АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 11°C
Днепр: 11°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 8°C
Сумы: 10°C
Львов: 7°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 8°C
Ровно: 8°C

Керівник Аграрного фонду підтвердив інформацію НАЦУ про розкрадання цукру з державних складів!

Керівник Аграрного фонду підтвердив інформацію НАЦУ про розкрадання цукру з державних складів!
Керівник Аграрного фонду підтвердив інформацію НАЦУ про розкрадання цукру з державних складів!

На прес-конференції 14 березня в.о. директора ДСБУ "Аграрний фонд" Олег Липовий підтвердив інформацію НАЦУ про те, що з державних складів вкрадено 30 тис. тонн цукру! Для більш яскравого прикладу: 30 тисяч тонн цукру це 500 повністю завантажених вагонів! ПЯТЬ 100-вагонних складів потягів було вивезено зі складів і при цьому "ніхто нічого не помітив"! 

Цей цукор за словами керівника державної структури спокійно реалізовується на ринку за ціною значно нижче собівартості. При цьому жодного слова про реальні дії самого Аграрного фонду щодо запобігання цій афері сказано не було: "На сьогоднішній день той цукор, який був вивезений з Черкас, це близько 30 тис. тонн, які розвезли практично по всій Україні, і реалізація його йде близько 9,5 тис. грн за тонну. Ясна річ, що це ціна, яка і заважає, скажімо так, «Укрцукру», може бути, через це вони і говорять про це», - заявив в.о. директора ДСБУ «Аграрний фонд». 

Раніше, НАЦУ розповсюдили офіційне звернення до Президента, Прем’єр-міністра та Міністра аграрної політики та продовольства України, в якому йшлось про те, що цукру, виробленого у 2014 та 2015 році (0,5 млн. тонн та 1,4 млн. тонн відповідно) повністю вистачає для внутрішнього споживання. При цьому ціни на цукор останні 4-ри місяці не змінювались, що свідчить про стабільність ринку!

“Тому ситуація на ринку не потребувала втручання державних інституцій, основа мета яких регулювання ціни та пропозиції на ринку. Але ДСБУ “Аграрний фонд України” у вигляді продажу додаткових обсягів цукру за ціною на 20‐30% меншою ринкової вчиняє злочин проти держави. Іншого пояснення даних дій, як «розбазарювання» держрезервів з метою збагачення певних посадових осіб, ми не можемо знайти”, ‐ йдеться у зверненні.

На що Олег Липовий відповів, що ціна, за якою ДСБУ «Аграрний фонд» вийшла на ринок, перевищує собівартість виробництва цукру: «Отже, про обвал ринку мови йти не може. Ми просто зупинили зростання цін на цукор, який відбувався. На мою думку, мова йде виключно про бажання комерційних підприємств заробити на цьому", - заявив він.

За словами Липового, собівартість виробництва цукру за даними, які були надані Аграрному фонду виробниками цукру, складає 9-9,5 грн/кг.  Середня ціна на Аграрній біржі 12,5-13,5 грн/кг оптом, а "Аграрний фонд" продає по 11,028 грн/кг. 

Наразі ж, НАЦУ повідомляє, що реальна собівартість виробництва цукру приблизно складає 9,8 грн/кг без урахування ПДВ: «Відповідно, якщо ми ще порахуємо ПДВ – отримаємо 11,76 грн/кг, тому ціна «Аграрного фонду» в 11,028 грн/кг не є ринковою! Про, що ми і говорили раніше!» - пояснюють в прес-службі «Укрцукор».

Наразі ДСБУ «Аграрний фонд» повідомляє про нові спроби розкрадання державного цукру за сприяння прокуратури: «Ми маємо інформацію, що йде підготовка до того, щоб вивести з державної власності 35 тис. тонн цукру, який належить ДСБУ «Аграрний фонд» і зберігається на складах у Луцьку. У нас є всі підстави так вважати, оскільки лист до Кабінету міністрів України з проханням відсторонити від посад нинішнє керівництво ДСБУ «Аграрний фонд» надійшов від прокуратури Київської області за підписом прокурора Курко О.М.», - сказав Липовий.

За словами цукровиків, легальний ринок цукру практично зупинився, адже цукрові заводи не можуть продати цукор за обґрунтованою ціною: «нелегальний» цукор потрапляє на прилавки за ціною, значно меншою від собівартості його виготовлення в Україні та світі.

“Відсутність коштів у цукровиків вже робить нереальною цьогорічну посівну кампанію цукрового буряка. Вона і так мала б бути на межі можливості через прив’язану до долара ціну імпортного насіння, палива та засобів захисту рослин. А зараз про початок посівної не може йти й мови – коштів немає і не буде через підривну діяльність ДСБУ “Аграрний фонд України”.  І тоді у 2017 році нас чекатиме  дефіцит цукру на полицях та завезення неякісного тростинного цукру. З країни експортера цукру, ми перетворимось в нетто-імпортера та втратимо цілу галузь і десятки тисяч робочих місць. В результаті Україна лишиться без власного цукру, власних цукрових заводів на десятиліття. Невже цього добиваються Президент, Уряд та силові органи, закриваючи очі на грабунок держави регіональними злодіями?”, ‐ йдеться у зверненні.

ukrsugar.com


Теги статьи: АферыАграрний фондЛиповый Олег

Дата и время 15 марта 2016 г., 11:42     Просмотры Просмотров: 3671
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Украине возросло количество мошеннических операций с банковскими картами
’’Взял деньги и пропал навсегда’’: как украинцев цинично обманывают на сайтах знакомств
Мошенники ежегодно обманывают украинцев на сотни миллионов гривен

Афера с паспортами: как российский олигарх Фукс внедрился в Украину
Кенес Ракишев: казахско-российский криминальный спрут под крышей ФСБ в Украине
Аферисты под прикрытием: как группа мошенников спокойно проворачивает земельные и банковские аферы без наказания

Дмитрий Колесник и его компания ТАКО: многолетняя история афер, мошенничества и обмана
Два Гинзбурга и одна Украина: истории больших афер
В Киеве задержали группу аферистов, занимавшихся мошенничеством с недвижимостью

Водители «евроблях» придумали новую автомобильную аферу
"Борцы" за таможенную прозрачность в морских портах. Кто они? — Виктор Берестенко
Новая схема мошенников: украинцев пугают "липовыми" решениями судов

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.370533