АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 19°C
Днепр: 20°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 19°C
Львов: 14°C
Ужгород: 17°C
Луцк: 16°C
Ровно: 16°C

Споживачам газу без лічильників нарахують додаткові кошти за минулий рік

Споживачам газу без лічильників нарахують додаткові кошти за минулий рік
Споживачам газу без лічильників нарахують додаткові кошти за минулий рік

На виконання рішення суду про скасування незаконної постанови Кабміну споживачам без газових лічильників перерахують у бік збільшення вартість фактично спожитого природного газу за період з травня 2015 до січня 2016 року. Аби зменшити шок для людей, споживачам запропонують виплачувати загальну суму перерахунку частинами протягом наступних 9 місяців та погасити донараховану суму повністю до 01.12.16 року.

Про це 14 березня IA ZIK роз’яснили у «Львівгазі».

Відповідно до рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.09.15 у справі №826/16447/15, Постанову КМУ від 29.04.15 №237 «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» визнано незаконною і скасовано, а визначені нею норми споживання природного газу є такими, що не підлягали застосуванню. Це рішення підтверджено ухвалами Київського апеляційного адміністративного суду та Вищого адміністративного суду України.

Як повідомили у «Львівгазі», на виконання зазначеного судового рішення, проведено перерахунок вартості фактично спожитого, але неоплаченого споживачами без лічильників природного газу за період з травня 2015 до січня 2016 року.

Загальну суму перерахунку, проведеного по кожному із домогосподарств, зазначено у рахунку на лицьовому боці в графі «*Загальна сума перерахунку через різницю норм споживання». 

Квитанція

Споживачам, які мають пільги або субсидії, необхідно звернутися за роз’ясненнями щодо належної їм компенсації у зв’язку з перерахунком вартості фактично спожитого природного газу, до відповідних органів соціального захисту.

Враховуючи складну економічну ситуацію в країні, розстрочення загальної суми перерахунку буде проведено автоматично і не потребуватиме підписання додаткових документів, або інших дій з боку споживача.

У зв’язку з цим, споживачам було запропоновано виплачувати загальну суму перерахунку частинами протягом наступних 9 місяців та погасити донараховану суму повністю до 01.12.16 року. Щомісячна сума розстроченого платежу зазначена в рахунку на лицьовому боці в графі «*Погашення різниці норм споживання».

До 01.12.2016 зазначена в графі «*Загальна сума перерахунку через різницю норм споживання» заборгованість не буде підставою для відключення споживача від газопостачання.

Як йдеться у рішенні суду, спірною постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. N 237 було внесено зміни до Норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, згідно з якими вдвічі зменшено діючі досі норми споживання природного газу населенням: при використанні газової плити за наявності централізованого гарячого водопостачання – 3 куб. метрів на людину у місяць; при використанні газової плити у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 4,5 куб. метрів на людину у місяць; при використанні газової плити та водонагрівача – 9 куб. метрів на людину місяць.

Позивачі, вважаючи, що спірна постанова ставить їх в нерівні умови зі споживачами газу, які не мають лічильників, що вони змушені сплачувати за спожитий газ значно більше в порівнянні з ними, звернулись до суду з позовом про визнання незаконною та скасування постанови.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції, з висновками якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що спірна постанова Кабінету Міністрів України, будучи регуляторним актом, видана без урахування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» в частині порядку її розробки, оприлюднення та погодження, тому є нечинною, незаконною та підлягає скасуванню.

zik.ua


Теги статьи: ЖКХТарифыТарифиГаз

Дата и время 17 марта 2016 г., 12:03     Просмотры Просмотров: 2991
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

У Зеленского обсуждают возможные механизмы снижения цен на газ
Новый рынок электроэнергии: международное сообщество дало Украине четкий сигнал
Кабмин и "Нафтогаз" согласовали уменьшение цены на газ для населения

У Зеленского обещают повлиять на схему "Роттердам +" для снижения тарифов
В Киеве подорожают вода и тепло: озвучены новые тарифы
Сколько придется платить: украинцам назвали главные изменения в коммуналке

У Зеленского пообещали, что формула "Роттердам +" будет ликвидирована
Зеленский не знает, как быть с поставками топлива, соратник обещает, что обойдутся без Роттердам+
Польша начала сокращать поставки газа из РФ

«Финансируете закупки оружия для Путина»: Польша выступила против закупок российского газа
Порошенко: Тарифы не зависят от президента, но пока они не вырастут
Я вместе с украинским народом требую снижения тарифов — Порошенко

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.124091