АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 3°C
Харьков: 5°C
Днепр: 7°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 4°C
Львов: 1°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 2°C
Ровно: 3°C

«КІНГС КЕПІТАЛ» ЩЕ ПОНАД 7 РОКІВ ДЛЯ ПОТЕНЦІЙНОГО РОЗГЛЯДУ РЕЗОНАНСНОЇ СПРАВИ

«КІНГС КЕПІТАЛ» ЩЕ ПОНАД 7 РОКІВ ДЛЯ ПОТЕНЦІЙНОГО РОЗГЛЯДУ РЕЗОНАНСНОЇ СПРАВИ
«КІНГС КЕПІТАЛ» ЩЕ ПОНАД 7 РОКІВ ДЛЯ ПОТЕНЦІЙНОГО РОЗГЛЯДУ РЕЗОНАНСНОЇ СПРАВИ

Декілька років поспіль продовжується розгляд справи «Кінгс Кепітал». Звичайно до суду кримінальне провадження направлено із конкретним обвинуваченням стосовно певного переліку осіб, за відповідними статтями Кримінального кодексу України але, для більш детального розуміння суті справи про яку йде мова, ми застосовуємо визначення справа «Кінгс Кепітал».

Чим запам’яталась для пересічних громадян справа «Кінгс Кепітал»? На це питання можна відповісти термінами: фінансова піраміда, шахрайство, ошукані громадяни, заставлене майно, банківські кредити, зловживання довірою та вірою.

Здається саме зараз, із оновленим підходом до правоохоронної системи в країні та судовому перезавантажені можна було б очікувати оперативності розгляду резонансної справи, по якій доречі проходять тисячі потерпілих від шахрайських дій громадян України та встановлено мільйонні збитки, але…

З такими темпами розгляд справи потенційно може тривати ще понад сім років! І це ще не все, понад вказаний термін може бути закінчено лише оголошення обвинувального акту.

За свідченням голови комітету кредиторів «Кінгс Кепітал» справа надійшла до суду у 2013 році. Протягом двох с половиною років суд не міг розпочати повноцінний розгляд справи. Взагалі, сукупно із стадією досудового слідства справа розглядається вже вісім років.

375 гектарів землі, десятки автомобілів та будівель у місті Києві та місті Ірпінь за час слідства поступово зникають з під арешту. У комітету кредиторів в наявності є документи щодо зміни власника на земельні ділянки в Обухівському районі, яка відбувалась під час слідства, але суддя ігнорує клопотання потерпілих. 

Обвинувальний акт складений на 4 800 аркушах. За одне судове засідання, у кращому випадку, вдається прочитати 50 аркушів. Засідання призначаються один раз на місяць, отже в сукупності понад сім з половиною років необхідно лише для оголошення обвинувального акту.

Враховуючи вищевикладене, потерпілі вважають розгляд справи імітацією судового слідства. Справу розглядає суддя Дніпровського районного суду Чаус М.О.


Довідково: Вища рада юстиції в даний час розглядає дисциплінарне провадження щодо судді Дніпровського районного суду міста Києва Миколи Чауса за висновками Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Дисциплінарне провадження розпочато на підставі звернення громадян про постановлення суддею можливого завідомо неправосудного рішення щодо члену Автомайдану у період 2013-2014 р.р.

Відкладення розгляду справи “Кінгс Кепітал” доволі часто трапляються у зв’язку із відсутністю представників захисту обвинувачених. Заздалегідь складений на 4 800 аркушах обвинувальний акт також є суттєвим бар’єром для розумних строків судового розгляду та винесення потенційного вироку.

Після спілкування із потерпілими складається враження, що саме відсутність запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є тією обставиною, яка заважає оперативному розгляду справи. Адже, зовсім нещодавно суддя Дніпровського районного суду м. Києва Чаус М.О. досить оперативно розглядав клопотання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.


Обвинувачення охоплює злочини, які є тяжкими і пов’язані із шахрайством, фіктивним підприємництвом, відмиванням коштів, одержаних злочинним шляхом, службовим підробленням і т.д. перелік доволі значний, але чомусь жоден обвинувачений не має запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Потерпілі – це здебільшого літні люди, які при відсутності державної підтримки шукали підтримку у інших осіб, що пов’язують себе із начебто добрими діями. Але останні, нажаль, скористались у свої корисних цілях довірою та безпорадністю літніх людей. Деякі з потерпілих, приховуючи від своїх рідних, передавали квартири під заставу для отримання валютних кредитів та вносили отримані кошти в шахрайський проект. І саме зараз їх сім’ї вимушені відбиватись від судових позовів банківських установ які і слухати не хочуть про особливі умови фінансового стану потерпілих. 

Відсутність суспільного резонансу та реакції ЗМІ на події навколо такої важливої справи також суттєво впливають на емоційний стан потерпілих, які прагнуть ще за своє життя хоча б побачити проблиски справедливості.


Наступне судове засідання відбудеться 10.03.2016 року о 10.30 у Дніпровському районному суді м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Івана Сергієнка, 3.
Отже, будемо не байдужими та підтримаємо потерпілих у справі, хоча б морально. 

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі — телефонуйте на номери нашої гарячої лінії.


Автор: Єдина служба правової допомоги


Теги статьи: Кінгс КепіталКингс Кепитал

Дата и время 28 февраля 2016 г., 20:21     Просмотры Просмотров: 1553
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.052494