АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 17°C
Харьков: 20°C
Днепр: 20°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 17°C
Сумы: 18°C
Львов: 21°C
Ужгород: 20°C
Луцк: 20°C
Ровно: 19°C

«У мене відчуття ніби я в державі Януковича-2», — Тетяна Козаченко

«У мене відчуття ніби я в державі Януковича-2», — Тетяна Козаченко
«У мене відчуття ніби я в державі Януковича-2», — Тетяна Козаченко
22 березня для люстраційного закону настане час «Ч». Його розглядатимуть судді Конституційного суду за поданням депутатів екс-регіоналів

Спілкуємося з Тетяною Козаченко, головою департаменту Міністерства юстиції України з питань люстрації, яка нещодавно представила в комітеті ВР звіт щодо поточної ситуації з проведенням люстрації в країні.

Анастасія Багаліка: Ви звітували на комітеті ВР і розповідали що відбувається з люстрацією в країні. Люстраційний закон вже працює майже півтора роки. Скільки за цей час було люстровано чиновників, у яких сферах і чому деяких чиновників не було люстровано.

Тетяна Козаченко: Я намагаюся говорити не про кількість, а про якість. Тому що кількість легенд, розповсюджених про люстрацію, спотворює у людей уявлення про те, що відбувається. Враховуючи те, що у країні погіршується стан, і низька якість нових кадрових призначень, люди розчаровані. Але це не означає, що люстрація не працює.

Наталія Соколенко: Наведіть приклади люстрації.

Тетяна Козаченко: Я розкажу про приклад люстрації на одному органі. Наприклад, прокуратура — це той орган, який представляє все кримінальне обвинувачення в судах, це всі посадові злочини. За Януковича очолював прокуратуру Пшонка. Як він жив і як працювала прокуратура, люди знають.

Давайте розглянемо люстрацію в прокуратурі. Там працювало 20 тисяч посадовців, які повинні були бути перевірені. Ми вирішили перевірити скільки осіб в прокуратурі потрапляють під люстрацію за посадами. Люстрація — це хороший захист держави задля інтересів всіх осіб населення, відсторонення від державної посади високопосадовців. На жаль, жодної відповідальності не відбулося.

Ми зробили реєстр всіх посад, написали хто ці посади займав з прокурорських та визначили скільки днів вони перебували на посадах, бо закон вимагає, що на найвищих посадах, а це не нижче ніж заступник області, тобто в кожній області не більше 5люстраційних посад в прокуратурі, не можна перебувати більше року. І якщо особа перебувала на такій посаді більше року, вона потрапляє під люстрацію. В прокуратурі всього 387 таких посад. І на них перебувала 401 особа. Тобто з 20 тисяч осіб 401особа потрапляє під заборону. Це означає — менше ніж 2%. Виникає питання: чи хочуть люди повернути на посаду старих прокурорів в областях і їх заступників.

Наталя Соколенко: Тобто ці прокурори всі вже люстровані і усунені з посад?

Тетяна Козаченко: З одного боку здається, що вони усунені, але на справді люстрація забирає з керівництва тих, хто не впорався, але вона не повинна вирішувати якості нових призначень. І виявилося, що той фактично олігархат, який тримав країну, має необмежені політичні і фінансові ресурси, так само намагається узурпувати владу.

Також намагається скористатися досвідом тих посадовців, які вже працювали і можуть їм в ручному режимі принести будь-яке рішення, передати схеми і давати можливість далі поповнювати власні кишені за рахунок людей. Бо те, яким чином зберігають державних посадовців на місцях, це жахливо. Випадків, які ми виявили, не багато. Але вони є ганебними і публічними.

Наприклад, ми виявили дуже ганебні судові рішення, які надають «індульгенції» високопосадовцям і завдяки ним вони повернулися на свої посади. Я зараз говорю про виконуючого обов’язки прокурора Києва. Людина, яка була в судовому департаменті Генеральної прокуратури, де приймаються всі адміністративні справи і заборони акції мирних зібрань, на підставі яких билися люди. Бо якби не було цих рішень, “Беркут” та інші не робили те, що вони робили. Його не тільки не звільнили, а ще й підвищили. Очевидно ця особа потрібна десь вище.

Анастасія Багаліка: А як так може бути, що судове рішення суперечить люстраційному закону?

Тетяна Козаченко: У нас дуже багато, що суперечить закону. Безпосередньо Адміністрація Президента порушує закон. Наприклад, є три області в країні, три управління СБУ: Чернігівська, Вінницька і Хмельницька, які очолюються людьми, які підпадають під заборони.

Анастасія Багаліка: Що буде з тими людьми, які підбадають під люстрацію, але не люстровані? 

Тетяна Козаченко: Є ганебні випадки, наприклад, 6 осіб нами були виявлені в прокуратурі, які більше року або під час Майдану очолювали райони Києва в прокуратурі і повинні були бути звільнені, жоден з них не має статусу АТО. Їх перевели і ховають в області. Але їх не можна було переводити без перевірки по закону. Якщо це зробили, значить в них зацікавлені. Це фактично фальсифікування документів, але повноваження перевірки і порушення кримінальних справ має прокуратура. Виходить замкнене коло.

У мене зараз таке уявлення, що я працюю у новій державі Януковича-2. Державні органи у тому складі, у якому вони існують, є фікцією. Бо державна зарплата держслужбовця найвищого рівня обмежена 12 мінімальними зарплатами. Ніхто з такого рівня посадовців не живе на цю зарплату. Виникає питання, невже ви думаєте, що вся державна служба — це волонтери? Дуже багато молодих людей, які тільки прийшли, вони дійсно є волонтерами, але питання, скільки вони там зможуть витримати.

Для мене люстрація — це не помста. Очищення державних органів потрібне для того, щоб там були достойні люди. Але потрібно дивитися за тими, кого ми призначаємо. Тому що, якщо поставити гідну людину — багато змінюється.

Анастасія Багаліка: Чи є вже якась критична маса в тому числі і судових рішень, коли люстрації вдається уникнути посадовим особам. Що буде далі? Можливо, доведеться переписувати закон?

Тетяна Козаченко: В парламенті є проект закону 2695, який вже нова влада не зацікавлена розглядати, тому що вони вже в ручному режимі можуть призначати того, кого їм потрібно, а тих, кого їм потрібно повернути, цей закон заважає. 22 березня Конституційний суд буде розглядати подання пленуму Верховного суду, тобто суддів, які ще не люстровані, від 47 народних депутатів-регіоналів, які також не люстровані. Це враховуючи, що Конституційний суд в такому складі не має права розглядати закон.

http://hromadskeradio.org/


Теги статьи: Татьяна Козаченко

Дата и время 14 марта 2016 г., 18:03     Просмотры Просмотров: 1384
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Украинские судьи финансируют террористов на территории «ДНР»?
Скандальний прокурор став одним із керівників української розвідки?
Люстрировать люстратора. Воровской фундаментализм Татьяны Козаченко

Названо имя нового главного люстратора страны. Ей 28 лет и она была помощницей депутата от БПП
Екс-голова люстраційного департаменту заявила про блокування його роботи
Необратимый коллапс судебной системы взамен люстрации судей. Что дальше?

Главный люстратор страны завершила работу
Головна люстраторка України дала в борг уп’ятеро більше, ніж заробила
Главный люстратор объявила об отставке

В Украине люстрированы почти 1 тыс. человек, в т. ч. 40 судей, - Минюст
Козаченко: Через судову систему можна і досі узурпувати владу - як при Януковичі
Мінюст: В Україні люстровано 938 осіб. З них лише 40 служителів Феміди

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.056286