АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 11°C
Днепр: 11°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 8°C
Сумы: 10°C
Львов: 7°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 8°C
Ровно: 8°C

«Народний контроль» у Львові попався на брехні

«Народний контроль» у Львові попався на брехні
«Народний контроль» у Львові попався на брехні

Журналісти навели докази непослідовності політиків

У п`ятницю, 4 березня, львівський осередок партії «Народний контроль» розіслав у редакції львівських та українських ЗМІ прес-реліз під назвою «Zaxid.net опублікував неправдиву інформацію стосовно керівника Центру з питань АТО». Того ж дня публікація під такою назвою з`явилася на офіційному сайті цієї партії.

«Юрій Досяк офіційно (!) не погодився очолити жодну посаду у львівському Центрі з надання послуг бійцям АТО. Інформація, яку напередодні опублікувало інтернет-видання Zaxid.net, – неправдива. Про це розповів керівник міжфракційного об’єднання з питань учасників АТО, депутат фракції «Народний контроль» Віталій Свінціцький», - сказано, зокрема, в емоційному прес-релізі, переповненому знаками оклику.

Мова йде про замітку «Юрій Досяк погодився бути заступником керівника львівського центру для бійців АТО», опубліковану ZAXID.NET 2 березня. 

Щоб уникнути спекуляцій, ZAXID.NET публікує аудіозапис і коротку розшифровку розмови нашого кореспондента з Юрієм Досяком.

«- Якщо Вам запропонують формат «отець – керівник, Ви – заступник», Ви погодитеся?

- Якщо це буде потрібно для роботи. Я ще так само мушу враховувати думку побратимів. Я розумію, що я зробив сьогодні, і це, будь ласка, покажіть обов’язково чи напишіть, що я розумію, що я зробив непопулярний крок, але це насправді тільки для добра справи. 

Тобто для добра Ви би погодились, що отець – головний, а Ви – перший заступник? 

- Так».

Прикметно, що слова Юрія Досяка про його згоду на посаду заступника заради повноцінної роботи Центру з питань АТО, повідомили і журналісти «Галінфо», які теж були на тій зустрічі у міськраді 2 березня. «Заради того, щоб Центр працював, ми готові на компроміс… Межа компромісу – це моя згода на посаду єдиного заступника з повним дублюванням функцій», - наводить «Галінфо» прямі цитати Юрія Досяка.

Сам Юрій Досяк також не заявляв про неправдиву чи перекручену інформацію у ЗМІ стосовно його слів про готовність працювати заступником о. Романа Лагіша. Більше того, відповідаючи деяким обуреним користувачам соцмереж, Юрій Досяк підтвердив цю інформацію, наголошуючи на необхідності нормальної робити Центру з питань АТО.

У прес-релізі НК зі звинуваченнями на адресу ZAXID.NET також стверджується, що «Віталій Свінціцький офіційно (!) не підтримав кандидатуру отця Романа Лагіша на посаду очільника львівського Центру для бійців АТО, як про це йдеться в матеріалі Zaxid.net». 

Хоча у тексті нашої замітки від 2 березня цей депутат згадується лише побіжно, у контексті загальної ситуації (дослівна цитата: «…Свінціцький, який раніше наполягав на тому, що центр має очолити Досяк, тепер погоджується на те, щоб центром керував отець Роман. Він також закликав усі сторони конфлікту до порозуміння») – для того, аби пан Свінціцький міг пригадати собі власні слова і для розуміння читачів, також наведемо досить розлогий уривок публічного виступу цього депутата від 2 березня.

«Ми підтримали Юру, бо була відсутність спілкування. Але зараз повернемося на початкову точку і розпочнемо. Якщо це є ЛКП, роботодавцем там є мер міста», – сказав, зокрема, Віталій Свінціцький. 

Протягом усієї розмови з учасниками АТО, що наполягали на призначенні Юрія Досяка керівником центру, Свінціцький закликав до спільної роботи і порозуміння. Жодних заперечень проти призначення отця Романа Лагіша він не висловив і жодного разу не сказав, що наполягає на призначенні Юрія Досяка.

Зрештою, як випливає навіть з прес-релізу «Народного контролю», сам Свінціцький уже відмовився від підтримки Юрія Досяка: «...міському голові Львова Андрію Садовому він (Свінціцький – ред.) уже запропонував компромісну кандидатуру на керівника Центру».

Редакційний коментар ZAXID.NET

Загалом у цій ситуації нема нічого дивного – в українських політиків, навіть таких початкуючих як у партії «Народний контроль», глибоко вкорінилася звичка не відповідати за свої слова. Адже у випадку «чогось» завжди можна заявити, що це журналісти перекрутили, «я такого ніколи не казав» і взагалі «це замовна стаття».

Не менш аморальною, з нашої точки зору, є віра у те, що журналісти мають писати лише те, що хочуть політики – лише тому, що політики звикло апелюють до «вищих цінностей і злагоди у суспільстві», а ЗМІ лише «роздувають слона з мухи».

Закиди пана Свінціцького і партії «Народний контроль», яку, до речі, очолює колишній журналіст Дмитро Добродомов, на адресу ZAXID.NET очікувано не викликали жодної реакції у ЗМІ, які добре розуміють ціну слів таких політиків. Публікацію на партійному сайті маловпливової партії можна було б просто проігнорувати, однак ми все ж вирішили відповісти на прямі звинувачення – хоча б для того, щоб політики вчилися відповідати перед виборцями за свої слова.

Ми не менше пана Свінціцького хочемо, щоб у Львові нарешті повноцінно почав працювати міський Центр допомоги учасникам АТО, але це залежить, насамперед, від політиків і громадських діячів, а також від їхнього адекватного сприйняття дійсності. І якщо відображення у дзеркалі цієї дійсності з усіма її скандалами не подобається, то не треба плювати у дзеркало – це не допоможе справі.

zaxid.net


Теги статьи: Свинцицкий ВиталийДосяк ЮрийНародный контроль

Дата и время 05 марта 2016 г., 15:15     Просмотры Просмотров: 1554
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.485139