АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 8°C
Днепр: 8°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 8°C
Львов: 8°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

Парламент неактивний. У січні 41 депутат жодного разу не проголосував на засіданнях Ради, у лютому – 7 нардепів

Парламент неактивний. У січні 41 депутат жодного разу не проголосував на засіданнях Ради, у лютому – 7 нардепів
Парламент неактивний. У січні 41 депутат жодного разу не проголосував на засіданнях Ради, у лютому – 7 нардепів

Шестеро депутатів Верховної Ради не взяли участь в жодному голосуванні протягом січня-лютого 2016 року. 15 народних депутатів голосували до 20 разів з 525, тобто, також майже не брали участь у роботі парламенту. Ще 33 нардепи взяли участь у менш, ніж 10% голосувань ВР протягом вказаного періоду. При цьому деякі з ледарів щомісяця отримують від держави матеріальну компенсацію для оренди житла у Києві. Про це йдеться в дослідженні активності депутатів, яке провели журналісти «Незалежного бюро новин» (НБН).

Загалом, за даними апарату Верховної Ради, за перші два місяці 2016 року 70 нардепів з 421 (16,6%!) взяли участь у менш, ніж 20% голосувань, – або не відвідуючи засідання, або під час голосувань демонстративно виймаючи картку на знак непогодження з законопроектом. Це свідчить про низьку трудову дисципліну у Верховній Раді 8-го скликання. Серед депутатів, які не голосують, понад дві третини складають колишні регіонали (30), а нині – члени фракцій Опозиційного блоку (13) та депутатської групи «Партія «Відродження» (11).

Так, шестеро народних обранців протягом двох перших місяців 2016 року жодного разу не брали участь у жодному голосуванні, а значилися відсутніми у залі (у алфавітному порядку): позафракційний Андрій Білецький, позафракційний, екс-нардеп від Партії регіонів Сергій Клюєв, член фракції Радикальної партії Ляшка Ігор Мосійчук, співголова депутатської групи «Партія «Відродження», екс-нардеп від Партії регіонів Валерій Писаренко, член фракції «Народний фронт»Олександр Романовський і позафракційний, голова руху «Державницька ініціатива Яроша» Дмитро Ярош.Технічно депутатів, які жодного разу не тисли кнопку на засіданнях Ради цього року – семеро. Сьомий – екс-регіонал Владислав Атрошенко, позафракційний, член партії «Блок Петра Порошенка»позбавлений депутатських повноважень 28 січня 2016 року після обрання меромміста Чернігів. Але до цієї події він встиг пропустити 184 голосування зі 184-х.

Також за межами даного дослідження – народний депутат («Батьківщина») Надія Савченко, яка знаходиться в ув’язненні на території Російської Федерації. 

Детальніше про топ-6 депутатів Верховної Ради, які не виконують своєї ОСНОВНОЇ роботи – не голосують за законопроекти у сесійному залі. 

1. Нардеп Олександр Романовський («Народний фронт», 72-й номер у списку партії, пройшов у парламент після того, як 9 депутатів з Нарфронту здали мандати в обмін на міністерські портфелі; на момент обрання депутатом – генеральний директор – головний конструктор ТОВ «НВП «Хартрон-ЮКОМ») відзначився тим, що, хоч і жодного разу не натиснув кнопки у сесійній залі протягом січня-лютого 2016 року, але звернувся з вимогою до держави і отримав за ці два місяці матеріальну компенсацію на винайм житла чи готельного номеру у Києві. 

2. Андрій Білецький, командир полку «Азов», позафракційний, обраний у виборчому окрузі №217 у Києві, з початку набуття депутатських повноважень був присутній на пленарних засіданнях всього 3-4 рази з 153 сесійних днів (згідно з даними реєстрації за допомогою електронної системи голосування і письмової реєстрації). 

3. Сергій Клюєв, обраний по виборчому округу №46 у Донецькій області, одіозний екс-регіонал, брат не менш одіозного Андрія Клюєва. Проти братів Клюєвих як значних гравців часів корупційної епохи Януковича діють економічні санкції Євросоюзу, які вже призвели до банкрутства деяких європейських бізнес-активів. 

Брата нардепа Андрія Клюєва, який протягом нетривалого часу був головою Адміністрації президента Януковича, також звинувачують у причетності до розгону Євромайдану наприкінці 2013 року. Проти нього відкриті кримінальні справи по звинуваченню у корупції

4. Ігор Мосійчук, активіст і правозахисник, якого у вересні 2015 року позбавили депутатської недоторканності і заарештували прямо у парламенті. Незгодний зі звинуваченням у нібито отриманні хабаря, якезафільмували правоохоронціМосійчук оголосив голодування

15 листопада його звільнили з-під варти, через завершення дії терміну запобіжного заходу, але перебування за гратами і голодування підірвало здоров’я нардепа. Відомо, що в січні і лютому 2016 року Ігор Мосійчук стаціонарно проходив лікування в інституті ім. Шалімова, але час від часу нардеп брав участь у телевізійних шоу і виходив за межі лікарні. Тим не менш, до апарату ВР народний депутат довідки про госпіталізацію певно не подавав, бо на сайті Ради його відсутність з поважних причин не значиться.5. Валерій Писаренко, протягом 5-6 скликань – народний депутат від фракції БЮТ, у 7 скликанні – член фракції Партії регіонів. Нині – співголова депутатської групи «Відродження».

