АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 25°C
Харьков: 24°C
Днепр: 27°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 24°C
Львов: 23°C
Ужгород: 25°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

Охендовський: Вихід депутата з фракції є підставою для позбавлення мандату

Охендовський: Вихід депутата з фракції є підставою для позбавлення мандату
Охендовський: Вихід депутата з фракції є підставою для позбавлення мандату

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський вважає, що депутат Верховної Ради, який був обраний від політичної партії і вийшов зі складу її фракції в парламенті, може бути позбавлений мандата.

Про це він сказав журналістам.

"Говорити про нереальність дострокового припинення повноважень депутата, який вийшов зі складу тієї фракції, за списком якої він був обраний, це означає сумніватися в тому, що норми Конституції є нормами прямої дії... Не можна посилатися на те, що через відсутність якогось закону конституційну норму можна не виконувати", - сказав він.

Охендовський підкреслив, що норми Конституції є нормами прямої дії, відповідно, вони мають конкретний юридичний вплив на суспільні відносини і конкретні наслідки.

Згідно з Конституцією, невходження обраного від партії депутата Ради до складу депутатської фракції цієї партії або вихід з такої фракції є підставою для дострокового припинення його депутатських повноважень, в той же час закон "Про статус народного депутата України" не передбачає можливості дострокового припинення повноважень депутата в зв’язку з його виходом з фракції тієї партії, від якої він був обраний.

Таким чином, Конституція, кажучи про імперативний мандат, відсилає до неіснуючого закону.

Як відомо, у вересні 2015 року обраний від Радикальної партії Олега Ляшка депутат Ради Артем Вітко заявив про вихід з цієї фракції, на підставі чого партії вирішила на з’їзді просити ЦВК припинити його повноваження.

Вітко продовжує залишатися депутатом Ради, при цьому після з’їзду РП він і апарат Ради почали заперечувати його вихід з фракції, і офіційно він досі вважається членом РП.

Українські новини


Теги статьи: Охендовский

Дата и время 27 февраля 2016 г., 19:12     Просмотры Просмотров: 938
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
13 августа 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.054423