АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -7°C
Харьков: -8°C
Днепр: -8°C
Одесса: -3°C
Чернигов: -5°C
Сумы: -7°C
Львов: 1°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -1°C
Ровно: -2°C

Як у Львові бійці АТО відстояли свого побратима

Як у Львові бійці АТО відстояли свого побратима
Як у Львові бійці АТО відстояли свого побратима

У Львові черговий скандал: громада міста обурилась дивним призначенням від міського голови Андрія Садового, коли директором Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій став отець Роман Лагіша, а не ініціатор створення такого Центру, доброволець, боєць АТО Юрій Досяк.

 

Варто зазначити, що Юрій Досяк – не випадкова людина. Він учасник бойових дій на Сході. На війну він пішов добровольцем, був у Іловайському котлі і пережив 119 днів полону у терористів. Повернувшись додому, він зайнявся активною допомогою іншим учасникам АТО, і досі допомагає їм та консультує, як юрист.

Як розповів в коментарі Гал-інфо депутат Любомир Босаневич, який входить до міжфракційної групи з питань допомоги учасникам АТО і яка розглядала ці дві кандидатури, міжфракційна група погодила саме кандидатуру Юрія Досяка.

«Сама ідея створення такого Центру належить Юркові Досяку. Він працював над цим 9 місяців. Ми на засіданні міжфракційної групи заслухали і о. Романа Лагіша, і Юрка Досяка. Мені здалося, що при усій повазі, о. Роман не дуже компетентний у питаннях АТО і навіть не зміг пояснити, як він бачить роботу Центру. Натомість Юрій Досяк чітко пояснив, як він бачить роботу Центру, дуже компетентно роз’яснив скільки людей для роботи йому потрібно. Дав відповіді на всі питання.», - сказав Любомир Босаневич.

На запитання, звідки взагалі з’явилася кандидатура о. Романа Лагіша, Любомир Босаневич відповіді не знає. Депутат припускає, що ця кандидатура навіщось потрібна міському голові Львова, і складається таке враження, що учасників АТО прагнуть посварити з Церквою.

«Ми одноголосно підтримали кандидатуру Досяка. Це зрозуміло, адже він учасник АТО, і самі бійці підтримували його кандидатуру», - пояснив Любомир Бобсаневич.

За його словами, натомість минулої п’ятниці, 26 лютого, відбулося засідання комісії законності Львівської міської ради, на якому депутати підтримали кандидатуру о. Романа, проголосувавши 6 проти 4 голосів на його користь.

Відтак, 29 лютого до Львівської міської ради прийшли бійці АТО, волонтери, депутати міжфракційної групи, щоб заявити міському голові Львова своє невдоволення таким призначенням.

Бійців заявили, що їхньої думки взагалі ніхто не питав, і вони не знають звідки взялася кандидатура о. Романа Лагіша. І хоч до нього з боку учасників АТО немає жодних претензій, та все ж керівником Центру вони хочуть бачити Юрія Досяка.

На підтвердження такого свого рішення 21 громадська організація бійців АТО та волонтерів підписала колективне звернення до міського голови Львова, а коли прийшли до нього в кабінет, щоб поспілкуватися, то мера не було. Бійці вирішили зачекати. До них прийшла начальниця відділу кадрів Львівської міської ради, депутатка від «Самопомочі» у Львівській облраді Галина Бордун. Зустріч вирішили символічно провести у каплиці Ратуші.

За її словами, до неї не може бути претензій, адже процедурно кандидатура отця Романа Лагіша пройшла відповідне погодження, тобто її підтримали на двох депутатських комісіях (законності та гуманітарній), і, відповідно, мер Львова затвердив цю кандидатуру. Своє невдоволення вона порадила адресувати депутатам двох профільних комісій.

Однак, як з’ясувалося в процесі обговорення, іншої кандидатури на цю посаду, а саме кандидатуриЮрія Досяка, комісії навіть не розглядали.

Любомир Босаневич пояснив, що на засіданні міжфракційної профільної групи заслухали позицію і о. Романа Лагіша, і Юрія Досяка, а оскільки останнього навіть не подавали на розгляд депутатських комісій, незважаючи на те, що саме Юрій Досяк на волонтерських засадах вже провадить активну роботу по роботі Центру, керівник профільної міжфракційної групи висунув на цю посаду кандидатуру Юрія Досяка і подав її на розгляд комісій.

Однак і після цього подання кандидатуру Юрія Досяка на комісіях не розглянули і фактично проголосували лише за кандидатуру о. Романа Лагіша.

Світло на таке відсторонення від посади Юрія Досяка пролив учасник міжфракційної депутатської групи з питань АТО у Львівській міськраді Ігор Дякович: «До мене підходив Андрій Шевців (голова фракції «Самопоміч» у ЛМР,- ред.) і сказав, що Юрко Досяк відмовився бути керівником», - сказав депутат.

