АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -5°C
Днепр: -3°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -6°C
Львов: -4°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -4°C
Ровно: -5°C

Валютний фонд готовий продовжити співпрацю з Україною

Валютний фонд готовий продовжити співпрацю з Україною
Валютний фонд готовий продовжити співпрацю з Україною

«Ми хотіли б більше ясності – з урядом і коаліцією. Хоча потрібно визнати, що президент Порошенко досить чітко висловлював свою прихильність реформам», – сказав представник Фонду.

Ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд продовжить роботу з Україною за програмою розширеного фінансування, схваленою в березні 2015 року, однак очікує від Києва визначеності стосовно уряду та парламентської коаліції, – в ході традиційного брифінгу у Вашингтоні сказав голова Департаменту зовнішніх зв’язків Фонду Джеррі Райс.

«Ми хотіли б більше ясності – з урядом і коаліцією. Хоча слід визнати, що президент Порошенко досить чітко висловлював свою прихильність реформам», – сказав Райс.

Він підкреслив, що перелік реформ, яких Фонд очікує від України, не є секретом і представлений як у самій програмі співробітництва, так і в проекті Меморандуму щодо другого перегляду програми, який на поточний момент узгоджується в українському уряді.

Як повідомляв УНІАН, МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки в березні 2015 року. Перший транш за новою програмою обсягом 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня, другий на 1,7 млрд дол. – 4 серпня 2015 року.

Другий перегляд програми проходив у два етапи. Місія фонду працювала в Києві у вересні минулого року і 2 жовтня 2015 року призупинила переговори у зв’язку з необхідністю проведення місцевих виборів, а також дискусій всередині країни щодо податкової реформи та проекту держбюджету на 2016 рік. У листопаді переговори поновилися.

На поточний момент Україна і МВФ обговорюють широкий спектр питань у рамках другого перегляду програми співробітництва, який включає різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації.

Схвалення меморандуму означатиме надання Україні третього траншу кредиту від МВФ у розмірі 1,7 млрд дол. Отримання третього траншу кредиту є вкрай необхідним для України, оскільки позитивне рішення МВФ дозволить нашій країні залучити ще 2,3 млрд дол. фінансової допомоги – 1 млрд дол. у вигляді гарантій від уряду США, а також кредитні транші від Європейського Союзу і Світового банку.

Разом із тим, на поточний момент меморандум залишається неузгодженим. Одним із чинників, що призупинили роботу щодо меморандуму, стали розмови про можливу відставку уряду, що тривають із початку року. У Верховній Раді було поставлено питання про недовіру уряду. Разом із тим, це рішення не набрало потрібної кількості голосів парламентаріїв.


Теги статьи: МВФ

Дата и время 03 марта 2016 г., 21:22     Просмотры Просмотров: 1166
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Забрали паспорта и избивали: как живут украинские заробитчане в Польше
МВФ оценил, насколько в Украине подорожают товары и услуги
Таран: Украине нужно прекращать работать с МВФ

Александр Гончаров: “И в 2019 будем занимать весь год”
Украинцы ищут работу за границей из-за низкого экономического роста – МВФ
Украина собрала рекордный валютный запас, и готовится раздавать его кредиторам

В МВФ назвали основные угрозы для выполнения новой программы сотрудничества с Украиной
Украине нужно выплатить МВФ в этом году $1,8 млрд
«За счет семей заробитчан правительство хочет сократить количество получателей субсидий» — эксперт

"В нынешний исторический момент мы фактически находимся в заложниках у МВФ" – журналист
Глава Совета НБУ заверил, что в 2019 украинцы станут богаче
Курс может взлететь до 50-60 грн/долл к концу 2019 года — эксперт

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.218907