АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 11°C
Днепр: 12°C
Одесса: 11°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 11°C
Львов: 8°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 9°C
Ровно: 10°C

Фірташ захоплює лісові угіддя на Житомирщині для видобування бурштину

Фірташ захоплює лісові угіддя на Житомирщині для видобування бурштину
Фірташ захоплює лісові угіддя на Житомирщині для видобування бурштину

Одіозний олігарх розробив схему, за допомогою якої легально відчуджував лісові ділянки для видобутку бурштину.

Державі Україна вдалося відстояти лісові ділянки з бурштиновими покладами на Житомирщині. Про це ІНФОРМАТОР повідомили джерела в облраді.

Спирається олігарх у планах захоплення бурштинових родовищ на одного з найскандальніших корупціонерів краю – Ігоря Рибинського та директора ДП “Коростенський лісгосп АПК” Сороку Петра Яковича. Останній відомий на Житомирщині тим, що додумався вирубати “парк Слави” в Ушомирі Коростенського району та лісопосадку біля школи у селі Сушки Коростенського району.
За подібні незаконні оборудки Сорока отримав прізвисько “кривавий лісник” та “кривава сорока”. При цьому він розвернув таку активну діяльність, що у гонитві за прибутками за фіктивними документами на рубку спалює після себе цілі масиви лісу, щоб потім прикрити рубку лісовими пожежами.

Також в Житомирській області Фірташ спирається на підприємства, які входять до складу його корпорації: “Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат”, з Group DF в Іршанську, та “Іршанський ГЗК” і “Валки-Ільменіт”.

Через ці фірми Фірташ підкупив впливових чиновників у Житомирській облраді, які порушили і процедуру вилучення ділянок. За законом вони мали прийняти рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою на вилучення ділянок, потім затвердити його і вилучити на користь фірми.

Натомість 28 травня 2015 року Житомирська облрада за згоди “Червоноармійського лісгоспу” і “Житомироблагролісу” надала дозвіл на зменшення на 95 га площі, що перебуває у користуванні ДП “Червоноармійський лісгосп АПК”, для потреб, пов’язаних з користуванням надрами фірмою “Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат”.

19 червня “Червоноармійський лісгосп” нотаріально засвідчив заяву-згоду на вилучення ділянок. Вони розташовані на території Фасівської та Ягодинської сільських рад Житомирської області.

“Червоноармійський лісгосп” очолює депутат Черновоармійської райради Петро Курильчук. Це підприємство входить до складу Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Житомироблагроліс” Житомирської обласної ради.

“Житомироблагроліс” очолює найбільш одіозний депутат Житомирської облради від ВО “Батьківщина” Ігор Рибинський, який раніше був помічником скандального заступника голови СБУ Сацюка і фігурує в кримінальній справі щодо отруєння екс-президента Ющенка. Рибинський є заступником голови постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів. Пана Рибинського неодноразово звинувачували у корупційних схемах у сфері управління лісовими ресурсами, що перебувають у комунальній власності Житомирщини.

Однак, нещодавно (13 січня) суд визнав протиправним плани підприємств Фірташа і скасував рішення Житомирської облради від 28 травня 2015 року, яким у державного лісгоспу було вилучено 4 ділянки загальною площею 95 га на користь ТОВ “Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат”. Суд вказав, що облрада порушила законодавство, адже надала фірмі можливість отримати у користування лісогосподарські землі без погодження з Кабміном.

Однак, Дмитро Васильович не полишає свого задуму із захоплення прибуткових земель, і продовжує домовлятися з обласними депутатами та чиновниками. Представники вищевказаних фірм підкупляють або тиснуть на депутатів Житомирської обларади в надії легально прихопити нові землі, які окрім вирубаного лісу дозволять видобути бурштин та торф.


Теги статьи: янтарьФирташ

Дата и время 16 марта 2016 г., 13:26     Просмотры Просмотров: 4330
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.454986