АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 10°C
Днепр: 10°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 9°C
Львов: 7°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 8°C
Ровно: 9°C

Українські медики готуються до протестів

Українські медики готуються до протестів
Українські медики готуються до протестів

Вільна профспілка медичних працівників України готується до протестів, пише профспілковий сайт КВПУ.

На медичну галузь України у цьогорічному бюджеті виділено 56,5 млрд грн, що на 5% менше, ніж торік. Водночас Кабінет міністрів у своєму звіті говорить про успіхи у реформуванні медицини.

Як пояснює голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег ПАНАСЕНКО, передбачені у бюджеті кошти не покривають усіх потреб галузі, а реформи здебільшого призводять до негативних наслідків. Профспілковий лідер вважає, що такою бездумною політикою влада доводить медиків до зубожіння, а пацієнтів позбавляє права на отримання якісної медичної допомоги.

– На жаль, на вітчизняну медичну галузь на нинішній рік передбачено на 2,5 млрд грн менше, ніж у 2015 році. Це фактично продовження негативної минулорічної тенденції. Як результат, у регіонах медичні заклади вже недоотримали державних коштів на виплату зарплат працівникам. Наприклад, у Кам’янсько-Дніпровському первинному медико-санітарному центрі у Запорізькій області на це не вистачає 1 млн грн, а в Малинському територіальному медичному об’єднанні на Житомирщині – 5 млн грн. Подібна ситуація у всіх регіонах України. Тому фінансування медичної галузі потрібно збільшувати. Адже, ніде правди діти, у країні – інфляція, зросли ціни. Відповідно, й вартість лікарських засобів збільшилася. Тобто, зараз у лікувальних закладах коштів на закупівлю медикаментів поменшало. Та й населенню їх ні за що придбавати, бо доходи зменшилися. До того ж ліквідовані деякі медичні держпрограми – їх залишилося трохи більше десяти.

– А який рівень зарплат у медичній сфері?

– Медики, від яких залежить життя і здоров’я громадян, отримують найнижчі серед працівників бюджетної сфери зарплати. Середній заробіток – 2400 грн. Санітарка отримує мінімальну зарплату 1378 грн, а медична сестра – на 200 грн більше, початкуючий хірург – приблизно 2000 грн. Звісно, ще існують надбавки, але на їх виплату зараз не вистачає коштів. Тому суми доплат щоразу зменшуються й є велика вірогідність, що люди не просто залишаться на «голих» ставках, а навіть будуть змушені працювати на 0,75 чи навіть на 0,5 ставки. Тобто медиків ставлять у такі умови, в яких вони взагалі не зможуть вижити. До мене постійно звертаються працівники лікувальних установ з різних регіонів з приводу недофінансування. А уряд і сам не виділив коштів, і нічого не зробив, щоб дати можливість медикам легально отримувати плату за свої послуги. Працювати за сумісництвом не рекомендується, а безплатно за двох – можна. 0,5 ставки – це 1000-1200 грн. Як за них прожити й прогодувати сім’ю? Та й на «вдячність» пацієнтів особливо розраховувати не доводиться. Бо наше населення зубожіло, адже зарплати на відміну від цін і тарифів не зросли. Тож, хворим нічим «віддячувати» лікарям. І взагалі цю принизливу практику треба припиняти: держава повинна забезпечувати гідну зарплату медикам і дбати про добробут громадян.

– Тобто, медики працюватимуть менше?

– Ні, лікареві доведеться працювати більше, бо кількість хворих зростає. Це можна спостерігати хоча б зараз, під час епідемії грипу. Крім того, збільшується кількість складних захворювань, спостерігається тенденція до зростання ДТП з важкими наслідками через незадовільний стан вітчизняних доріг. Тож, зарплата у медиків зменшується, а навантаження навпаки – зростає. Особливо, якщо згадати про роботу в анестезіології, реанімації, хірургії, де чергування – цілодобове. Лікар-хірург, який прооперував хворого, одразу не може піти додому тільки тому, що його робочий день закінчився. Пацієнти – не комп’ютери чи верстати, їх не вимкнеш. Важкий хворий здебільшого потребує цілодобового нагляду. А владоможці зараз створили такі умови, що медики самі змушені вдаватися до скорочень.

– Але ж у звіті уряду зазначено, що медичні заклади закриватися не будуть?

– Справа в тому, що Кабінет міністрів ухвалив постанову №1024. Згідно з нею, передбачається зменшення ліжко-місць на 10 тисяч населення з 80 до 60. Тобто у зв’язку з цим більшість лікувальних установ, особливо районних лікарень, змушені будуть скоротити штат працівників. А зменшення доступності медичної допомоги призводить до вимирання населення. Ми вбачаємо в цьому геноцид українського народу.

– Скільки ж медпрацівників можуть стати безробітними?

– Якщо не буде збільшено фінансування медичної галузі, то найближчим часом роботу втратить 300 тисяч медпрацівників. Нагадаю, що три роки тому, за даними Держстату, у галузі було зайнято 1,1 млн осіб, а у 2015 році вже – 886 тисяч. З такими темпами ми дійдемо до 500 тисяч. Медики залишаються без роботи, а пацієнти – без допомоги. Наприклад, у центральній лікарні Кам’янсько-Дніпровського району уже передбачено закрити дитяче відділення на 25 ліжок. А цей медичний заклад обслуговує три райони – Кам’янсько-Дніпровський, Великобілозірський і Верхньо-Рогачинський.

– Як у цій, без перебільшення, катастрофічній ситуації планує діяти ВПМПУ?

– Ми не можемо допустити знищення медичної галузі. На жаль, влада не чує доводів медиків і пацієнтів. Тому ВПМПУ готується до акцій протесту. Ми розпочинаємо з мітингів у регіонах, а продовжимо їх – у Києві.


Теги статьи: МедицинаПрофсоюзы

Дата и время 19 марта 2016 г., 16:14     Просмотры Просмотров: 1390
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

«Медик подставил грязный стул, а потом, не сменив перчатки, начал щупать вены Петра Алексеевича», - блогер
Зеленский отказался сдавать анализы на НСК Олимпийский
В Україні змінили правила отримання медичних препаратів

"Никакого аспирина!" Супрун развенчала мифы о лечении сердца
"Я с постели встать не могу!" Украинцы возмутились поборами в больницах
Cпеціалісти з Данії заявили про смертельну небезпеку популярного в Україні медичного препарату

В Украине работодателям разрешат отдавать только половину зарплаты
’’Анестезиолог убежал с документами’’: подробности смертельного ЧП с ребенком под Одессой
“Нет денег на медикаменты”: житель Сумской области ампутировал себе ногу и выбросил ее

Супрун рассказала, какие права имеют украинцы в медучреждениях
На Житомирщине внезапно погибла многодетная роженица с младенцем: медики под следствием
Минздрав прекратит финансирование части украинцев: к чему готовиться

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.068807