АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 14°C
Харьков: 14°C
Днепр: 14°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 13°C
Сумы: 13°C
Львов: 10°C
Ужгород: 16°C
Луцк: 9°C
Ровно: 12°C

Кирило Сазонов: Порошенко не погодиться на прем’єра Яресько

Кирило Сазонов: Порошенко не погодиться на прем’єра Яресько
Кирило Сазонов: Порошенко не погодиться на прем’єра Яресько

Останні дні, навіть тижні сенсаційні новини про переформатування коаліції в колишньому складі та переформатування уряду в оновленому з’являються кілька разів на день. Повідомлення яскраві та суперечливі.

Днями Юрій Луценко видав ці тези, начебто від імені європейських політиків, хоча від реальності це далеко. Потім Олег Ляшко розповів про нічні шестигодинні переговори на Банковій, які нічим не закінчилися.  Згодом «УП» із посиланням на джерела повідомляє, що Наталія Яресько погодилася очолити уряд, а Порошенко погодився пожертвувати Володимиром Демчишиним і взагалі важелями впливу на Кабмін.

Ви в це вірите? Всі потоки, всі важелі — усе ось це президенту взяти й Наталії Яресько віддати? Смішно навіть фантазувати про це. Щоб зрозуміти реальну картину, пропоную оперувати виключно логікою.

Перше —  хто реально ініціює відставку прем’єра та уряду? Не хоче, а реально протискує — хто? Не Тимошенко, не Садовий, не Саакашвілі та не Ляшко. Вони хочуть дострокових виборів або зміни уряду для посилення своєї присутності, але реально ініціювати не можуть —  не ті ресурси.

Зміну уряду хоче провести Порошенко і група його найближчих соратників у БПП і АП. Решта — попутники, не більше. Зручні, але випадкові. І щоби будувати прогнози стосовно формату можливого нового уряду, потрібно розібратися з мотивами Петра Олексійовича та його найближчого оточення.

Тут, насправді, ніякого секрету немає. І не було. Порошенко хоче тотальний контроль в усіх сферах. Це його поведінкова модель — як у бізнесі, так і в політиці. Він не любить і не розуміє системи з різними центрами впливу — вважаючи за краще піраміду та єдиновладдя. Тобто в форматі: командир сказав «бабак», отже ніяких «ховрахів». Накази не обговорюються і все в цьому роді.

Президенту потрібен абсолютно слухняний прем’єр і повністю підконтрольний уряд. Усі інші компроміси вимушені й тимчасові. Тобто глава Кабміну повинен бути на сто відсотків його людиною. Якщо не Володимир Гройсман — то хтось іще слухняніший. Свої, абсолютно підконтрольні міністри в головних міністерствах. Вертикаль.

Яка тут може бути Наталія Яресько або Лешик Бельцерович? Їм що —  кров’ю доведеться розписуватися на клятві вірності? Та все одно Порошенко не повірить, він знає ціну будь-яким клятвам під час боротьби за абсолютну владу. Тут і Михеіл Саакашвілі — мимо крісла, бо в будь-який момент може з-під контролю вийти.

Так що всі сенсації та несподівані інформаційні ходи — просто димова завіса. Порошенко і БПП хочуть поставити свого прем’єра. Найреальніша кандидатура — Гройсман. Або хтось, слухняний не менше. Бо президент не визнає ситуації, де не він один усе вирішує.

Це не інсайд. Не повідомлення джерела. Це — логіка процесу і простих мотивів в нинішній боротьбі за владу. А реформи, що реформи? У нашій «Грі престолів» це просто слово, яке нічого не означає.

akcent.org.ua


Теги статьи: борьба за властьПорошенкоСазонов Кирилл

Дата и время 05 марта 2016 г., 09:30     Просмотры Просмотров: 1986
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.607771