АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 6°C
Харьков: 4°C
Днепр: 4°C
Одесса: 6°C
Чернигов: 4°C
Сумы: 4°C
Львов: 4°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 6°C
Ровно: 5°C

Резиденції та дачі, з якими не змогли розлучитися

Резиденції та дачі, з якими не змогли розлучитися
Резиденції та дачі, з якими не змогли розлучитися

Фонд державного майна України (ФДМУ) у 2014 і 2015 роках не продав жодної державної резиденції, державної дачі, будинку відпочинку і оздоровчого закладу, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій.

Про це ФДМУ повідомив «Ні корупції!» в результаті офіційного запиту.

Як пояснили у ФДМУ, більшість об’єктів рекреації (насамперед, відпочинкові комплекси для оздоровлення школярів, студентів і працівників підприємств) не мають інвестиційної привабливості, тому годі й розраховувати, що вони наповнять бюджет.
А ті, що справді привабливі (а це резиденції, дачі, будинки відпочинку і оздоровчі заклади Державного управління справами (ДУС), Верховної Ради (ВР), Національного Банку України (НБУ), перебувають у віданні Державного управління справами, Апарату Верховної Ради і Національного банку України.

Відтак, їхня діяльність регламентується спеціальними окремими нормативно-правовими актами, а дозвіл на продаж таких об’єктів можуть дати лише Президент, ВР і КМУ. А вони його не давали.

1
Завдання проінвентаризувати державні резиденції, дачі, будинки відпочинку, оздоровчі заклади з тим, щоб щось із них продати і наповнити держбюджет, Фонд держмайна отримав у березні 2014 року від прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

1 березня 2014 року Кабінет міністрів України затвердив Постанову №65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», якою доручив «Фонду державного майна разом з уповноваженими органами управління об’єктами державної власності провести інвентаризацію державних резиденцій, державних дач, будинків відпочинку, оздоровчих закладів, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, та в місячний строк внести Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо їх подальшого використання для суспільних потреб або реалізації».

Згідно з Постановою №65, «кошти від реалізації державних резиденцій, державних дач, будинків відпочинку, оздоровчих закладів, автомобілів, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету», повинні були автоматично зараховуватись до загального фонду державного бюджету.

ФДМУ провів інвентаризацію на основі інформації від 131 органу виконавчої влади та інших суб’єктів управління об’єктами державної власності. Вислухав їхні пропозиції з приводу бачення подальшої долі цих об’єктів. Однак протягом 2014 і 2015 так і не спромігся включити жодного такого об’єкта до переліку тих, що підлягають приватизації.


«Ні корупції!» має у своєму розпорядженні перелік органів виконавчої влади та інших суб’єктів управління об’єктами державної власності, які надали необхідну інформацію про державні резиденції, державні дачі, будинки відпочинку, оздоровчі заклади, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, утворених органами держвлади підприємств, установ та організацій.

345

Водночас держава не тільки не поповнила бюджет за рахунок продажу резиденцій та дач, але й продовжує витрачатись на державні привілеї для чиновників. Так, з офіційної відповіді на запит, що її отримав «Ні корупції!» від Державного управління справами (ДУС), стало відомо, що у 2015 році ДУС витратило 25 мільйонів гривень на утримання державних резиденцій, державних дач, будинків відпочинку та санаторно-курортних закладів, що перебувають у його управлінні.

«Утримання будинків (комплексів) відпочинку, державних резиденцій, державних дач, а також оздоровчих закладів, які перебувають в управлінні Державного управління справами, здійснюється за рахунок бюджетних призначень за відповідними бюджетними програмами Державного управління справами, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Бюджетні призначення загального фонду державного бюджету за бюджетними програмами на 2014 рік для таких державних об’єктів становили 68 263,8 тис. гривень. У 2015 році – 25 181,1 тис. гривень», – зазначається у відповіді ДУС.

На сьогодні в управлінні Державного управління справами перебувають 13 державних резиденцій та державних дач. Крім того, в управлінні Державного управління справами перебувають 11 санаторно-курортних закладів (підприємств), у тому числі ті, які розташовані на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і в Російській Федерації.

При цьому, в ДУС повідомили, що  їхніми будинками відпочинку віднедавна можуть користуватися всі – мовляв, не такі вони вже й закриті для суспільних потреб.

Так, «у Державному управлінні справами запроваджено механізм, який дозволяє громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, а також юридичним особам користуватися приміщеннями в комплексі відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами та будинку відпочинку «Конча-Заспа» Державного управління справами».

Водночас «Ні корупції!» поцікавився особами, що мають право користуватися державними резиденціями та дачами, одначе в ДУС відповіли, що не можуть про це розповісти, бо цеінформація з обмеженим доступом.

«Перелік об’єктів, яким надано статус державних резиденцій та державних дач, а також порядок користування ними затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 1994 року № 18 (з обмеженим доступом). Оскільки питання забезпечення та порядок користування державними резиденціями та державними дачами регламентується розпорядженням Кабінету Міністрів України, а інформація, яка міститься в цьому документі, віднесена Кабінетом Міністрів України до інформації з обмеженим доступомнадання такої інформації є неможливим»,– зазначили у ДУС.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», нині Державне управління справами (ДУС) визначає перелік державного майна, яке перебуває в управлінні ДУС та не використовується для забезпечення діяльності Президента України, і водночас чекає згоди Президента на його продаж.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»


Теги статьи: Фонд государственного имущества Украины

Дата и время 10 марта 2016 г., 14:50     Просмотры Просмотров: 2045
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Эпопея с реприватизацией "Укртелекома" продолжается. Победоносно для Ахметова
В Днепре «с молотка» пустили бывший военный завод
Александр Гончаров: “Нельзя усилиями олигархов изменить жизнь к лучшему”

В Украине продадут стратегически важный автомобильный завод
Прокладки коррупционеров облепили Фонд госимущества
Львовская фирма вместе с Prozorro “наезжает” на ФГИ из-за “Сирки”

Фонд госимущества получил от аренды более 1,4 млрд гривен
Петра Алексеевича жалко — нардеп
Договорняк вместо миллиарда долларов. Кому достанется крупнейшая энергокомпания страны после приватизации

Коломойский делает пешку из Коня: Игоря Кононенко начали отключать от «Центрэнерго»
Глава Фонда госимущества Трубаров жалуется на саботаж большой приватизации
Глава ФГИ Трубаров Виталий: казачок, пчеловод или прихвостень? Часть 2

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 апреля 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.051995