АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 15°C
Днепр: 13°C
Одесса: 11°C
Чернигов: 12°C
Сумы: 13°C
Львов: 10°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 11°C
Ровно: 11°C

Порошенко та посол ЄС вночі вмовляли комісію НАЗК домовитися. Без успіху, голосів немає

Порошенко та посол ЄС вночі вмовляли комісію НАЗК домовитися. Без успіху, голосів немає
Порошенко та посол ЄС вночі вмовляли комісію НАЗК домовитися. Без успіху, голосів немає

В середу вночі комісія з обрання членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) не змогла обрати жодного з членів цього органу, голоси не з’явилися навіть після термінових зустрічей з президентом Петром Порошенком та послом ЄС Яном Томбінським.

Про це повідомляють члени комісії та офіційний сайт президента.

Як відомо, у вівторок ввечері зірвалося голосування за дві ключові кандидатури, після чого представник президента оголосив про спробу зриву створення агенції, а комісія перервала роботу.

Як стало відомо згодом, членів комісії запросили до адміністрації президента; на зустрічі був присутній також глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський. Порошенко закликав присутніх піти на поступки та домовитися про компромісне призначення.

"Проукраїнська позиція полягає в тому, щоб у нас до ранку було два члени НАЗК, щоб я в Брюссель полетів з вашим протоколом. Процеси, які відбуваються в Євросоюзі, створюють величезний ризик, що Україна не отримає безвізовий, якщо до ранку цього не буде. Озбройте президента для захисту інтересів України", - попросив він.

Після полуночі робота комісії відновилася, але не принесла успіху.

Члени комісії двічі провели голосування по 10 кандидатах на посаду членів НАЗК, проте жодна з кандидатур не набрала необхідних 6-ти з 8 голосів членів комісії. Обговорення кандидатур та підсумків голосування не призвело до прогресу.

Близько 2 часов ночи комісія оголосила перерву в засіданні до 12.00 середи, 16 березня.

Як відомо, в ніч на вівторок голосування в комісії було вперше заблоковане через розбіжності її членів щодо можливості призначення кандидата від РПР Руслана Рябошапки. У вівторок інший ключовий претендент Микола Хавронюк звинуватив членів комісії у проведенні виборів за особистими симпатіями, а не за професійними критеріями, і заявив, що не працюватиме в Агенції, якщо не підтримають Рябошапку. У підсумку робота комісії і створення агенції наразі опинилися в тупику.

Зазначимо, що створення НАЗК лишається єдиною вимого для візової лібералізації з ЄС.

Президент Порошенко планував повідомити ЄС про дообрання мінімальної необхідної кількості (двох) членів НАЗК під час свого візиту до Брюсселя, що відбудеться 17 березня. 


Теги статьи: Порошенко

Дата и время 16 марта 2016 г., 09:24     Просмотры Просмотров: 1111
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.369295