АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 11°C
Днепр: 10°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 8°C
Сумы: 9°C
Львов: 6°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 7°C
Ровно: 7°C

Сергій Лещенко: Нова зрада. Ще одні соратники Януковича та Курченка вийшли сухими з води

Сергій Лещенко: Нова зрада. Ще одні соратники Януковича та Курченка вийшли сухими з води
Сергій Лещенко: Нова зрада. Ще одні соратники Януковича та Курченка вийшли сухими з води

Янукович крав не сам. Ним була збудована тотальна вертикаль, де спільники отримували "комісію" – залишки з барського столу, здаючи основну частину коштів ватажку мафіозного клану.

У лютому 2014 року Янукович втік, а через півтора місяці, у квітні 2014 генпрокуратура відкрила провадження щодо афер Курченка в "Нафтогазі України". По цим справам проходили брати Кацуби – Сергій та Олександр, які по черзі працювали на високих посадах у "Нафтогазі".

Брати Кацуби – можливо, не дуже відомі широкому загалу, але важливі елементи піраміди Януковича. Вони – сини нинішнього депутата Верховної Ради, члена групи "Відродження"Володимира Кацуби. За часів Януковича старший з його синів Сергій Кацуба працював спочатку заступником голови правління "Нафтогазу", відповідальним за державні закупівлі, а потім став народним депутатом від Партії регіонів. Молодший син Олександр Кацуба спочатку працював заступником керівника "Чорноморнафтогазу", а коли старший брат обрався депутатом – отримав у спадок його місце заступника в "Нафтогазі". І саме в роки, коли брати Кацуби були відповідальними за закупівлі в цих державних компаніях, відбулася афера з придбання "вишок Бойка".
Революцію гідності старший з братів – Сергій Кацуба – зустрів у статусі депутата-регіонала, а молодший – заступника голови правління "Нафтогазу". Коли влада в Україні помінялася, Олександр Кацуба півроку після цього ховався від відставки, оформивши фейковий "лікарняний".

Щоправда, поки, за документами, Кацуба "хворів" у одній з лікарень на території виборчого округу свого батька в Дергачах Харківської області, його сторінка в Instagram поповнювалася фотографіями з відпочинку на морі, в горах та святкування власного весілля в одному з шато під Парижем.
Також після Революції гідності було порушене кримінальне провадження щодо афери за участі компанії Сергія Курченка "ГазУкраїни-2020", з якою "Нафтогазу" уклав угоду про фіктивне постачання бензину.

Розмір збитків, згідно з підозрами, складеними проти братів Кацуб, сягав 450 мільйонів гривень.

"Протягом 2012 року у колишнього заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Кацуби С.В., та в інших виник злочинний умисел, спрямований на вчинення заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах. Було розроблено детальний план вчинення злочину, згідно з яким передбачалося здійснити заволодіння коштами НАК "Нафтогаз України", шляхом укладення договору про постачання нафтопродуктів з фіктивним підприємством, який би передбачав механізм 100% передплати, а після отримання 100% передплати – непостачання бензину.

22.08.2012 заступником голови правління НАК "Нафтогаз України" Кацубою С.В., та невстановленою особою від імені ТОВ "ГАЗУКРАЇНИ-2020", а саме від імені директора Кашкіна А.П. (підписи якого в договорі згідно проведеної почеркознавчої експертизи є підробленими) був підписаний договір поставки нафтопродуктів N14/4260/12". 

За договором, "Нафтогаз" мав робити... передоплату Курченку на всі 100 відсотків. Угоди між державною компанією та аферистом, на думку слідства, "укладалися Кацубою С.В. не з метою постачання до НАК "Нафтогаз України" бензину та подальшого отримання прибутку Компанією, а з метою виведення грошей в розмірі 449 963 820 гривень з рахунків Компанії".

Як сказано в підозрі, складеній Генпрокуратурою, Курченко та його фірма ТОВ "ГАЗУКРАЇНА-2020" повинні були створити "видимість легального здійснення торгівлі світлими нафтопродуктами на території України". Для цього вони повинні були подати в "Нафтогаз" документи про позитивну кредитну історію фірми, відсутність заборгованостей, потужності для збереження нафтопродуктів.

