АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 8°C
Днепр: 9°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 8°C
Львов: 7°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 7°C
Ровно: 7°C

Міський голова декомунізованого на Полтавщині міста збирається судитися, щоб повернути стару назву

Міський голова декомунізованого на Полтавщині міста збирається судитися, щоб повернути стару назву
Міський голова декомунізованого на Полтавщині міста збирається судитися, щоб повернути стару назву

Місто Червонозаводське, що в Лохвицькому районі, одним з перших в Україні отримало нову назву в рамках виконання законодавства про декомунізацію – стало просто Заводським. Однак, як повідомив міський голова названого населеного пункту Віталій Сидоренко, не все так просто з цим перейменуванням. Громада  - не задоволена і має подальший намір  судитися.

Нашу громаду «переламали через коліно». Порушили Конституцію – ст. 5, де говориться, що верховенство належить народу і ст. 7, де визнається й гарантується місцеве самоврядування.

Ви вважаєте, що в старій назві нічого комуністичного немає?

А що, у нас в країні заборонений червоний колір? Що в цьому такого страшного? Немає в тій назві комуністичної символіки, як це трактують.

У громади питали на місцевому рівні щодо перейменування?

Наші депутати провели повністю громадське опитування (письмове) населення. Я не скажу, що кожен відкрив хату, бо багато людей не хочуть говорити на цю тему, але з того, що було опитано (депутати попрацювали добросовісно). Це 1815 голосів за назву «Червонозаводське», 70 голосів, щоб місто  стало «Сулою» і лише 22  людини – не проти  «Заводського». Тобто 94% людей висловились  за те, щоб зберегти стару назву.

Які наміри тепер маєте?

Враховуючи ситуацію,  поспілкувався з головою Полтавської обласної ради, аби він підтримав те, що наша громада збирається подавати позов до Вищого адміністративного суду України і доводити свою правоту, що  червоний колір в Україні існує та повернути стару назву, яка у нас є – Червонозаводське.

Чому за ваше місто Верховна Рада взялась першим?

Це теж дивує. Чомусь ми потрапили у перший "потяг" тих, хто начебто є добровольцями? Не  знаю, з чиєї це подачі було, адже ви знаєте, що повноваження по перейменуванню у Верховної Ради 21 лютого закінчились і після цього залишилась левова частка населених пунктів, які досі не перейменовані, і вони з такими назвами, що ви мене вибачте…  Так, що ми будемо боротися за те, щоб повернути стару назву. Як це у нас вийде? Поживемо   побачимо.

vpoltave.info


Теги статьи: Сидоренко ВиталийПереименование городов

Дата и время 24 февраля 2016 г., 10:31     Просмотры Просмотров: 799
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.612671