АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 3°C
Днепр: 5°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 2°C
Львов: 2°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

«Вона мала бути четвертою» — звільнений з полону про Варфоломєєву

«Вона мала бути четвертою» — звільнений з полону про Варфоломєєву
«Вона мала бути четвертою» — звільнений з полону про Варфоломєєву

У лютому процес обміну полоненими розконсервувався. Після чотирьохмісячної паузи 20 лютого з полону звільнили чотирьох військових.

Через шість днів звільнили ще трьох. Цього разу з так званої «ЛНР» на обмін, що відбувся поблизу міста Щастя у Луганській області, привезли двох цивільних — Леоніда Мазанька та Віталія Чуприніна, які у підвали «МГБ» провели більше п`яти місяців. З ними — Ростислав Маврін — військовий, який потрапив в полон менше місяця тому. Каже, його взяли в полон спеціально для обміну. На запитання, у якому підрозділі воював, відповідає: «Я не воював».

Вже в автобусі дорогою до Щастя щойно звільнений з полону Леонід Мазанько розповідає: потрапили в полон за свою проукраїнську позицію, звинувачували їх в так званій «ЛНР» у співпраці зі Службою безпеки України за статтею «робота з розвідкою». Додає: «Таких, як я, в підвалах у СІЗО, можливо, сотні». 

Віталій Чупринін каже, що до останнього моменту не вірили, що їх обміняють, і досі не віриться: «Дякую всім хто постарався для того, щоб нас випустили. Слава Україні».

 

Разом із ними у полоні була і українська журналістка Марія Варфоломєєва. Обмінники прогнозували, що вона мала бути четвертою особою, звільненою 26 лютого. Але її не відпустили. Леонід Мазанько каже, — вона в поганому емоційному та фізичному стані:

«Вона з нами перебувала. Ми вчора разом обідали, розмовляли. Вчора в істериці була вже, бо ми думали, що нас вчора обміняють, всі розраховували. Вона постійно в істериці, худа як тріска, постійно плаче».

/Фото з FB Business.People

Чому Варфоломєєву не обміняли разом з ними трьома, не знає:

«Уявлення не маю. Вранці нас вивели, а її залишили. Вона повинна була бути четвертою».

 

Скільки людей ще залишається у підвалах сказати важко, пояснюють звільнені. Людей і досі забирають у полон:

«З нашого боку — не знаю. Двоє людей затримали нещодавно. Одного — може два тижні тому, просто ні за що. Прийшли і забрали».

За даними уповноваженого президента України з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірини Геращенко, на сьогодні у полоні так званих «республік» залишається 131 полонений.

/Громадське.Схід


Теги статьи: Мария ВарфоломееваВоеннопленныеПленные

Дата и время 27 февраля 2016 г., 23:37     Просмотры Просмотров: 1319
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
12 декабря 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.055387