АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 9°C
Днепр: 11°C
Одесса: 11°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 8°C
Львов: 6°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 6°C
Ровно: 6°C

Чому Brexit допоможе Путіну

Чому Brexit допоможе Путіну
Чому Brexit допоможе Путіну
Проект європейської інтеграції три чверті століття підтримував на континенті стабільність і процвітання. Зараз він під загрозою

Рішення про те, чи залишатися частиною ЄС, зрозуміло, буде ухвалюватися громадянами Великобританії та їхніми обраними представниками. Але оскільки від результатів залежатиме значно більше, ніж інтереси Британії і навіть Європи, вважаю, інші сторони також мають право сказати своє слово.

Дозвольте мені скористатися цим правом: з моєї точки зору (яку поділяють багато американців), вихід Великобританії з ЄС буде небажаним – вкрай небажаним.

Я розумію іронію, яку багато хто відзначить – адже самі США стали незалежною державою, коли американські колонії відокремилися від Великобританії. Але це було давно, і вихід Великобританії з Євросоюзу буде сприйнятий її найближчим союзником у рівній мірі з розчаруванням і занепокоєнням.

Цьому є низка пояснень. Одна з причин, через яку США так цінують свої зв’язки з Великобританією – це її роль в Європі. Великобританія важлива не тільки як партнер у двосторонніх відносинах, але й тому, що її позиція з важливих питань часто збігається з американською.

Так звані «особливі відносини» останніми роками значно ослабли – особливо після того, як у грудні парламент Великобританії відмовився підтримати воєнні дії в Сирії. Великобританія стала менш надійним і менш сильним союзником, і таке її сприйняття (як і реальне ослаблення країни) продовжить траплятиметься, якщо держава піде на крок, який маргіналізує її роль на континенті. Складно уявити, що Brexit призведе до чого-небудь, крім втрати Великобританією впливу.

Рішення британців піти з Євросоюзу поверне до порядку денного питання незалежності Шотландії

До того ж, ЄС без Великобританії стане союзом, в якому Німеччина отримає ще більше впливу, ніж вона має зараз. Такий нерівномірний розподіл сил у довгостроковій перспективі буде підживлювати нелюбов до Німеччини і, ймовірно, призведе до того, що Євросоюз не зможе ефективно діяти на світовій сцені як єдиний гравець. Як наслідок Європа ослабне якраз тоді, коли США потребують її посилення.

Ще гірше те, що Brexit може посилити позиції американців, які виступають за зменшення ролі США у світі, ставши для них аргументом на користь того, що традиційні союзники не виконують взяті на себе зобов’язання, і що не можна очікувати активних дій від США, яким і так доводиться справлятися зі зростаючим дефіцитом і масштабними внутрішніми проблемами.

Потрібно пам’ятати просту річ: проект європейської інтеграції, розпочатий після Другої світової, три чверті сторіччя підтримував на континенті безпрецедентні стабільність і процвітання. Рішення британців подати на розлучення посилить вже існуючі відцентрові тенденції. Націоналізм і популізм, які й так зростають через низку економічних і соціальних причин, матимуть ще більшу підтримку. І невідомо, до чого це може призвести.

Рішення британців піти з ЄС також поверне до порядку денного питання незалежності Шотландії. Багато хто в Шотландії можуть виступити за незалежність, щоб залишитися в Євросоюзі – і це може призвести до голосування за відділення від Великобританії. І американцям абсолютно не потрібні суперечливі публічні дебати з Шотландією щодо розміщення ядерного озброєння і підводних човнів на її території в той час, коли Росія знову стала загрозою для Європи.

Фрагментація навряд чи на цьому припиниться. Те, що відбувається в Шотландії, може вплинути на те, що залишиться від Сполученого Королівства. Зокрема, вихід Великобританії з ЄС і вихід Шотландії зі складу Великобританії посилить напруження у Північній Ірландії між про-британськими юніоністами та ревізіоністами, які хочуть приєднатися до Ірландії.

Зрештою, рішення Великобританії про її відносини з ЄС відбуватиметься не у вакуумі. По суті, гіршого моменту не можна було і придумати . Європа і так вже переживає фіскальні труднощі, уповільнення економічного зростання, величезний наплив мігрантів та біженців, а також нову російську агресію. І, немов перерахованого вище було мало, ще є криза на Близькому Сході, питання зміни клімату, тероризм, а тепер і нова хвороба – вірус Зіку.

Цього року відбудуться вибори президента США. Останнє, що йому або їй потрібно, – це щоб найближчий партнер Америки кинув усі сили на важке і неприємне розлучення. А саме це станеться, якщо Brexit стане реальністю.

Річард Хаас

Переклад НВ


Теги статьи: ЕвросоюзСШАРичард ХаасЕвроинтеграция

Дата и время 22 февраля 2016 г., 10:34     Просмотры Просмотров: 1046
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

СМИ: Германия решила покупать американский газ
’’Ваш орлан все склевал?’’ Путин отличился хамской выходкой на встрече с помощником Трампа
«Путина убьют первым»: в России озвучили резервный план ядерного ответа в случае гибели президента

’’Битва ракет и железный занавес’’: мир оказался на грани новой войны
Разрыв Кличко и Панеттьери: стало известно о новом шаге актрисы
Найден способ предсказать смерть

Тереза Мэй может потерять должность премьера в ближайшие 72 часа - СМИ
Манафорт прибыл в суд в инвалидной коляске и тюремной одежде
Демократы лидируют перед промежуточными выборами в США — опрос

Новый "биткоин-пузырь": в США рассказали о резком крахе криптовалют
В США неизвестный стрелок открыл огонь по прохожим из авто, шестеро раненых
Ведьмы Нью-Йорка наложили проклятие на Трампа и судью Кавано

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.396476