6. Дмитро Ярош – засновник і екс-провідник ДУК «Правий сектор», а нині голова новоствореного руху ДІЯ («Державницька ініціатива Яроша»). За всю парламентську каденцію був присутній на засіданнях Ради менше 10 разів. Щоправда, 47 засідань депутат пропустив, бо лежав у госпіталі з тяжким пораненням руки. Ще 15 народних депутатів голосували у сесійній залі до 20 разів з 525. Під час більш, ніж 500 голосувань, вони значилися відсутніми.Але така низька активність у сесійній залі не завадила деяким «лінивим» депутатам отримати з державного бюджету матеріальну компенсацію від держави на оренду житла чи готельного номера для проживання у Києві у січні та лютому 2016 року:

1. Євген Мураєв – екс-регіонал, член фракції Партії регіонів у 2012-2014 рр, власник телеканалу News One, обраний до ВР умажоритарному окрузі №181.

2. Володимир Пресман – екс-регіонал, член депутатської групи «Партія «Відродження», обраний до ВР у мажоритарному окрузі №139. Він протягом сячня-лютого 2016 року проголосував лише 19 разів з 525.

3. Євгеній Гєллєр – екс-регіонал, екс-нардеп від Партії регіонів, обраний по мажоритарному округу №50 (Донецька область). Протягом перших двох місяців 2016 року голосував у парламенті 24 рази із 525.

4. Дмитро Добкін, рідний брат нардепа від Опозиційного блоку, колишнього очільника Харкова і Харківської ОДА Михайла Добкіна. Варто зазначити, що Добкін-молодший взяв участь у голосуваннях 31 раз з 525 протягом перших двох місяців 2016 року.

5. Михайло Добкін також взяв від держави матдопомогу на житло і також майже не голосує у сесійній залі: за два місяці він натис на кнопку аж 34 рази з 525.

6. Майже не бере участі у голосуваннях, але також бере від держави гроші за проживання у Києві, номер другий у списку Опозиційного блоку – Олександр Вілкул, син градоначальника Кривого рогу Юрія Вілкула.

Топ-20 найменш активних депутатів, які майже не голосували перші два місяці 2016 року:

1. Віталій Чепинога, Блок Петра Порошенка, протягом січня-лютого 2016 року тиснув на кнопку у сесійній залі всього 1 раз з 525.

2. Сергій Льовочкін і Сергій Ларін, обидва Опозиційний блок – голосували 2 рази з 525. 

3. Юлія Льовочкіна, сестра Сергія Льовочкіна, Опозиційний блок, брала участь у голосуваннях 5 разів.

4. Ігор Шкіря, депутатська група «Партія «Відродження» – голосував 7 разів.

5. Вадим Новинський, Опозиційний блок – голосував 8 разів.

6. Володимир Зубик, депутатська група «Партія «Відродження» – 9 разів.

7. Юхим Звягільський, Опозиційний блок – 10 разів.

8. Нестор Шуфрич, Опозиційний блок – 11 разів.

9. Олександр Онищенко, депутатська група «Воля народу» – 13 разів.

10. Юрій Бойко, Опозиційний блок – 14 разів.

11. Вадим Рабінович, Опозиційний блок – 15 разів.

12. Дмитро Святаш, депутатська група «Партія «Відродження», таЄвген Мураєв, Опозиційний блок – по 17 разів.

13. Олександр Пресман, депутатська група «Партія «Відродження» – 19 разів.

14. Денис Дзензерський, «Народний фронт» – 20 разів.

15. Андрій Деркач, позафракційний екс-регіонал, та Вячеслав Богуслаєв, депутатська група «Воля народу», – 21 раз.

16. Геннадій Бобов, депутатська група «Партія «Відродження»,Валентин Ничипоренко, екс-регіонал, депутатська група «Партія «Відродження» та Костянтин Жеваго, позафракційний – 22 рази.

17. Євгеній Гєллєр, депутатська група «Партія «Відродження», екс-регіонал – 24 рази.

18. Віталій Хомутиннік, депутатська група «Партія «Відродження», екс-регіонал – 27 разів.

19. Дмитро Добкін, Опозиційний блок – 31 раз.

20. Сергій Тарута, позафракційний – 38 разів. 

Також протягом січня та лютого 2016 року взяли участь у 10% голосувань і менше наступні депутати:

Іван Фурсін, «Воля народу», екс-регіонал – голосував 42 рази (8%)

Василь Німченко, Опозиційний блок – голосував 42 рази (8%)

Дмитро Шенцев, Опозиційний блок, екс-регіонал – голосував 44 рази (8,38%)

Сергій Ківалов, позафракційний, екс-регіонал – голосував 44 рази (8,38%)

Антон Яценко, депутатська група «Партія «Відродження», екс-регіонал – 45 разів (8,57%)

Володимир Кацуба, депутатська група «Партія «Відродження», екс-регіонал – 46 разів (8,76%)

Віталій Барвіненко, депутатська група «Партія «Відродження», екс-регіонал – 54 рази (10,29%) – плюс отримав компенсацію від держави за винайм житла у Києві.

