АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 18°C
Харьков: 19°C
Днепр: 20°C
Одесса: 19°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 19°C
Львов: 15°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 17°C
Ровно: 17°C

Друг народів, Моцарт від політики і справжній борець

Друг народів, Моцарт від політики і справжній борець
Друг народів, Моцарт від політики і справжній борець

Рівно рік тому, уночі 27 лютого на Москворецькому мосту в центрі Москви був убитий російський опозиціонер Борис Нємцов.

Кілер вистрілив у спину політику чотири рази. Жорстока розправа була здійснена біля стін Кремля.

Смерть Бориса Нємцова потрясла його друзів і соратників в Росії, також гостро на вбивство російського опозиціонера відреагували і в Україні, де політика вважали другом.

Напередодні вбивства Нємцов готував доповідь про участь кадрових російських військових в Донбасі і злочини президента Росії Володимира Путіна там і в Криму. Доповідь побачила світ вже після смерті опозиціонера, його закінчив соратник Нємцова, один з лідерів російської опозиції Ілля Яшин.

Нємцова немає вже рік. НВ згадує, що говорили про нього його близькі, друзі та соратники в день смерті та після.

Діна Яківна Нємцова, мама російського політика:

"Жанна (дочка Нємцова – ред.) попросила мене написати про Борю. Мені це нестерпно важко, але, напевно, треба. А треба було за життя, хоча б на його дні народження, розповідати про все хороше, що в ньому є. Але я десь вичитала, що хвалити своїх родичів - значить хвалити себе. Ось і була скромною.

Боря любив своїх дітей, був дуже відповідальним батьком. Вважав, що діти повинні бути забезпечені, повинні отримати гарну освіту. Він відвідував батьківські збори. Діти часто відпочивали з ним. Іноді разом ходили в театри, зустрічалися в кафе. Обов’язково всі вітали його з днем народження, готували виступи. На Боріних днях народження всі діти: Жанна, Антон, Діна, Соня - були разом. Це приносило йому радість. Він пишався своїми дітьми.


Жанна Немцова via Facebook

Жанна Нємцова via Facebook

 


Нємцов, де б не працював, завжди ставився з повною відповідальністю і віддачею.

Боря любив людей. Він помер, не піддавши нікого небезпеці. Дівчина не постраждала. Охоронців не було. Машини, де міг постраждати водій, теж не було.

Еміграція? Для нього це було неприйнятно. Він не міг жити без Росії, поза Росії. Про це - в його книгах".


Boris Nemtsov via Facebook

Boris Nemtsov via Facebook

 


Соратник Нємцова, російський опозиціонер Ілля Яшин:

"Не знаю жодного російського політика, який би так сильно любив життя. Не владу, не себе у владі, не боротьбу, а життя у всіх його проявах. Він заражав цією своєю енергією, харизмою оточуючих. І те, як демонстративно і брутально його знищили, - це потрясіння як для тих, хто знав його особисто, так і для всього світу.

Він був вільним, щирим, відкритим, світлим, надійним. Йому абсолютно не був притаманний снобізм. Любив відпочивати, але літав економ-класом. Мав хорошу машину, але часто ходив пішки, а якщо потрапляв в затор, то легко паркувався і спускався в метро - у нього навіть річний проїзний був. Ходив без охорони, за винятком деяких публічних заходів, де його супроводжували наші ж активісти.

Він любив платити за друзів у кафе. Я завжди діставав гроші, щоб розплатитися, але не вдавалося - Боря чи не з образою реагував: мовляв, я що, не можу пригостити друзів? Справжня російська людина в кращому сенсі слова.

Злість, агресія йому не були притаманні в принципі. Сперечався, міг смачно вилаятися, але - беззлобно. А якщо розумів, що неправий, знаходив у собі сили вибачитися. Довго злитися на нього було неможливо. Всі знали, що він такий: гарячий, принциповий, каже, що думає, і не замислюється про наслідки. Боря розумів, що не червонець, щоб всім подобатися, але, коли його критикували знайомі - переживав. Він майже завжди цій людині передзвонював, пояснював, обґрунтовував свою думку. Це досить рідкісна людська якість, тому що зазвичай люди ображаються чи відповідають образами.

Я навіть не впевнений, що Нємцов ненавидів Путіна як особистого ворога. Боря був настільки миролюбним, що вважав: якщо Путін добровільно піде у відставку, безкровно передасть владу і забезпечить таким чином початок демократичних реформ, то його можна амністувати. Він говорив, що не жадає крові і не бажає ні йому, ні комусь долі Каддафі".


Boris Nemtsov via Facebook

Boris Nemtsov via Facebook

 


 

Російський та український журналіст, ведучий телепрограм та політичних ток-шоу Євген Кисельов:

"Він був дуже порядний. Хтось скаже - чистоплюй. А по мені, так напрочуд педантична людина.

Я завжди старався, за рамками професійного спілкування - тримати дистанцію з політиками і не заводити близьких відносин. Нємцов став винятком - чи не єдиний, з ким ми були на "ти".

І знаєте, що мене всі ці роки приємно дивувало? Коли я дзвонив Нємцову, він неодмінно відповідав на дзвінок. Або передзвонював, якщо не міг відразу відповісти. Рідкісна в наші дні звичка.
Навіть дуже хороші знайомі, колеги - що тут, у Києві, що там, у Москві,- часто-густо не відповідають на дзвінки, перемикаючи мобільні телефони на помічників, секретарів, водіїв, охоронців. Борис завжди брав трубку сам.

У ньому був справжній, природний демократизм, без всякої вельможної фанаберії. Він міг їздити на метро і ходити по місту пішки, без охорони - як в останній фатальний вечір".