Відповідно, кандидатуру Юрія Досяка не виносили на голосування під час погодженні комісій.

Представник спілки захисту учасників АТО Леся Турашвілі заявила: «Пояснення одне – Садовий поспілкувався з Юрком (Досяк,-ред) і вирішив, що з ним справи не зробить, бо ця людина не дозволить маніпулювати».

Учасники АТО також обурилися, адже не вважають, що відбувся не розгляд кандидатур, а затвердження однієї. Бійці ніяк не могли зрозуміти, як може Центром керувати людина, яка немає стосунку до АТО.

«Якщо депутатські комісії вважають, що можуть нехтувати думкою учасників АТО, то вони дуже помиляються», - сказав інший боєць.

Бійці і їхні родичі наголосили, що коли йшлося про створення такого Центру, то Андрій Садовий особисто обіцяв, що в Центрі працюватимуть лише АТОвці і жодних сторонніх людей: «Центр працювати не буде, поки ним не керуватиме учасник АТО!».

«Якщо ми зараз попустимо, то вони надалі будуть ставити кого хочуть і робити що хочуть. Так не можу бути. Це принципове питання. Якщо ми не зуміємо відстояти свою позицію на такому локальному рівні, то далі нічого не буде», - заявив один із бійців.

Після цього виступив Юрій Досяк. Він подякував бійцям АТО за підтримку і сказав, що ідея створення такого Центру не є чимось геніальним, і якби він не зробив цього, то рано чи пізно це зробив би хтось інший.

«Щоб уникнути усіх цих скандалів я погодився бути заступником, але за умови, що збережеться команда людей, які добре вміють робити цю роботу. Однак згодом дізнався, що планується не один, а два чи то й три заступника. Навіщо, якщо в центрі працює лише 15 чоловік. Та й не факт, що команда, яка працює, збережеться. Ми запропонували, що о. Роман може керувати благодійним фондом, який буде створений при центрі», - сказав Юрій Досяк.

Отож, протестанти відмовлялися йти з Львівської міської ради, не отримавши якогось рішення.

Депутат Любомир Босаневич заявив, що виходів із ситуації є два: або Андрій Садовий зможе дослухатись до бійців АТО і таки призначити Юрія Досяка на цю посаду, або ж о. роман Лагіш прийме вольове рішення і відмовиться від посади.

Учасники АТО попросили покликати о. Романа на зустріч, і через кілька хвилин він прийшов до них.

«Я помагав, помагаю і буду допомагати нашим хлопцям. Тому я усім дуже дякую, працюйте, творіть краще», - сказав він.

У нього запитали, чи відмовляється він від посади і о. Роман сказав: «Абсолютно!».

Під оплески він покинув капличку де й проходили збори.

 

Що ж стосується міського голови Львова Андрія Садового, то чекаючи на прихід о. Романа Лагіша бійці ділилися враженнями від спілкування з ним та його чиновниками.

Як розповів один із присутніх на зборах Анатолій Тимчина, він вже давно записався на особистий прийом міського голови.

«Завтра мала підійти моя черга, але сьогодні мені подзвонили і сказали, що прийом переноситься на невизначений термін. Як з’ясувалося, мер завтра буде на відкритті шахового турніру. Це для нього важливіше, чим бійці АТО», - сказав він.

Зрештою, бійці АТО погодились, що оскільки завтра має відбутися звіт «Самопомочі» за 100 днів, який відбудеться 1 березня о 19:00 у великій сесійній залі ЛМР, то вони напевно завітають туди, щоб поцікавитьсь у міського голови і найбільшої фракції у Львівській міській раді про стан справ із будівництвом обіцяного багатоквартирного будинку для бійців АТО.

«Поки що Львів працює для Садового, а має бути навпаки», - сказали бійці.

galinfo.com.ua


Теги статьи: СкандалЛагиша РоманДосяк ЮрийЛьвов

Дата и время 02 марта 2016 г., 10:23     Просмотры Просмотров: 2466
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Буллинг в Украине стал более изощренным: «Мальчика пытались продать»
Макарий заявил, что не станет "почетным гражданином Львова": из-за Филарета
’’Стать на колени’’: вокруг Зеленского разгорелся новый скандал

Скандал на Волыни: из храма выгнали священников УПЦ МП
Львов обошел Киев и Одессу в международном индексе качества жизни
’’Бабка базарная!’’ Между экс-главарями ’’ДНР’’ разгорелся публичный скандал

«Укрзализныца» попала в очередной скандал: военнослужащего ВСУ отказались обслуживать на украинском языке
Скандальный экс-динамовец Алиев избил свою бывшую жену
’’Их предупреждали’’: появились подробности смертельного ЧП с туристами во Львове

“Почався колапс”: МАУ потрапили у скандал через рейс з Китаю
Замначальника Южного управления исполнения наказаний попал в новый коррупционный скандал
Пару из Киева нашли мертвыми во Львове

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.07446