшої службибув факт займання ним посади за часів режиму Януковича, публікації в мережі, які дивним чином схожі між собою, що свідчить про їх  замовний характер і ... все. 

Керуючись такою логікою, всі колишні міліціонери, яких до 2014-го року налічувалось понад 350 тисяч, мали б піти у відставку.

Не врахували атестаційні комісари і той факт, що за часів президентства Януковича, Григорія Мамка усунули із займаної посади. Виходить, полковник Мамка, часів міністра внутрішніх справ Захарченка, був опальним керівником. Після Революції Гідності Григорія Мамка поновили на посаді, однак, уже через кілька місяців потому за клопотанням Голови Громадської ради при МВС України Вадима Хабібуліна,  міністр Аваков розпочав службове розслідування діяльності полковника міліції Григорія Мамка. Тут слід зазначити, що згадана вище Громадська рада на час подання клопотання не мала ніякої юридичної сили, бо була припинена ще за часів правління Януковича. 

Обозреватель


Теги статьи: ГПУперестрелкаОлейник СергейМамкаПереатестація МВСГоловне слідче управлінняРеформа МВСДеканоидзе ХатияАтестаційні комісії МВСПатрульная полицияАваков

Дата и время 19 февраля 2016 г., 12:05     Просмотры Просмотров: 4028
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.09614