Отже, ця справа розслідувалася з 11 квітня 2014, і за півтора роки слідчі вийшли на підозру братам Кацубам – її було повідомлено 25 вересня 2015 року за статтями "привласнення, розтрата майна або заволодіння шляхом зловживання службовим становищем".

"Кацуба С.В. та інші невстановлені службові особи НАК "Нафтогаз України", діючи умисно, в формі співучасті, всупереч інтересам державного підприємства, вчинили всі дії необхідні для виведення грошей з НАК "Нафтогаз України", переведення їх на рахунок фіктивного підприємства ТОВ "ГАЗУКРАЇНА-2020" та прикриття фіктивності угоди. В результаті злочинних дій Кацуби С.В., НАК "Нафтогаз України" спричинено збиток в розмірі 449 963 820 гривень".

На цей момент вони були вже у статусі звичайних смертних – не змогли обратися до парламенту та втратили посади в "Нафтогазі". Але депутатом залишався їхній батько. Вони зберегли зв’язки – і в день висунення підозри Кацуба-старший терміново... чартерним літаком з Жулян вилетів до Ніцци. Через два дні Кацуба-молодший також чартером вилетів з Жулян до Бодрума.

За декілька днів, 1 жовтня 2015 року братів Кацуб було оголошено в міжнародний розшук.
Але далі події стали розгортатися за дивовижним сценарієм. Через три місяці після того, як їм за наслідками тривалого розслідування братам висунули підозру та оголосили у розшук, справу... закривають.

Це рішення стало черговим прикладом того, як Генеральна прокуратура "зливає" резонансні справи. Воно було ухвалено в проміжку між Новим роком та Різдвом, 5 січня 2016 року. Після цього припиняється і розшук Сергія та Олександра Кацуб. Зараз вони вже повернулися до України, де у них під Києвом є розкішний палац поруч із колишнім главою "Нафтогазу" Бакуліним.
Як випливає з відповіді Міністерства внутрішніх справ, рішення про закриття провадження ухвалено Генеральною прокуратурою. І найцікавіше – нагляд за цим кримінальним розслідуванням, а, відповідно, і рішення про його закриття винесло управління Генпрокуратури, куратором якого є перший заступник Шокіна Юрій Севрук – той самий чоловік, який виконує обов’язки генерального прокурора України і якого називають серед тих, хто може очолити Генпрокуратуру.


Цікаво також, що родина Кацуб має спільний бізнес з оточенням міністра Авакова. Так, у власності Кацуб є фірми "Техпроект", яка веде спільну діяльність з державною компанією "УкрГазВидобування".

Останні зміни в складі засновників Кацубіного "Техпроекту" відбулися через тиждень після втечі Януковича, 28 лютого 2014 року, коли було змінено директора, а в склад засновників увійшли фірми... з Панами. Одна з них, Marco Development S.A., стала власником 20% акцій фірми Кацуби. Найцікавіше, що адреса реєстрації цієї панамської фірми, а також її панамські директори – ті ж самі, що у фірми Kingston Group S.A., на рахунок якої депутат-соратник Авакова Ігор Котвіцький переказав минулого року скандальні 40 мільйонів доларів, пише blogs.pravda.com.ua

Таким чином, Котвіцький як бізнес-партнер Кацуб мав більше ніж достатньо аргументів переконати Авакова не переобтяжуватися слідством.

Насправді, для суспільства не має значення, хто дозволив братам Кацубам вийти сухим з води – Національна поліція, яка вела слідство, чи Генеральна прокуратура, що здійснювала нагляд. Зрештою, все це лягатиме тягарем на одну особу в державі – президента Петра Порошенка, за часів якого жоден з високопосадовців старої влади не поніс покарання.

Политрада


Теги статьи: НефтегазКацуба СергейАлександр КацубаЯнуковичЛещенко Сергей

Дата и время 21 марта 2016 г., 22:50     Просмотры Просмотров: 2378
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
2.063242