АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 13°C
Днепр: 13°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 12°C
Львов: 7°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 9°C
Ровно: 9°C

Звідки Україна завозить квіти до 8 березня

Звідки Україна завозить квіти до 8 березня
Звідки Україна завозить квіти до 8 березня

Мало хто над цим замислювався, але на 8 березня українці дарують, здебільшого, імпортовані квіти.

Україна також вирощує квіти на експорт, проте вони розцвітають ближче до квітня. Тому в цей період найчастіше завозяться рослини із тих країн, де вже тепло і весняно, або де флористика розвинена як бізнес.

Дослідницький центр компанії ZAMMLER більш детально вивчив, який логістичний шлях проходять квітки, перш ніж опинитися в руках покупців, а також - наскільки зросли обсяги імпорту квітів.

Квіткова біржа

Більшість подарованих в Україні на 8 березня квітів імпортовані з Голландії з аукціону Flora Holland. Тут зосереджено 60% світового ринку рослин.

Оборот згаданого аукціону - 4 млрд євро на рік. Ця компанія контролює 90% ринку зрізаних квітів Голландії. Площі торгівлі квіткової біржі завширшки як 100 футбольних полів - майже 75 га.

Проте на квітковому аукціоні продаються квіти й з інших країн-експортерів: Кенії, Ефіопії, Еквадору, Німеччини, Іспанії, Італії та Бельгії. Значна частка ринку – це вирощені в Голландії рослини.

Ціль Flora Holland – продати квіти постачальника за максимально високою ціною і здешевити збут.

Логістичний шлях квітки починається з оранжереї, де її зрізають, вантажать у спеціальні термофургони (якщо квіти вирощені в Голландії), або ж квітку доставляють до літака (якщо рослина їде з Кенії, Ефіопії, Еквадору чи інших країн).

Щодня поставки партій квітів відбуваються о 23:00

З півночі до  5:30 ранку  квіти вивантажують, розпаковують та сортують на конвеєрній лінії, де інфрачервоні датчики визначають величину пуп’янка і довжину стебла. Після автоматизованого відбору квіти відвозять в холодильні кімнати, де вони зберігаються до початку аукціону.

На голландській біржі є можливість закупити квіти одиничними коробками і палетами. Проте, зазвичай, квіти закуповують багатотонними фурами. Економічно виправдано закуповувати щонайменше машину квітів.

О 06:00 починається квітковий аукціон, який, триває близько чотирьох годин. Лот вивозять в зал, а на екран виводиться інформація про нього: сорт квітки, виробник, кількість, ціна. Торги за лот тривають не більше однієї хвилини. 

fleurmagazine.be

Щогодини на аукціоні проводять більше тисячі угод. Найактивніше закуповують квіти о 9 ранку, а за день на біржі продають близько 200 млн одиниць квіток. 

Інформацію про кожну проведену угоду на аукціоні отримують працівники складу, які готують  куплену партію квітів до відправки.

З 12:00 до 14:00 на складських приміщеннях аукціону Flora Holland квіти упаковують для транспортування і вантажать в машини для доставки за місцем призначення.

У скляних оранжереях квіти розпускаються не під променями сонця, а під світлом електричних ламп, які підтримують температуру не нижче +19. Після зрізання рослини ставлять у воду та залишають на 4 години – щоб вони отримали достатньо води.

Щоб зрізані квіти довше "жили" - воду для них попередньо пом`якшують спеціальними розчинами. Такий спосіб збільшує тривалість життя квітки приблизно на 20 днів.

Основні постачальники, покупці та найбільш популярні квіти "квіткової біржі"

Найпопулярніші квіти у світових закупівлях – троянда, хризантема, тюльпан, лілія та африканська ромашка. Найбільше покупців на аукціоні із Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії та Швеції.

Загалом ланцюг постачання від компанії виробника квітів до кінцевого споживача в Україні  схематично виглядає так:

В українські магазини квіти найчастіше потрапляють або через польських посередників або через прямі закупівлі, які здійснюють великі українські торгові компанії такі як "Камелія", "Украфлора", "Асканія-Флора", "Флорімаг".

Економічний аспект

У той же час показники експорту зрізаних квітів і пуп’янків з України за останні п’ять років збільшились майже у десятки разів, і ця тенденція до зростання зберігається.

Порівняно із 2014 роком у 2015 році Україна експортувала майже у 7 разів більше свіжих квітів.

*мільйонів штук

Втім, загальна картина "квіткового" торгового балансу анітрохи не змінилася. За даними Державної фіскальної служби за 2015 рік Україна експортувала квітів у 18 разів менше, ніж імпортувала.

Більшість квітів, що продаються в Україні, ввозяться із інших країн і закуповуються у валюті. У зв’язку з труднощами в економіці, імпорт квітів в 2015 році скоротився на 80%.

Водночас, ціна на зовнішніх ринках є відносно стабільною. Так, на Flora Holland за три роки середня ціна за квітку не змінилася - 0,22 євро.

"Купувати квіти закордоном та доставляти їх стало дорожче. Проте перевага для України в тому, що багато українських квітів тепер конкурують на внутрішньому ринку. Крім того, таку ситуацію можна розглядати як шанс для вітчизняних виробників квітів розширювати географію експорту", - вважає генеральний директор логістичної компанії ZAMMLER Віктор Шевченко. 

Попри скорочення імпорту, основні обсяги квітів для продажу в Україні, переважно, закуповуються в Голландії.

epravda.com.ua


Теги статьи: Цветы

Дата и время 07 марта 2016 г., 15:49     Просмотры Просмотров: 1135
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
24 апреля 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.066526