Павло Балога, позафракційний, брат нардепа Віктора Балоги – 54 рази (10,29%)

Анатолій Денисенко, позафракційний, екс-регіонал (член фракції Партії регіонів до 03.06.2014 року) – голосував 56 разів (10,67%) – отримав компенсацію від держави за винайм житла у Києві.

Едуард Матвійчук, позафракційний, екс-губернатор Одеської області за часів Януковича – 56 разів (10,67%)

Віктор Бондар, співголова депутатської групи «Партія «Відродження», екс-член фракції Партії регіонів (2012-2014 рр) – голосував 57 разів (10,86%) – отримав компенсацію від держави за винайм житла у Києві.

Іван Мирний, Опозиційний блок, екс-регіонал – 57 разів (10,86%).ДЕПУТАТСЬКА ПАСИВНІСТЬ: У ДЕТАЛЯХ

У січні 2016 року Верховна Рада провела всього 4 засідання, на яких відбулося 185 голосувань. 41 парламентарій не брав у них участі.

Серед депутатів-прогульників виявилися представники всіх фракцій і груп, зокрема від «Блоку Петра Порошенка» – 11, від «Народного фронту» – 7, від «Опозиційного блоку» – 5, від «Самопомочі» – 4, від «Батьківщини» і «Відродження» – по 3, від Радикальної партії – 2, а також 6 позафракційних.

З «Блоку Петра Порошенка» не взяли участі ні в одному січневому голосуванні Анатолій Євлахов, Володимир Ар’єв, Марія Матіос, Владислав Голуб, Мустафа Джемілєв, Андрій Антонищак, Вадим Кривохатько, Анатолій Кузьменко, Віталій Чепинога, Олександр Черненко та Ніна Южаніна.

 


У «Народному фронті» сачкували Георгій Логвинський, Роман Заставний, Денис Дзензерський, Тетяна Донець, Леонід Ємець, Олександр Романовський і Юрій Савчук.

З «Опозиційного блоку» голосування проігнорували Юлія Льовочкіна, Юрій Мірошниченко, брати Михайло і Дмитро Добкіни і Василь Німченко.

«Самопоміч» не була представлена в січні Ігорем Діденком, Сергієм Кіралем, Семеном Семенченком та Оленою Сотник.

У секторі ВО «Батьківщина» були відсутні Григорій Немиря, Сергій Власенко та Сергій Соболєв, а в секторі групи «Відродження» – Михайло Ланьо, Валерій Писаренко та Ігор Шкіря.

З Радикальної партії не голосували Віктор Вовк і позбавлений недоторканності Ігор Мосійчук.В рядах позафракційних нардепів в січні не вистачало Борислава Берези, Андрія Білецького, Ірини Суслової, Дмитра Яроша, Сергія Клюєва, який втік з країни, а також Владислава Атрошенка, позбавленого депутатських повноважень 28 січня.

Варто відзначити, що картки 11 з 41 депутата, які не голосували, – Михайла Ланя, Юлії Льовочкіної, Юрія Мірошниченка, Анатолія Євлахова, братів Добкіних, Володимира Ар’єва, Георгія Логвинського, Романа Заставного, Марії Матіос та Григорія Немирі – були зареєстровані в системі «Рада».

При цьому зі 185 голосувань Сергій Ларін, Вадим Рабинович ( «Опозиційний блок»), Андрій Денисенко, Віталій Купрій (позафракційні) і Олександр Онищенко ( «Воля народу») проголосували тільки один раз, а Олександр Вілкул, Сергій Льовочкін, Юхим Звягільський, Дмитро Шенцев («Опозиційний блок») та Павло Балога (позафракційний) – тільки два рази.Цікаво, що четверо з вищезазначених народних обранців в січні отримали гроші з державного бюджету на компенсацію оренди житла або готелю. Це Семен Семенченко («Самопоміч»), Андрій Денисенко, Віталій Купрій та Ірина Суслова (позафракційні).

Всього в січні компенсація для оренди житла або готельного номерабула виплачена 47 депутатам.

У лютому відбулося 8 засідань Верховної Ради, на які жодного разу не з’явилися 7 нардепів – Сергій Льовочкін (картка була зареєстрована), Андрій Білецький, Сергій Клюєв, Ігор Мосійчук, Валерій Писаренко, Олександр Романовський і Дмитро Ярош.

У той же час, з 340 лютневих голосувань Сергій Ларін, Віталій Чепинога і Владислав Бухарєв («Батьківщина») проголосували тільки один раз.Нагадаємо, в жовтні 2015 року НБН публікував ТОП-25 найбільш завзятих прогульників серед нардепів.
 
http://nbnews.com.ua

Теги статьи: Верховна радаВерховная рада

Дата и время 14 марта 2016 г., 14:31     Просмотры Просмотров: 1478
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.755802