АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 11°C
Днепр: 10°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 10°C
Сумы: 10°C
Львов: 6°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 6°C
Ровно: 6°C

Володимир Стельмах: НБУ зробив дефолт для народу

Володимир Стельмах: НБУ зробив дефолт для народу
Володимир Стельмах: НБУ зробив дефолт для народу

За останні два роки основні економічні показники України сягнули антирекордів: впав ВВП, в три рази девальвувала гривня, а ціни вивели з гаманців українців останнє.

Яких помилок дісталися керманичі і як все можна виправити, в ексклюзивному інтерв’ю "Обозревателю" розповів економіст Володимир Стельмах.

 

- Кабінет міністрів заклав у бюджет у курс на рівні 24,1 гривні за долар. Зараз – понад 27. Яким має бути курс національної валюти насправді?

 

- По-перше, 24,1 гривень за долар – це середньорічний масштаб, і його необхідно дотримуватися, бо він формує доходи бюджету. Тому може бути люфт: може тимчасово відскочити і до 22-23. Але ми маємо розуміти, що не вартість іноземної валюти визначає не гривня. В нас поки що імпорт перевищує експорт і є постійна нестача доларових надходжень. Вартість долара у гривнях завищена, виходячи з паритету купівельної спроможності цих валют. Але долар – це теж товар і його нестача піднімає ціну.

 

Курс серйозно впливає на інфляцію, особливо через імпорт. Слава Богу, один з великих чинників, які впливають на інфляцію і курс, газ іноземного монополіста вже не є таким важелем – зменшився і об’єм, і ціна, і є вибір постачальників.

 

Україна – суверенна держава і має чотири національні символи: гімн, герб, флаг та гривня. Ми маємо авторитарно, на високому рівні затвердити її національний статус. Не назву, не курс, а статус. Для цього потрібна національна стратегічна програма знищення головного зла нашої економіки – тріату доларизації, тіні та корупції. Головним змістом її повинно бути забезпечення стабільності національної грошової одиниці – гривні.

 

Спочатку потрібно визначити – так яким же є реальний курс. А для цього треба зняти усі адміністративні обмеження з валютного курсу. До речі, в Євросоюзі справжній вільно плаваючий валютний курс. В нас вже ніхто нібито його "не тримає", але все ж таки є обмеження з боку регулятора – то це мовби плаваючий, але перманентно за різних мотивів вводиться адміністративне регулювання валютного курсу.

ua-banker.com.ua


Теги статьи: ДефолтНБУСтельмах

Дата и время 20 марта 2016 г., 15:26     Просмотры Просмотров: 1869
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.067013