АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 3°C
Одесса: 3°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 2°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 2°C
Ровно: 1°C

Росія використовує Сбєрбанк, як потужну фінансову зброю

Росія використовує Сбєрбанк, як потужну фінансову зброю
Росія використовує Сбєрбанк, як потужну фінансову зброю

У боротьбі проти Європи, Росія намагається розподіляти і володарювати. Для цього, за допомогою наддешевих кредитів купується лояльність невеликих членів ЄС з пост-радянського табору.

Як пише Блумберг Бізнесвік, багато з них вважають невигідним виступати проти російських інетресів: угорські, словацькі та чеські політики відкрито виступають проти санкцій ЄС щодо Росії, аргументуючи що санкції сильніше вдарять по економікам їх країн, ніж по їхнім західним сусідам.

Один із найголовніших інструментів для впливу Росії, крім Газпрому, в останні роки став Сбєрбанк (SBER:RM), маючи в своєму розпорядженні 16 мільярдів доларів, за останній час Сбєрбанк Європа побудував потужну присутність в центральній Європі та на Балканах.

Головний фокус - енергетика. В цьому році відбулася домовленість з Угорщиною про побудову двох атомних реакторів. Кредит, який був запропонований Кремлем - 10 мільярдів євро на тридцять років, за умовами значно нижче ніж ринкові - такими, які не може собі дозволити жоден комерційний банк на Заході.

В червні стало відомо про новий кредит на 1.2 мільярди доларів для Slovenske Elektrarne, - це словацька енергетична компанія, яка контролюється італійським концерном Енел. Кредит необхідний для добудови реактора атомної станції в Моховіце. Також, італійці розглядають можливість продажу своєї словацької дочки, і одним з головних претендентів є Росатом.

На відміну від Польщі та країн Балтії, які виступають за санкції та збільшення військової присутності НАТО у себе в країнах - чехи, словаки та угорці проти цього.

Вони наголошують на важливості співпрацііз Сбєрбанком та іншими компанії з Росії.Подібний опортунізм - саме те, на що розраховує Кремль. Ось чому Росії вигідно давати невигідні кредити. Як каже один із експертів, "вони інвестують мільярд доларів у таку невелику країну як Словакія, і купують її".

За деякою інформацією, низка провідних проросійських діячів в Україні, такі як Константінов (голова Верховної Ради Криму, один із ключових людей що допомагали російській інтервенції), або Царьов - також мають великі кредити у Сбєрбанку та ВТБ.

Тексты


Теги статьи: Сбербанк России

Дата и время 07 июля 2014 г., 10:25     Просмотры Просмотров: 1911
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Сбербанк установил рекорд по падению капитализации
Структура Минюста торгует имуществом «Одесского Каравая», арестованным в рамках уголовного дела «Сбербанка России», - СМИ
Гриценко отказался от своих слов и больше не хочет убивать Путина

Хорошо посидели: Сбербанк потерял 500 миллиардов из-за Трампа и Путина
Полиция открыла уголовное дело против главы «Сбербанка» Ирины Князевой
Глава Сбербанка России в 2014 году сняла со своего счета в 1 миллион долларов, несмотря на лимит НБУ в 15 000 гривен — документ

«На Одесский каравай роток не раззевай!», — украинские пекари защищают свое предприятие от ушлых российских банкиров
Российский банк хочет дестабилизировать ситуацию в Одессе при помощи украинского депутата-«титушки». СБУ – в курсе
Возвращение ”Блендамеда”

Собственники "Магеллана" обвинили "Сбербанк" в рейдерстве
Коллекторы пугают должников бандитскими «банками ДНР»
«Сбербанк» в очередной раз пытается продать свою «дочку»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.061955