Альфред Кох via Facebook

Альфред Кох via Facebook

 


 

Теле- і радіоведуча, журналіст Ксенія Собчак:

"Борю я знаю навіть довше ніж "знаю". Він любив, розкотисто сміючись, розповідати історію про те, як катав мене на саночках в Давосі під час важливої татової зустрічі...

Потім ми стали друзями - він захоплював мене внутрішньою свободою. Говорив, що думав, ніколи "делікатно" не мовчав. Був чесною, яскравою людиною.
Жив стрімко і помер як справжній борець.

Він був блискучим оратором і харизматом - таких зараз начебто і немає, нікому не потрібно мистецтво переконувати, всі і так переконані, без всяких дебатів....

А на останньому своєму дні народження він прошепотів мені: "Ти крута, Собчак, хоч і баба". Але від нього чути це було приємно. Завжди. RIP".


Boris Nemtsov via Facebook

Boris Nemtsov via Facebook

 


 

Глава Одеської ОДА, екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі:

"Боря Нємцов був дуже сміливою людиною, як-то дуже відчайдушним. З ним можна було сперечатися і не погоджуватися, але неможливо було залишитися байдужим. Я знав його з середини 90-х, ми часто спілкувалися, особливо в останні роки. Пішов з життя друг інших народів і, одночасно справжній патріот Росії, просто дуже цікава людина в країні, якою керують злісні посередності. Дуже шкода".


Юрий Емельянов via Facebook

Юрій Ємельянов via Facebook

 


 

Музикант Андрій Макаревич:

"Боря був дуже світлою і чесною людиною. Якості (особливо друга) - для політика практично неможливі.

Земля йому пухом".


Boris Nemtsov via Facebook

Boris Nemtsov via Facebook

 


 

Поет та публіцист Лев Рубінштейн:

"Я знав Бориса. Не близько, але знав. Знав все ж настільки, що був з ним на "ти". Втім, це не важко. Він був одним з тих людей, з якими на "ти" переходиш навіть при самому поверхневому знайомстві.

Він завжди справляв враження людини щасливої, вільної і легкої, навіть легковажної. Такий Моцарт від політики. Так, такі, на жаль, занадто довго не живуть.
Він був не просто живим, а якось зухвало живим. А ця якість завжди образлива для мертвих, особливо для тих мертвяків, які закляклими пальцями вчепилися в тіло нещасної країни.

Я не знаю, хто конкретно убив Бориса - убив картинно, театрально, можна сказати "зразково-показово", убив в самому сакральному, вибачте за вираз, місці столиці.

Але очевидно одне: його вбили мерці, що відкрили, схоже, сезон полювання на все, що має нахабство жити, дихати, думати і говорити.

Але живе не можна вбити. Такий закон живої природи, і такий закон людської історії. Якщо вони не знають цих законів, то вони тупі другорічники. Якщо вони ці закони намагаються скасувати, то вони небезпечні маніяки. А швидше за все і те і інше.

А тому вбитий ними Борис Нємцов все одно буде в тисячі разів жвавіше всіх тих мертвяків, яким здається, що вони живі, здається тільки на тій підставі, що вони все ще здатні на брехню, на підле цькування, на дикі судилища, на вбивство".


Boris Nemtsov via Facebook

Boris Nemtsov via Facebook

 


 

Журналіст, колумніст Bloomberg Леонід Бершидський:

"Я вперше зустрівся з Нємцовим в 1992 році, коли він був губернатором в Нижньому Новгороді. Тоді цей талановитий молодий фізик намагався впровадити принципи ліберальної економіки в похмурому пострадянському індустріальному місті, в який довгий час не було ходу іноземцям. Я пам’ятаю неймовірне почуття, яке охопило мене, коли я спостерігав за Нємцовим на його робочому місці: відкрита посмішка і красномовство суттєво відрізняли його від попередників – радянських функціонерів. Він був немов політик з голлівудського фільму, якимось дивом перекинутий в Росію".


ТАСС

ТАСС

 


 

Альфред Кох, колишній віце-прем’єр-міністр Росії:

"Борис був дуже вільною людиною. Говорив завжди правду. Не крав. Не брав хабарів. Був досить прямим і чесним. Звичайно, такі люди не зручні влади, яка всю свою силу побудувала на корупції і страху".


Boris Nemtsov via Facebook

Boris Nemtsov via Facebook

 


Сьогодні, о 17:00 на Майдані Незалежності розпочнеться акція в пам’ять про російського опозиціонера.

http://nv.ua/


Теги статьи: Немцов

Дата и время 27 февраля 2016 г., 10:52     Просмотры Просмотров: 1207
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Убийство Немцова: ключевой свидетель оказался "актером театра Путина". Видеофакт
В Вашингтоне площадь, на которой находится посольство РФ, получила имя Немцова
Александр Коржаков: мы с Ельциным по три литра водки в день выпивали

Путин – убийца Немцова. Это подтвердил суд присяжных
Дело Немцова: суд в Москве назвал убийцу политика
"Путин сидит на штыках с 7 мая 2012", - Сотник

Убийство Немцова осуществлялось под контролем и при участии ФСО РФ - расследование
Свидетельница убийства Немцова после его смерти купила 4 квартиры в Киеве
Боевик "ДНР" устроил драку на месте убийства Немцова

В Москве на марше памяти Бориса Немцова напомнили об оккупации Крыма
Марш памяти Бориса Немцова в Москве: провокатор облил Касьянова, на улицах — крымские татары
По Москве пройдет колона против репрессий РФ в отношении украинцев

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.295811