АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -7°C
Днепр: -7°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -6°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Послання власникам «конвертів» та їхнім клієнтам

Послання власникам «конвертів» та їхнім клієнтам
Послання власникам «конвертів» та їхнім клієнтам

Припинити протиправну діяльність тіньового бізнесу в нашій країні, особливо в такі важкі для неї часи як в економічному, так і в політичному аспекті, – це принципове завдання для ДФС.

Податкові ями, конвертаційні центри та інші схеми ухилення від сплати податків треба знищити.

На жаль, незаконне переведення грошових коштів у готівку є одним з най поширених видів нелегального бізнесу. Левова частка незаконно зароблених грошей потрапляє в тінь саме через конвертаційні центри.

Дуже прикро, що користуються цим не тільки структури організованої злочинності, а й часом великі підприємства, керівництво яких у такий спосіб намагається уникнути сплати податків. Такий він, менталітет українського менеджменту.

Наше завдання — ліквідувати будь-які можливості існування тіньових схем.

Раніше для боротьби з конвертаційними центрами всі зусилля спрямовувалися на виявлення так званих «фірм-одноденок», що надавали послуги з конвертації коштів. Проте замовники таких послуг залишалися осторонь.

Тепер у зоні нашої уваги як ті, хто надають незаконні послуги з конвертації чи формування фіктивного кредиту, так і ті, хто ними користуються. Адже відомо, що без попиту нема пропозиції.

Сьогодні стоїть завдання викриття повних схем тіньового бізнесу та їх учасників: від виконавців до політичних кураторів.

Протягом минулого року оперативними підрозділами ДФС припинено діяльність 60 конвертаційних центрів. З початку цього року — вже 13. Тобто щотижня ми викриваємо як мінімум один конвертаційний центр.

Через ліквідовані цього року «конверти» пройшло 10,7 млрд грн. Збитки від їх діяльності — 1,3 млрд грн. Дуже часто до тіньових схем причетні комерційні банки. Зараз ми працюємо над дієвим механізмом боротьби з такими банками, у тому числі за допомогою Національного банку України.

Один з останніх прикладів — припинення діяльності конвертаційного центру, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту з ПДВ та переведення безготівкових коштів у готівку на території Чернігова та Києва.

Загальний обсяг проконвертованих ним коштів за 2015-2016 роки становив більше 100 млн гривень.

У своїй діяльності шахраї також намагаються використовувати і схеми з податковим кредитом з ПДВ. З початку року, за матеріалами оперативних підрозділів ДФС, розпочато 43 кримінальних провадження за виявленими фактами незаконно заявлених до відшкодування 302,1 млн гривень та незаконно відшкодованих з бюджету 12,2 млн гривень ПДВ.

Виявлено ознаки кримінальних правопорушень та розпочато 201 досудове розслідування за фактами ухилення від сплати ПДВ на суму 1,7 млрд гривень. Поки що відшкодовано – 6,6 млн гривень.

Порушено 20 кримінальних проваджень за фактами неправомірного використання сільськогосподарськими виробниками (переробниками) спеціального режиму оподаткування на суму 304,6 млн гривень.

ДФС вживає всіх можливих легальних інструментів боротьби з тіньовим бізнесом. Над цим працюють кваліфіковані фахівці, в арсеналі яких електронні бази даних, аналітичні системи, що дозволяють виявляти шахраїв.

Всі учасники незаконних схем повинні розуміти, що їм обов’язково доведеться відповідати перед законом — завтра чи післязавтра ми все одно до них прийдемо із запитаннями.

Разом з тим я хочу звернутися до платників податків, власників великих і маленьких підприємств. Будьте свідомими. Перевіряйте контрагентів, перевіряйте своїх бізнес-партнерів, звертайте увагу, чи легально та прозоро вони ведуть свою діяльність.

Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до органів ДФС. Ми, зокрема, можемо надати вам інформацію, за якими ознаками виявити незаконну діяльність підприємств.

Або ви можете звернутися до Державної фіскальної служби у разі виявлення підозри на незаконну діяльність у ваших контрагентів.

Давайте разом працювати прозоро та відповідально.

Автор материала: Роман Насіров


Теги статьи: ДФСКонвертационный центр

Дата и время 03 марта 2016 г., 12:13     Просмотры Просмотров: 1305
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Особняк тестя Насірова на Печерську виключать з реєстру пам’яток архітектури
Поступления в бюджет Украины увеличились на 100 млрд гривен
В.о.начальника Одеської митниці Мартинов рахує себе вже «Богом»

У ДФС перед обшуком НАБУ подзвонив водій Продана і хтось стер записи камер відеоспостереження
«Назвав діагноз фейком»: Насіров програв справу проти лікаря
Будь-якою ціною затримати експорт! - підприємці про керівника Одеської митниці Мартинова

Хоть с паспортом, хоть без. Как Насиров восстановился в должности
Оформили рекордное количество «евроблях»: украинские таможенники работают без выходных
В Україні представлено онлайн-мапу нелегальних АЗС

Патентно-горіхове злочинне угруповання «Одеський митник Мартинов і контрабандисти» - запрацювало
Ветерани звертаються до президента з вимогою припинити корупційні схеми керівника Одеської митниці Сергія Мартинова
“Це не так багато”: Насіров розповів, скільки йому мають компенсувати зарплати

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.174345