АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -7°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -8°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -3°C
Ровно: -3°C

Кому війна, а кому... ґешефт або Хто підставив заступника міністра?

Кому війна, а кому... ґешефт або Хто підставив заступника міністра?
Кому війна, а кому... ґешефт або Хто підставив заступника міністра?

Гешефт - це німецьке за походженням слово, яке часто вживається в середовищі євреїв та жителів Одеси і означає: махінація, угода заради вигоди, бариш. Це слово часто має негативне забарвлення і використовується як іронічне чи саркастичне.

В той час, як на сході країни йде справжня війна, в столиці йдуть не менш драматичні процеси. Новій владі потрібно розгребти ті схеми, які були змонтовані "сім’єю" Януковича та попередньою владою.

І роботи там вистачить на місяці, якщо закачати рукава і мати вдосталь бажання. Але схоже якраз бажання інколи має зовсім інше забарвлення, ніж те, яке потрібне зараз новій Україні. Інколи складається враження, що дехто з «нових чи старих», які поки ще блукають владними кабінетами, мріє зберегти свій гешефт.

Часто подібні речі прикриваються благими намірами на кшталт: "зараз не час, бо йде війна...". Так, йде війна, гинуть люди. Найчастіше, це найкращі і найпорядніші громадяни України. І поки вони захищають Україну, інші - знову її обкрадають.  Що мається на увазі? Схема монополізації ринку оціночних послуг в Україні змонтована комуністами в особі тодішнього голови ФДМУ Рябченка та регіоналами в особі нардепа Антона Яценка та Саши Януковича. Попри те, що остаточно вона запрацювала фактично вже на початку революції, попри зміни в країні, вона й далі приносить чималий дохід своїм творцям. Кому цікаві деталі, можете прочитати в матеріалі Тетяни Чорновол на сайті "Українська правда" та на сайті ГО "Україна без корупції" у розділі статті та публікації.

На цей матеріал відразу відреагували чиновники з Міндоходів. В офіційному листі від 25 червня за номером 2109/99-99-17-03-02-16 чиновник міністерства голослівно, без наведених фактів, спростовує заяву урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики Тетяни Чорновіл стосовно того, що постанова № 231 призвела до корупції і монополії на ринку оцінки, зростанню цін на послуги з оцінки і фальсифікаціям з визначенням вартості майна.

Тут виникає питання: хто так підставив Першого заступника міністра Ігоря Білоуса, адже саме його підпис стоїть під згаданим листом. Сподіваємось що людина, яка отримала економічну освіту в Україні і Великобританії, просто довірилась думці тих, хто готував цей лист. Інакше, як пояснити те, що фаховий економіст не побачив відвертої маніпуляції у цифрах і поняттях. Про що мова? Зараз розберемось.

У листі говориться про те, що вищезгадана схема приносить збільшення прибутку в бюджет, а інформація про те, що вона корупційна і навпаки зменшує надходження до бюджету - не відповідає дійсності. Пропонуємо розібратись разом, хто правий у цій історії. Візьмемо лише цифри, залишивши за дужками навіть той факт, що згадана схема залишила без роботи майже 10 тисяч фахівців-оцінювачів і навіть те, що ця схема – одна із джерел, яка несе потужний фінансовий потік для збагачення команди Януковича і Симоненка. Навіть після того, як один втік з країни, а інший - відверто підтримує Росію і терористів. Залишимо це осторонь, а візьмемо калькулятор і здоровий глузд.

Податок на доходи фізичних осіб від продажу (обміну) нерухомого майна становить 5% від вартості цього майна. Простіше кажучи, якщо вартість квартири 20 000$, то податок становить 1000$. Все просто і ясно. Ну що поробиш, що у нас в країні зазвичай ціну виставляють в американській валюті. Яка, до речі, раніше коштувала 8 гривень за долар, а тепер - 12.  Значить й згадана нами сума в 1000 доларів з 8 тисяч гривень в 2013 році перетворилась у 12 тисяч гривень у 2014 році. Це значить, що за умови збереження рівня цін на ринку, а не для кого не секрет, що він в 1 кварталі майже стояв, податок на доходи фізичних осіб від відчуження майна, тобто надходження у бюджет мали б зрости на 50 відсотків. От просто так, на рівному місці, через зростання курсу американського долара. І постанова КМУ під номером 231, яка запровадила корупційну схему, тут зовсім ні до чого.

До відома:

За статистичними даними Інформаційно-аналітичного центру «Олімп Консалтинг» про стан ринку нерухомості по регіонах України вартість 1 кв. м житлової нерухомості за 2013 рік по відношенню до вартості 1 кв.м за 2014 рік коливалась досить незначно:

Січень: від –2.6%  до +3,6%;

Лютий: від –2,4%  до +4,3%;

Березень: від –1,9%  до +5,0%.

А це означає, що за рахунок падіння курсу гривні до долара в 1 кварталі 2014 року повинно було б надійти на 50% більше податку (на доходи фізичних осіб від продажу (обміну) майна)  ніж в 1 кварталі 2013 року. Навіть якщо збільшення  надходжень в звітах Міндоходів складає 10% від вартості майна, то схемщики  не додали державі  всі 40% …  Тепер стало все на свої місця:  в бюджет  не надійшла суттєва сума .

Тепер ясно, чому лист Міндоходів від 25.06.2014 скромно замовчує конкретну цифру росту зібраних податків?  Тепер зрозуміла завуальована фраза першого заступника Міністра Міндоходів Ігоря Білоуса: «спостерігається позитивна динаміка збільшення надходжень». Цікаво, яка? На скільки відсотків?  На 3-5, замість 50?

Складається враження, що хтось дуже вміло зманіпулював цифрами і, як казав нардеп-регіонал Михайло Чечетов - "развєлі как котят". Розвели в той час, коли прогнавши неодиктатора з його найближчим оточенням, українці були змушені воювати, ще й із зовнішньою агресією. В цей час, ті хто їли з рук Віктора Януковича і видушували останні соки з України, й далі паразитують на ослабленому і хворому тілі української економіки. Вони отримують надприбутки тоді, коли самі українці за останні свої власні копійки піднімають армію та країну.

Не хотілось би розкидатись звинуваченнями на адресу нової влади, прем’єра чи Президента. Їм не легко. Розгрібаючи завали, залишені бандою Януковича, зрозуміло, що не на все вистачає часу. Однак, хтось же свідомо готував на підпис Першому заступнику Міністра згаданий лист? Хтось же ж запевнив прем’єр-міністра, після того, як до канцелярії Уряду надійшов лист, підписаний експертами і фахівцями, з проханням прибрати корупційну схему, що питання буде вирішене.

Цей "хтось" фактично підставив і прем’єра, і міністра, і його першого заступника. Питання: хто? І відповідь на це питання варто було б знайти. Інакше нам не збудувати нової країни. А нова влада, рано чи пізно, повторить долю своїх попередників. Зрештою, як казав класик: "війна і влада - це не назавжди". І коли війна закінчиться, то владі доведеться давати відповіді на багато незручних питань. 

Corruption.Net


Теги статьи: ЯнуковичКоррупция

Дата и время 08 июля 2014 г., 09:07     Просмотры Просмотров: 3921
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.128764